Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

mam problem, zamówiłem w listopadzie jedno auto i w grudniu drugie, kwity podpisane i zaliczki zapłacone w 2021r.

teraz dealer dzwoni, że chce anulować oba zamówienia bo za duży rabat dali albo znacząco zmniejszyć ten rabat...

oczywiście się nie zgodziłem i sprawa wisi w powietrzu, zastanawiam się czy od tak mogą mi to anulować i zostawić mnie na lodzie....

czy jednak muszą mi dostarczyć towar zgodnie z zamówieniem i ceną jeśli sam nie zrezygnuję?

 

Nie wymyśliłbym lepszego planu na samozaoranie wizerunku salonu i marki…

 

Toć to w ostatnim motodzienniku Jacek Balkan mówił, że Toyota tak robi.

Idziesz po odbiór auta i masz do wyboru toyotowy leasing (chyba 120%) albo oddaja Ci kasę i wystawiają auto po wyższej cenie.


Taki mamy rynek.



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Toć to w ostatnim motodzienniku Jacek Balkan mówił, że Toyota tak robi.

Idziesz po odbiór auta i masz do wyboru toyotowy leasing (chyba 120%) albo oddaja Ci kasę i wystawiają auto po wyższej cenie.


Taki mamy rynek.



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

To co, juz w Toyocie nie mogę wziąsć leasingu gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja z dzisiaj że auto od kilku dni z statusem 150, nadany VIN i brak info o problemach na produkcji.

Jest natomiast informacja o takim kodzie:

6P1

czyli chyba oznacza to:

Temporary deletion of specific Bluetooth/WiFi functions, preparation for RSU

• Ability to pair 2 smartphones

• Apple CarPlay / Android Auto

• RSU updates (via phone).

• WiFi Hotspot (where option 6NW/6WD specified).


CO dokładnie oznacza ta aktualizacja - jej brak? • RSU updates (via phone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja z dzisiaj że auto od kilku dni z statusem 150, nadany VIN i brak info o problemach na produkcji.

Jest natomiast informacja o takim kodzie:

6P1

czyli chyba oznacza to:

Temporary deletion of specific Bluetooth/WiFi functions, preparation for RSU

• Ability to pair 2 smartphones

• Apple CarPlay / Android Auto

• RSU updates (via phone).

• WiFi Hotspot (where option 6NW/6WD specified).


CO dokładnie oznacza ta aktualizacja - jej brak? • RSU updates (via phone).

 

RSU to domyślam się Remote Software Update - via phone czyli ściągasz aktualizację iDrive najpierw na telefon, a z telefonu transfer do samochodu. Tak jest znacznie szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Tymczasowe' tj. nie spodziewaj się ze w miesiąc napiszą to oprogramowanie, raczej Q4 2022. :mrgreen:

Albo raczej wyjdzie z wersją po lifcie ;)

 

Czyli wczesniej niz Q4 ;)

Jutro robię zamówienie, więc się głowię, czy dostanę już po czy przed liftem hahahaha

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro robię zamówienie, więc się głowię, czy dostanę już po czy przed liftem hahahaha

 

Jeśli nie będzie znaczących braków w częściach do obecnych aut to może się udać załapać na produkcję do czerwca.

Po sprawdzeniu aktualnych wykazów mówią, że jest taka szansa :D Choć mam wzięte sporo bo wszystkie (oprócz zimowego) pakiety i kilka dodatkowych rzeczy :D

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro robię zamówienie, więc się głowię, czy dostanę już po czy przed liftem hahahaha

 

Jeśli nie będzie znaczących braków w częściach do obecnych aut to może się udać załapać na produkcję do czerwca.

 

A ja sie głowie jak to sie dzieje że auta zamówione we wrzesniu/pazdzierniku juz sie produkują albo są odbierane, jak moje zamówienie z czerwca nadal wisi na statusie 105 i nie wiadomo kiedy sie wyprodukuje…

Pod koniec listopada już miał status 112 i go wywaliło.

Podkreślam, że BEZ RESTRYKCJI

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro robię zamówienie, więc się głowię, czy dostanę już po czy przed liftem hahahaha

 

Jeśli nie będzie znaczących braków w częściach do obecnych aut to może się udać załapać na produkcję do czerwca.

 

A ja sie głowie jak to sie dzieje że auta zamówione we wrzesniu/pazdzierniku juz sie produkują albo są odbierane, jak moje zamówienie z czerwca nadal wisi na statusie 105 i nie wiadomo kiedy sie wyprodukuje…

Pod koniec listopada już miał status 112 i go wywaliło.

Podkreślam, że BEZ RESTRYKCJI

:(

 

Dziwna sprawa naprawdę. Co jest takiego w 330ix że nie mogłoby być wyprodukowane jak inne wersje ?

Ja zamawiałem na początku sierpnia, auto jest już (dopiero?) gotowe i ma być w Polsce za około 1.5 tygodnia

Ale to 318i…


EDIT:


Przyjechało dziś :mrgreen:

Edytowane przez mathx88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kłopot polega na tym, że mało kto zdecyduje się na rzucenie papierami z uwagi na fakt, że obecnie za identyczny produkt musiałby zapłacić więcej.


No i w sumie szach i mat.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zamówienie ma status 047 czyli czeka na numer produkcyjny cokolwiek to znaczy :)

 

Order Status 047 means your order is in an order bank. You currently don't have an assigned production number. However when the dealer gets its next allocation, your order will then be pulled and paired with a production number.


:) :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moje zamówienie ma status 047 czyli czeka na numer produkcyjny cokolwiek to znaczy :)

 

Order Status 047 means your order is in an order bank. You currently don't have an assigned production number. However when the dealer gets its next allocation, your order will then be pulled and paired with a production number.


:) :) :) :)

Też tak czytałem czyli jeszcze się zejdzie ale chociaż zimówek nie będę musiał kupować :) Oby nie do lipca bo będzie nowy idrive. Dealer ma interweniować ale w obecnych czasach nic to pewnie nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Orientuje się ktoś jak to jest z transportem auta do Polski z fabryki w Monachium? Wiem, że pociągiem tylko pytanie dokąd?

A co to ma za znaczenie chcesz go odebrać z pociągu??

Nie popadajmy w skrajności jak Amerykanie którzy nawet statki na kamerach śledzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Toć to w ostatnim motodzienniku Jacek Balkan mówił, że Toyota tak robi.

Idziesz po odbiór auta i masz do wyboru toyotowy leasing (chyba 120%) albo oddaja Ci kasę i wystawiają auto po wyższej cenie.


Taki mamy rynek.



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

To co, juz w Toyocie nie mogę wziąsć leasingu gdzie indziej?

 

To fakt medialny, więc trzebaby to zweryfikować, ale wedle reportażu wygląda to tak, że albo bieżesz od nich, albo rozwiązują umowę i oddają Ci zaliczkę. Bardziej im się to opłaca, bo auto gotowe do odbioru i tak zaraz ktoś przytuli.



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.