Skocz do zawartości

F11 Awaria przedniego lewego kierunkowskazu


fwecl

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze,


Niestety nie znalazłem podobnego wątku poprzez szukaj, zatem założyłem nowy temat. Problem wygląda następująco. Najczęściej rano, po postoju nocnym, po odpaleniu samochodu wyskakują następujące komunikaty: Awaria św. doświetlających zakręty, Awaria przedniego lew. kierunkowskazu, Światło pozycyjne/dzienne uszkodzone, Awaria regulacji zasięgu świateł.

awaria-la_qqnwesn.jpg


Co dziwne, xenony wykonują próbę poziomowania po starcie, oba żarniki świecą, nie migają i nie wariują, mają prawidłową barwę. Wszystkie ringi i obrysówki świecą. Po włączeniu świateł mijania, jak skręcam kierownicą to doświetlanie zakrętów działa (przy skręcie zapala się dodatkowa lampa z prawej i lewej strony odpowiednio do pozycji kierownicy). Długie też normalnie działają. Pojawiają się 4 błędy, a nie działa tylko lewy kierunkowskaz w przednim reflektorze. Po włączeniu lewego kierunkowskazu ten znajdujący się w lewym przednim kloszu nie miga, a pozostałe lewe migają bardzo szybko (jak przy jednej spalonej żarówce w starszych autach). Jak włączę awaryjne to wszystkie kierunkowskazy migają normalnie. Błędy nie są stałe. Zazwyczaj jest tak, że rano odpalę samochód, pojawią się błędy, dojadę jakieś 10-12 km do pracy, zgaszę auto na kolejne kilka godzin i po ponownym odpaleniu, jak wracam do domu, czy jeżdżę "w koło komina" i gaszę / odpalam kilkukrotnie samochód to również błędów nie ma. Pojawiają się zazwyczaj rano po nocnym postoju. Podejrzewam, że problem związany jest z wilgotną aurą i częstymi deszczami. Miałem już ten problem jakieś pół roku temu. Serwis rozebrał lewe przednie nadkole, dostał się do jakiegoś modułu lamp, podobno moduł czysty, zero wilgoci, zaśniedzeń itp. Przeczyścili styki, psiknęli jakimś "kontaktem" w sprayu, złożyli i przez kilka miesięcy był spokój. Czy padał obfity deszcz, czy myłem auto (czasami nawet po 3x w tygodniu) nie było problemu. Dodam, że w lampie nie ma wilgoci (pod kloszem), nie paruje w środku ani podczas deszczu, ani po dłuższym postoju na dworze, ani przy mycia auta.


Czy ktoś miał podobny problem? Może wiecie jaki moduł, czy inny element powinienem wymienić lub zajrzeć do niego i zweryfikować jego stan?


Dziękuję serdecznie za wszelkie podpowiedzi.


Pozdrawiam,

fwecl (Filip)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych reflektorach jest więcej modułów. Wydaje mi się, że tylko jeden jest dostępny od strony nadkola.




To co piszesz jak dla mnie wyraźnie sugeruje, że to wilgoć w reflektorze - jak ksenon się rozgrzeje i wysuszy lampę w środku to problem znika. Może to po prostu moduł kierunkowskazu? Auto to przedlift?


Diagnoza komputerowa odpowiednim programem może powiedzieć znacznie więcej niż wyświetlacz w samochodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz jak dla mnie wyraźnie sugeruje, że to wilgoć w reflektorze - jak ksenon się rozgrzeje i wysuszy lampę w środku to problem znika. Może to po prostu moduł kierunkowskazu? Auto to przedlift?


Diagnoza komputerowa odpowiednim programem może powiedzieć znacznie więcej niż wyświetlacz w samochodzie...

 

Samochód to przedlift, listopad 2011 r. Na kompie jeszcze nie byłem (błąd pojawia się i znika, diagnosta podłączy i może nic nie zobaczyć). Możliwe, że to moduł kierunkowskazu, jak znam ten model to pewnie jakaś błaha sprawa, bo wszystkie inne świata działają. Pytanie, czy jak padnie moduł kierunkowskazu to automatycznie wywala błędy od pozostałych świateł. Może moduły są ok, a samo "połączenie" modułów z lampą zawodzi. W weekend najwyżej wyjmę lampę i ją obejrzę. Jeżeli jest ktoś na tyle uprzejmy i posiada schemat jak wyjąć reflektor z lewej strony to będę bardzo wdzięczny (zapewne nie wystarczy odkręcić samych śrub na górze. Założyłem post, bo usterki w tych autach są mega powtarzalne, możliwe że ktoś już przechodził ten problem. Jak nic nie znajdę to pojadę na kompa albo oddam do warsztatu. ASO to pewnie mi wymieni obie lampy i wszystkie moduły za 13k netto :D :D :D .


Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo da się inaczej - trzeba przynajmniej odchylić trochę zderzak do przodu bo inaczej nie wyciągnie lampy (jej obudowa za zderzakiem schodzi w dół więc bez jego odchylenia nie wysunie się.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo da się inaczej - trzeba przynajmniej odchylić trochę zderzak do przodu bo inaczej nie wyciągnie lampy (jej obudowa za zderzakiem schodzi w dół więc bez jego odchylenia nie wysunie się.

Pzdr.

Kiedyś znalazłem coś takiego (nie testowałem u siebie):

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, u mnie dokładnie te same objawy, wyskakuje awaria lewego przedniego kierunkowskazu, światło pozycyjne, regulacja świateł... Objawy z zewnątrz: światła mijania wyglądają normalnie, po wrzuceniu lewego kierunku przedni lewy miga z większa częstotliwoscią, po wrzuceniu prawego migają obydwa - lewy i prawy :) Oglądałem dokładnie klosze i odziwo delikatne pękniecie i parowanie występuje w prawym reflektorze.

Btw. komunikat mi wyskakuje jak auto stoi długo na słońcu, jak jest gorąco, lub czasami po deszczu, nie zawsze. Jak byłem w aso na kontroli egr to powiedzieli "jeżdzić, obserwować, nowa lampa 12 000zł" :D mój mechanik twierdzi, że moduł kierunkowskazu za 150 zł :? Narazie tak jeżdżę bo błąd wyskakuje średnio raz na dwa miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, u mnie dokładnie te same objawy, wyskakuje awaria lewego przedniego kierunkowskazu, światło pozycyjne, regulacja świateł... Objawy z zewnątrz: światła mijania wyglądają normalnie, po wrzuceniu lewego kierunku przedni lewy miga z większa częstotliwoscią, po wrzuceniu prawego migają obydwa - lewy i prawy :) Oglądałem dokładnie klosze i odziwo delikatne pękniecie i parowanie występuje w prawym reflektorze.

Btw. komunikat mi wyskakuje jak auto stoi długo na słońcu, jak jest gorąco, lub czasami po deszczu, nie zawsze. Jak byłem w aso na kontroli egr to powiedzieli "jeżdzić, obserwować, nowa lampa 12 000zł" :D mój mechanik twierdzi, że moduł kierunkowskazu za 150 zł :? Narazie tak jeżdżę bo błąd wyskakuje średnio raz na dwa miesiące.

 

To u Ciebie jeszcze lepsze jaja. Podłączałeś samochód pod komputer diagnostyczny jak pojawiły się błędy? Dam znać jak uda mi się wyeliminować problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Kupiłem auto z takim samym problemem mianowicie:


Brak lewego kierunkowskazu po włączeniu mryga szybko z tyłu po włączeniu prawego mrygaja obydwa. po właczeniu awaryjnych działa wszystko normalnie.

Lampy świecą, długie są, błędy poziomowania, świateł itd.


Przy próbie zakodowania brak komunikacji lin z lewą lampa. Specjalista twierdzi że auto widzi tak jakby dwie prawe lampy.(że jedna może mieć wnętrze USA) auto było juz u dwóch osób zajmujących się kodowaniem i oświetleniem.

Uszkodzony moduł kierunkowskazu może działać na awaryjnych a przy włączeniu kierunku powodować zwarcie i albo nie działa na lewym albo na prawym działają oba?

Jak rozwiązaliście ten problem wymiana modułu ?? kasety mam nowe sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przeglądzie wyszło mi że lewy przedni kierunkowskaz mruga inaczej niż pozostałe (prawy-przód + środek + tył). Był wymieniony TMS w lewej lampie (tak twierdzi poprzedni właściciel)

Np. na awaryjnych lewy przód mruga z innym interwałem niż inne też jak włączyć kierunek w lewo to też przód mruga inaczej niż pozostałe.


Lampa działa dobrze - krótkie, drogowe i też pozycjonowanie


Co może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.