Skocz do zawartości

Auto zastępcze na duży serwis


reaver

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już nie pamiętam, czy to naprawa gwarancyjna była, czy serwis ale doradca mnie rozbawił swoim pytaniem:

-Czy życzy Pan sobie auto zastępcze?

-No jasne!

-A to przepraszam, ale nie mamy żadnego wolnego.

-Aha to zamawiam Ubera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od podejścia ASO, ja zawsze przy umawianiu wizyty w salonie x (nie będę robił reklamy) proszę o auto zastępcze na czas serwisu mojej g30, podjechać coś zjeść czy jakieś inne pierdoły. Zastępcze auto mam za darmo, tylko paliwo muszę uzupełnić. A ostatni dostawałem i3 więc zero kosztów. To jest dobra wola ASO. Dlatego wolę zrobić 340km do tego ASO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Cienki21 napisał dla zwykłych wizyt serwisowych nie są obligatoryjne zastępcze.

Dla napraw gwarancyjnych to coś kiedyś słyszałem, że jak naprawa powyżej 4h to z automatu zastępcze, ale nie wiem czy to jest zasada. Jeśli chodzi o gwarancyjne naprawy to nigdy nie miałem problemu z zastępczym.

Oczywiście można dostać ale to już zależy od ASO, a przede wszystkim handlowca i po prostu naszej rozmowy z nimi jako klienta.

Decyduję tutaj zwykły czynnik ludzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, zrobie selekcje serwisu na podstawie podejścia do tej kwestii bo zakładanie że klient te 3 godziny klient chce się kręcić po okolicy serwisu bo nie ma nic lepszego do roboty jest dość dziwne. A już nie mówie że dając auto zastępcze wpływają na postrzeganie firmy i przy okazji mogą przekonać klienta to kolejnego zakupu, ale na takie łączenie kropek w kraju przeczołganym przez prl raczej jeszcze nie liczę, może za kolejne 20 lat..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak jak Cienki21 napisał dla zwykłych wizyt serwisowych nie są obligatoryjne zastępcze.

Dla napraw gwarancyjnych to coś kiedyś słyszałem, że jak naprawa powyżej 4h to z automatu zastępcze, ale nie wiem czy to jest zasada.

 

Nie jest to zasadą. Jakieś pół roku temu na gwarancji wymieniali mi maglownicę i ustawiali geometrię. Naprawa trwała zdecydowanie ponad 4h, a o samochodzie zastępczym nawet się nie zająknęli. Inna sprawa, że do serwisu mam 15min spacerem, więc ten samochód średnio mi był potrzebny biorąc pod uwagę Covid i pracę zdalną, a zatem nie naciskałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na serwis eksploatacyjny auto nie przysługuje, natomiast na naprawy gwarancyjne dla aut do 5 lat jest gwarancja mobilności w ramach której wypożyczane jest auto na max 3 dni robocze. Ale jak piszą inni jak się trafi na dobry humor pracownika to jest szansa na auto. Inna kwestia że ASO mają mocno ograniczone zasoby aut ale to inny topic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.