Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie miał ktos taka sytuację

Mam termin na 18 tydzień roku czyli 2 mają powinien się produkować.

Dzisiaj rozmawiałem z doradcą i powiedział ze nie widzi jeszcze vinu.

Wydaje mi się ze powinien być już chyba nadany?

Jak było u was ?

 

Też miałem 18-ty tydzień. Wcześniej miałem 16-ty, wcześniej jeszcze inny :-) Ostatnio z 18-tego wskoczył mi 23-ci :-) A status ze 112 spadł na 111. Także dopóki nie masz 150 czyli VIN-u nie ma się co jarać.

 

Jak masz 23 tydzień to już raczej będziesz miał LCI


Czyli nie spodziewam się w przyszłym tygodniu vinu tylko raczej aktualizacji planowanej produkcji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miał ktos taka sytuację

Mam termin na 18 tydzień roku czyli 2 mają powinien się produkować.

Dzisiaj rozmawiałem z doradcą i powiedział ze nie widzi jeszcze vinu.

Wydaje mi się ze powinien być już chyba nadany?

Jak było u was ?

 

Też miałem 18-ty tydzień. Wcześniej miałem 16-ty, wcześniej jeszcze inny :-) Ostatnio z 18-tego wskoczył mi 23-ci :-) A status ze 112 spadł na 111. Także dopóki nie masz 150 czyli VIN-u nie ma się co jarać.

 

Jak masz 23 tydzień to już raczej będziesz miał LCI


Czyli nie spodziewam się w przyszłym tygodniu vinu tylko raczej aktualizacji planowanej produkcji :D

 

Odkąd wiadomo, że w przypadku LCI ma być wybór czy obecny Live Cockpit Pro czy nowy iPad zamiast tego nie martwi mnie LCI, aczkolwiek mimo wszystko wątpię, że produkcja LCI wystartuje w czerwcu. Stawiał bardziej na jesień :-)

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jakby komuś się chciało poszukać w tym wątku, to jest gdzieś wstawione zdjęcie licznika do zmiany w produkcji na LCI.

Wtedy bez wróżenia można określić termin z dokładnością do jednego dnia.

Mimo wszystko jestem przekonany, że to Niemcy lepiej wiedzą kiedy kończy się produkcja obecnego modelu niż polscy dealerzy, którzy mało co wiedzą.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co prawda problem dotyczy G30, ale problem bliźniaczy czy mieliście problem z anulowaniem zamówienia i zwrotem zaliczki od dealera? Moje 520xd zmieniło status na 105 wcześniej miałem 112 i produkcje 13/04/22. Auto celowo skonfigurowane tak, żeby nie było restrykcji; bez kamer 360, H&K czy elektrycznej klapy. Termin na umowie mam do 15 czerwca salon upiera się, że wyrobi się w terminie i do tego czasu nie chce rozmawiać o anulowaniu/rezygnacji umowy i zwrocie zaliczki. O tym, że 7 kwietnia spadło na 105 z wcześniejszego 112 też mnie nikt nie poinformował.. co można w tej sytuacji zrobić? Znalazłem inne auto gotowe od ręki w trochę gorszej cenie, ale dostępne od ręki. Podejście salonu, który upiera się przy niemożliwym jest dla mnie poniżej krytyki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co prawda problem dotyczy G30, ale problem bliźniaczy czy mieliście problem z anulowaniem zamówienia i zwrotem zaliczki od dealera? Moje 520xd zmieniło status na 105 wcześniej miałem 112 i produkcje 13/04/22. Auto celowo skonfigurowane tak, żeby nie było restrykcji; bez kamer 360, H&K czy elektrycznej klapy. Termin na umowie mam do 15 czerwca salon upiera się, że wyrobi się w terminie i do tego czasu nie chce rozmawiać o anulowaniu/rezygnacji umowy i zwrocie zaliczki. O tym, że 7 kwietnia spadło na 105 z wcześniejszego 112 też mnie nikt nie poinformował.. co można w tej sytuacji zrobić? Znalazłem inne auto gotowe od ręki w trochę gorszej cenie, ale dostępne od ręki. Podejście salonu, który upiera się przy niemożliwym jest dla mnie poniżej krytyki.

Pozdrawiam

 

W obecnej sytuacji nie warto niczego anulować. Jak się zdąży wyprodukować to kup drugie i od razu sprzedaj z dużym zyskiem :-)

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co prawda problem dotyczy G30, ale problem bliźniaczy czy mieliście problem z anulowaniem zamówienia i zwrotem zaliczki od dealera? Moje 520xd zmieniło status na 105 wcześniej miałem 112 i produkcje 13/04/22. Auto celowo skonfigurowane tak, żeby nie było restrykcji; bez kamer 360, H&K czy elektrycznej klapy. Termin na umowie mam do 15 czerwca salon upiera się, że wyrobi się w terminie i do tego czasu nie chce rozmawiać o anulowaniu/rezygnacji umowy i zwrocie zaliczki. O tym, że 7 kwietnia spadło na 105 z wcześniejszego 112 też mnie nikt nie poinformował.. co można w tej sytuacji zrobić? Znalazłem inne auto gotowe od ręki w trochę gorszej cenie, ale dostępne od ręki. Podejście salonu, który upiera się przy niemożliwym jest dla mnie poniżej krytyki.

Pozdrawiam

 


Nie bardzo wiem o co Tobie chodzi, auto ma termin 15 czerwca i to jest data umowna, statusy nie maja tutaj żadnego znaczenia - to jest tak naprawde ich wewnętrzny system logistyczny, który nie zobowiązuje strony umowy do niczego. To czy faktycznie auto sie wyprodukuje na czas to zupełnie inna bajka- pewnie nie, ale do 15-go czerwca chyba nic nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie, co prawda problem dotyczy G30, ale problem bliźniaczy czy mieliście problem z anulowaniem zamówienia i zwrotem zaliczki od dealera? Moje 520xd zmieniło status na 105 wcześniej miałem 112 i produkcje 13/04/22. Auto celowo skonfigurowane tak, żeby nie było restrykcji; bez kamer 360, H&K czy elektrycznej klapy. Termin na umowie mam do 15 czerwca salon upiera się, że wyrobi się w terminie i do tego czasu nie chce rozmawiać o anulowaniu/rezygnacji umowy i zwrocie zaliczki. O tym, że 7 kwietnia spadło na 105 z wcześniejszego 112 też mnie nikt nie poinformował.. co można w tej sytuacji zrobić? Znalazłem inne auto gotowe od ręki w trochę gorszej cenie, ale dostępne od ręki. Podejście salonu, który upiera się przy niemożliwym jest dla mnie poniżej krytyki.

Pozdrawiam

 

Również uważam, że póki co nie ma powodu, żeby salon przyjął rezygnację.

Natomiast może wystaw na forum opcję przejęcia zamówienia, być może coś takiego da się zrobić, a przy obecnych czasach z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz chętnego.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w mojej sytuacji czas gra rolę, zamawiając auto informowałem sprzedawcę, że 1 lipca wyjeżdżam na 3 miesięczny kontrakt za granicę i auto musi do tego czasu dojechać, chciałem brać auto ze stoku, ale dałem się namówić na produkcję i dostałem lepszy rabat wynoszący 9% w miarę korzystny leasing oraz zapewnienia, że auto będzie pod koniec maja ale dajemy sobie bufor do 15 czerwca. Kolejnym problemem jest to, że dotychczasowe auto mam już praktycznie sprzedane (formalności leasingowe kupującego) i przestałem nim jeździć . Bądźmy realistami koledzy którzy mają nadany numer VIN czekają na auto ponad 2 miesiące, a mi 07.04 auto wypadło ze 112 na 105 nie mając żadnej restrykcji. Wszyscy dealerzy z którymi rozmawiałem twierdzą, że nie ma szans żeby auto dojechało na 15.06 dziwne tylko, że mój dealer wierzy w ten termin. Z drugiej strony dziwię się, że nie chcą anulować i zwrócić zaliczki przecież teraz te auto sprzedaliby bez rabatu od ręki z droższym finansowaniem . Zastanawia mnie jak będą się tłumaczyć jeśli faktycznie auta nie będzie na 15.06.2022r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony dziwię się, że nie chcą anulować i zwrócić zaliczki

czy chodzi Tobie o zaliczkę w celu produkcji auta , czy wpłatę wstępną leasingu ?

Zaliczki w celu zamówienia auta w czyli 5% wartości auta w moim przypadku 16.000 zł . Leasing mam przyznany, ale nie robiłem jeszcze żadnych wpłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taką operację przeprowadzałem ponad miesiąc temu z zamówioną 320i odbiór wg umowy miałem na lipiec 2022 niestety patrząc na okrajanie wersji oraz przesunięcia terminów kolegów z forum przeżuciłem się na stelvio. Dealer zwrócił zaliczkę bez problemu a leasingodawca tutaj PKOBP rozwiązał umowę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony dziwię się, że nie chcą anulować i zwrócić zaliczki

czy chodzi Tobie o zaliczkę w celu produkcji auta , czy wpłatę wstępną leasingu ?

Zaliczki w celu zamówienia auta w czyli 5% wartości auta w moim przypadku 16.000 zł . Leasing mam przyznany, ale nie robiłem jeszcze żadnych wpłat.

Jak to jest zaliczka, to chyba bez gadania powinni ci zwrócić w przypadku rezygnacji z twojej strony. Co innego jeśli byłby to zadatek, który jest regulowany w kodeksie cywilnym - wtedy na pewno przepada jeśli ty zrezygnujesz, a jeśli oni nawalą to powinni zwrócić jej dwukrotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z drugiej strony dziwię się, że nie chcą anulować i zwrócić zaliczki

czy chodzi Tobie o zaliczkę w celu produkcji auta , czy wpłatę wstępną leasingu ?

Zaliczki w celu zamówienia auta w czyli 5% wartości auta w moim przypadku 16.000 zł . Leasing mam przyznany, ale nie robiłem jeszcze żadnych wpłat.

Zaliczkę muszą Ci zwrócić i tu nie ma o czym gadać, nie ważne czy to z Twojego czy ich powodu umowa nie dojdzie do skutku, zaliczka jest 100 % zwrotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
M4R10 chyba nie do końca. Inaczej koncepcja zaliczki byłaby bezcelowa;)

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
M4R10 chyba nie do końca. Inaczej koncepcja zaliczki byłaby bezcelowa;)

Nope, nie wiem po co salony pobierają zaliczkę w Polsce jeśli "Zawsze podlega ona zwrotowi, gdy transakcja nie dojdzie do skutku, bez względu na to która ze stron umowy zawiniła. W przypadku, gdy umowa dojdzie do skutku, nabywca musi dopłacić jedynie pozostałą część kwoty, a zaliczka zostaje przekazana na poczet pełnej kwoty."


Może tylko po to by weryfikować kto faktycznie zainteresowany jest zakupem a kto tylko lubi sobie pogadać. Spotkałem się tez z salonami innych marek które do realizacji zamówienia nawet nie chciały zaliczki więc wszystko zależy od polityki danego salonu. Każdy diler bmw z którym rozmawiałem w połowie 2021 jasno mówił ze zaliczka jest zwrotna i że odda pieniądze.


https://www.nntfi.pl/finanse-po-godzinach/zadatek-a-zaliczka-co-przepada-a-co-nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Status 150!!!!!!!:)))

 

Gratulacje!, a na kiedy miałeś zaplanowany tydzień produkcji ?

Pokryło się to z wcześniejszym planowanym terminem produkcji ?

 


Auto zamówione na początku grudnia. Termin wydania do 31 lipca.

Od msc status 112 z terminem 20 tydzień. Dziś status 150, wiec tu poszło gładko, być może ze to pełny indyvidual.


Na inne m3 czekam od sierpnia i nadal 105.


Reguły i logiki tu brak

http://i607.photobucket.com/albums/tt156/henake/auta-1_zps844b52e9.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Status 150!!!!!!!:)))

 

Gratulacje!, a na kiedy miałeś zaplanowany tydzień produkcji ?

Pokryło się to z wcześniejszym planowanym terminem produkcji ?

 


Auto zamówione na początku grudnia. Termin wydania do 31 lipca.

Od msc status 112 z terminem 20 tydzień. Dziś status 150, wiec tu poszło gładko, być może ze to pełny indyvidual.


Na inne m3 czekam od sierpnia i nadal 105.


Reguły i logiki tu brak

Zdradzisz z ciekawości jaka kolorystyka tego individuala?

Tu też masz kubełki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M3 z sierpnia to Brooklyn

M3 z grudnia to Mexico Blue czyli obecna nazwa Daytona


Specyfikacje w obu autach takie same. Z częstych restrykcji, kubły, laser, HK

http://i607.photobucket.com/albums/tt156/henake/auta-1_zps844b52e9.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
M3 z sierpnia to Brooklyn

M3 z grudnia to Mexico Blue czyli obecna nazwa Daytona


Specyfikacje w obu autach takie same. Z częstych restrykcji, kubły, laser, HK

Mexico świetny kolor :cool2:

Teraz jak się konfiguruje to wylatuje dotykowy idrive i obsługa gestami ciekawe czy będzie to w twoim aucie.

Edytowane przez --==maly==--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gesty Bmw PL wywaliło, ponoc opcja już niedostępna w serii 3

Idrive nie będzie miał opcji dotyku, wiem to po rozkodowaniu vinu- zbędny bajer jak dla mnie.

http://i607.photobucket.com/albums/tt156/henake/auta-1_zps844b52e9.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos wie czy, jesli czekam ze statusem 47 to istnieje mozliwosc zmiany silnika? I czy nowa cena jest wtedy kalkulowana według nowego, czy starego cennika? Zastanawiam sie nad aminą 320i na 330i

 

Wg nowego cennika . Tak samo ewentualne finansowanie będzie liczone od nowa na aktualnych warunkach . Też próbowałem i koszty okazały się nie opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.