Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi


Czas oczekiwania jest wydłużony ponieważ prawie 50000 tys zamówień jest opóźnionych z powodu postoju fabryki od 18.03.2020 do 25.05.2020 oraz faktycznie problemu z dostępem pewnych części czy półprzewodników do ich produkcji. Ponadto zostały wstrzymane inwestycje w Chinach w fabryce odnośnie rozbudowy lini produkcyjnej pod i4 ( jak wiemy Chiny produkują 3 w wersji long). Dlatego cała produkcja i4 na cały świat odbywa się w Monachium, co jest priorytetem na chwile obecna dla BMW oraz od 1 listopada produkujemy co 2 auto Phev. Ponieważ do końca roku są dodatkowe dopłaty dla aut z tym napędem ale warunkiem ich otrzymania jest zarejestrowanie auta do końca roku. Faktycznie najdroższe modele maja priorytet i względnie mało restrykcji jeśli chodzi o dostępność części czyli i4(g26) M3(g80 i g81), M340i oraz M340d jaki 330Phev, 320Phev(g20,g21). Dlatego uboższe wersje są produkowane w ramach luzu między wyżej wymienionymi modelami. Jak wiecie czas produkcji 318 a M3 czy i4 jest taki sam a zysk znacznie większy przy droższych wersjach.


Status 150 oznacza przydzielenie miejsca produkcyjnego( kiedy wjedzie na band, w tym już czasie numer Vin jest już nadany)

Status 184 oznacza zakończenie produkcji- auto opuściło linie produkcyjna.


Pozdrawiam

 

Dzieki za podpowiedzi, fajnie mieć info prosto z frontu

Jak wyglada obecnie produkcja modelu 430i? Jeśli mam restrykcje na HK i kamery360, zamówiłem w kwietniu ,to jest szansa że wkońcu w relatywnie bliskim czasie sie wyprodukuje, czy lepiej dac sobie spokój z restrykcyjnymi opcjami? Ewentualnie jaka z opcji jest obecnie najtrudniej dostepna? Z jaką idzie jakoś do przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czas oczekiwania jest wydłużony ponieważ prawie 50000 tys zamówień jest opóźnionych z powodu postoju fabryki od 18.03.2020 do 25.05.2020 oraz faktycznie problemu z dostępem pewnych części czy półprzewodników do ich produkcji. Ponadto zostały wstrzymane inwestycje w Chinach w fabryce odnośnie rozbudowy lini produkcyjnej pod i4 ( jak wiemy Chiny produkują 3 w wersji long). Dlatego cała produkcja i4 na cały świat odbywa się w Monachium, co jest priorytetem na chwile obecna dla BMW oraz od 1 listopada produkujemy co 2 auto Phev. Ponieważ do końca roku są dodatkowe dopłaty dla aut z tym napędem ale warunkiem ich otrzymania jest zarejestrowanie auta do końca roku. Faktycznie najdroższe modele maja priorytet i względnie mało restrykcji jeśli chodzi o dostępność części czyli i4(g26) M3(g80 i g81), M340i oraz M340d jaki 330Phev, 320Phev(g20,g21). Dlatego uboższe wersje są produkowane w ramach luzu między wyżej wymienionymi modelami. Jak wiecie czas produkcji 318 a M3 czy i4 jest taki sam a zysk znacznie większy przy droższych wersjach.


Status 150 oznacza przydzielenie miejsca produkcyjnego( kiedy wjedzie na band, w tym już czasie numer Vin jest już nadany)

Status 184 oznacza zakończenie produkcji- auto opuściło linie produkcyjna.


Pozdrawiam

 

Dzieki za podpowiedzi, fajnie mieć info prosto z frontu

Jak wyglada obecnie produkcja modelu 430i? Jeśli mam restrykcje na HK i kamery360, zamówiłem w kwietniu ,to jest szansa że wkońcu w relatywnie bliskim czasie sie wyprodukuje, czy lepiej dac sobie spokój z restrykcyjnymi opcjami? Ewentualnie jaka z opcji jest obecnie najtrudniej dostepna? Z jaką idzie jakoś do przodu?

 

Myśle ,że do tego kwietnia otrzymasz już wszystko części napływają w coraz większych ilościach. Proces produkcji znacznie się poprawia HK i 360* są coraz częściej już montowane tylko pamiętajcie ze auta które są wcześniej w kolejce z tym wyposażeniem maja pierwszeństwo ale myśle ze kwiecień jest realny max maj. Od 3 stycznia mamy mieć ogień produkcyjny soboty wszystkie także będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy znany jest choć przybliżony termin wejścia LCI serii 3 (touring)?

Ciekawe czy warto zaczekać. Choć - jeśli różnica to tylko wygląd i iDrive8 - to chyba tylko ze względu na wartość przy odsprzedaży.

 

Koniec sierpnia 2022 ma wejść limuzyna do seryjnej produkcji 1-2 miesiąc później touring. Módlcie się aby nie było lokdown na Bayerach po sytuacja epidemiczny jest tragiczna.


Pozdrawiam



https://experience.arcgis.com/experience/478220a4c454480e823b17327b2bf1d4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czas oczekiwania jest wydłużony ponieważ prawie 50000 tys zamówień jest opóźnionych z powodu postoju fabryki od 18.03.2020 do 25.05.2020 oraz faktycznie problemu z dostępem pewnych części czy półprzewodników do ich produkcji. Ponadto zostały wstrzymane inwestycje w Chinach w fabryce odnośnie rozbudowy lini produkcyjnej pod i4 ( jak wiemy Chiny produkują 3 w wersji long). Dlatego cała produkcja i4 na cały świat odbywa się w Monachium, co jest priorytetem na chwile obecna dla BMW oraz od 1 listopada produkujemy co 2 auto Phev. Ponieważ do końca roku są dodatkowe dopłaty dla aut z tym napędem ale warunkiem ich otrzymania jest zarejestrowanie auta do końca roku. Faktycznie najdroższe modele maja priorytet i względnie mało restrykcji jeśli chodzi o dostępność części czyli i4(g26) M3(g80 i g81), M340i oraz M340d jaki 330Phev, 320Phev(g20,g21). Dlatego uboższe wersje są produkowane w ramach luzu między wyżej wymienionymi modelami. Jak wiecie czas produkcji 318 a M3 czy i4 jest taki sam a zysk znacznie większy przy droższych wersjach.


Status 150 oznacza przydzielenie miejsca produkcyjnego( kiedy wjedzie na band, w tym już czasie numer Vin jest już nadany)

Status 184 oznacza zakończenie produkcji- auto opuściło linie produkcyjna.


Pozdrawiam

 


Myśle ,że do tego kwietnia otrzymasz już wszystko części napływają w coraz większych ilościach. Proces produkcji znacznie się poprawia HK i 360* są coraz częściej już montowane tylko pamiętajcie ze auta które są wcześniej w kolejce z tym wyposażeniem maja pierwszeństwo ale myśle ze kwiecień jest realny max maj. Od 3 stycznia mamy mieć ogień produkcyjny soboty wszystkie także będzie dobrze.

 


Super się czyta takie inside newsy !

Dzięki temu wiele rzeczy się wyjaśnia ( między innymi to dlaczego nie dostane 318i pod koniec roku, hehe )

Szczerze mówiąc wolałbym otrzymać taką szczerą odpowiedź od dealera zamiast snuć domysły co się dzieje, dlaczego, i czemu jeden ma to a drugi niema, czemu jeden ma produkcję w 2 miesiące a drugi w 6.


Band to linia produkcyjna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamówiłem m340i. Pan w salonie powiedział że w tym przypadku nie ma żadnych restrykcji i że wszystko będzie (dotykowy wyświetlacz, hud, lasery, hak). Odbiór do końca lipca 2022. Akurat będzie prawie 1 miesiąc na sprzedanie auta po wykupie z aktualnego leasingu

 

Zamówiłem wszystko z restrykcjami poza HK - też m340i. Chciałem zrobić upgrade z HiFi do HK i napisali mi, że nawet na m340i są restrykcję a HK jest oznaczone najwyższą z nich. Ciekawe komu wierzyć :duh:

 

Cholera wie komu ;D Pożyjemy, zobaczymy. Pan z salonu Inchcape we Wrocławiu brzmiał przekonywująco mówiąc że dla m340i nie ma na chwilę obecną restrykcji z rzeczy które zamówiłem. Sprawdzał w najnowszym pliku Excela który otrzymał gdzieś tam z centrali bmw. Oczywiście mamy ponad pół roku i produkcja będzie bliżej terminu odbioru niż sylwestra więc sytuacja może się jeszcze baaaaardzo zmienić na naszą niekorzyść. Ale co mnie to obchodzi, najwyżej nie odbiorę wybrakowanego auta i git =) Ja akurat HK nie brałem bo nie jestem jakimś super melomanem.

 

Z ciekawości jaki konfig i jaki rabat, oczywiście jeśli mogę na forum zapytać

 

10 % rabatu mi dał i config mam taki: https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/txgat318

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy znany jest choć przybliżony termin wejścia LCI serii 3 (touring)?

Ciekawe czy warto zaczekać. Choć - jeśli różnica to tylko wygląd i iDrive8 - to chyba tylko ze względu na wartość przy odsprzedaży.

 

Koniec sierpnia 2022 ma wejść limuzyna do seryjnej produkcji 1-2 miesiąc później touring. Módlcie się aby nie było lokdown na Bayerach po sytuacja epidemiczny jest tragiczna.


Pozdrawiam



https://experience.arcgis.com/experience/478220a4c454480e823b17327b2bf1d4

 

Dzięki za informacje

Dobrze by było jakbyś kolego co jakiś czas zdał relacje z sytuacji na linii produkcyjnej :)


Wszyscy Wam tam kibicujemy abyście systematycznie nasze auta wypuszczali z produkcji no i oczywiście dużo zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A czy znany jest choć przybliżony termin wejścia LCI serii 3 (touring)?

Ciekawe czy warto zaczekać. Choć - jeśli różnica to tylko wygląd i iDrive8 - to chyba tylko ze względu na wartość przy odsprzedaży.

 

Koniec sierpnia 2022 ma wejść limuzyna do seryjnej produkcji 1-2 miesiąc później touring. Módlcie się aby nie było lokdown na Bayerach po sytuacja epidemiczny jest tragiczna.


Pozdrawiam



https://experience.arcgis.com/experience/478220a4c454480e823b17327b2bf1d4

Co prawda inna fabryka ale wiesz coś o wstrzymaniu produkcji M3 I M4? Ruszyła produkcja czy stoi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy znany jest choć przybliżony termin wejścia LCI serii 3 (touring)?

Ciekawe czy warto zaczekać. Choć - jeśli różnica to tylko wygląd i iDrive8 - to chyba tylko ze względu na wartość przy odsprzedaży.

 

Koniec sierpnia 2022 ma wejść limuzyna do seryjnej produkcji 1-2 miesiąc później touring. Módlcie się aby nie było lokdown na Bayerach po sytuacja epidemiczny jest tragiczna.


Pozdrawiam



https://experience.arcgis.com/experience/478220a4c454480e823b17327b2bf1d4

Co prawda inna fabryka ale wiesz coś o wstrzymaniu produkcji M3 I M4? Ruszyła produkcja czy stoi?

 

Moje M3 przyjechało niedawno do Polski - produkcja na początku miesiąca, także chyba jest ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za kolei w kazdym salonie slysze co innego w temacie restrykcji i dostawy samochodu.

M3 - 9mc w Bawarii i do 6mc Sikora - restrykcje roznie, bez HK, bez laerow, touch ekranu…

X6 - 6mc a restrykcje jak wyzej plus komforty w jednym a w drugim tylko pneaumatyka…


W temacie X6 widomo kiedy lift? Sroki za OT z X6 ale tam jakos pusto, a tutaj Kolega ma duza wiedze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy znany jest choć przybliżony termin wejścia LCI serii 3 (touring)?

Ciekawe czy warto zaczekać. Choć - jeśli różnica to tylko wygląd i iDrive8 - to chyba tylko ze względu na wartość przy odsprzedaży.

 

Koniec sierpnia 2022 ma wejść limuzyna do seryjnej produkcji 1-2 miesiąc później touring. Módlcie się aby nie było lokdown na Bayerach po sytuacja epidemiczny jest tragiczna.


Pozdrawiam



https://experience.arcgis.com/experience/478220a4c454480e823b17327b2bf1d4

Co prawda inna fabryka ale wiesz coś o wstrzymaniu produkcji M3 I M4? Ruszyła produkcja czy stoi?

 

Cześć


M3 produkuje się normalnie a m4 nie wiem inna fabryka


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie z początku sierpnia (318i bez restrykcji) - pierwotnie termin odbioru na połowę grudnia

Dziś dostałem info o planowanej produkcji na 5 tydz 2022 :mrgreen:

 

Cuda i dziwy - dziś info że termin produkcji został zmieniony... na 1 tydzień 2022 :shock:

Mam nadzieję że to zapowiedź zmian na lepsze zgodnie z tych co mówił kolega z Bawarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie z początku sierpnia (318i bez restrykcji) - pierwotnie termin odbioru na połowę grudnia

Dziś dostałem info o planowanej produkcji na 5 tydz 2022 :mrgreen:

 

Cuda i dziwy - dziś info że termin produkcji został zmieniony... na 1 tydzień 2022 :shock:

Mam nadzieję że to zapowiedź zmian na lepsze zgodnie z tych co mówił kolega z Bawarii.

 

To niestety jest loteria i w sumie nie wiadomo o co chodzi. U mnie pierwotna data produkcji była na 37 tydzień 2021, a w najlepszym momencie wskazywała nawet 35 tydzień (przy statusie 111). A obecnie mamy 47 tydzień roku :D

Ale auto od paru dni ma status 150, więc liczę na to, że już naprawdę niedługo zjedzie z taśmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dziś dowiedziałem ze grudzień bez produkcji będzie. Start od stycznia.

Największa niewiadoma to restrykcja na aktywny tempomat….



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Potwierdzam, dostalem info o braku dostepnosci aktywnego temp. No nic, czekam. Oka nie wyjmiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja początek sierpnia, od początku miałem info o produkcji końcem stycznia, dziś produkcja przesunęła się na grudzień, aczkolwiek wiem ze może to się jeszcze sto razy zmienić.
http://i607.photobucket.com/albums/tt156/henake/auta-1_zps844b52e9.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


330i bez restrykcij (bez tempomatu, HK, kłapy ale z adaptacyjnym led, live cockpit pro, camerą cofania).

Zamówienie koniec sierpnia, produkcja początek stycznia. Mam nadziję że nie zmieni się)

 

15.07.2021 zamówiona 330i wstepnie bez restrykcji data produkcji na 1 tydzień listopada.

Pod koniec października dostałem info, że aktywny tempomat jest na restrykcjach, wiec po usunięciu go wraz z HUD dostałem 3 tydzień listopada.

Aktualnie dostałem info że produkcja 3 tydzień stycznia XD. Liczę, że to właśnie te pracujące soboty sprawią, że w końcu los się nad nami się zlituje. :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja początek sierpnia, od początku miałem info o produkcji końcem stycznia, dziś produkcja przesunęła się na grudzień, aczkolwiek wiem ze może to się jeszcze sto razy zmienić.

 

Lipiec, okolo 4-5 tyg opoznienia wzgledem planowanego terminu realizacji.

 

A macie w swoich konfiguracjach HK, HUD, kamery 360 lub lasery? Ja zamawiałem w sierpniu M4 i termin mam na luty. Handlowiec utrzymuje że to przez te opcje bez nich produkcja byłaby jeszcze w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja początek sierpnia, od początku miałem info o produkcji końcem stycznia, dziś produkcja przesunęła się na grudzień, aczkolwiek wiem ze może to się jeszcze sto razy zmienić.

 

Lipiec, okolo 4-5 tyg opoznienia wzgledem planowanego terminu realizacji.

 

A macie w swoich konfiguracjach HK, HUD, kamery 360 lub lasery? Ja zamawiałem w sierpniu M4 i termin mam na luty. Handlowiec utrzymuje że to przez te opcje bez nich produkcja byłaby jeszcze w tym roku.

 


Tak, wszystkie rzeczy ktore wymieniles zamowilem - zauwazylem ze zamowienia z lipca jeszcze szly jakos w miare sprawnie - a sierpien/wrzesien wylecial bardzo daleko do przodu (chociaz moze to tylko moje odczucie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320i Luxury Line zamówione 30.09. Dzisiaj dostałem telefon od dealera, że jeśli nie zrezygnuję z aktywnego tempomatu 5DF i HK 688 (zamiana na hifi), auto nie zostanie wyprodukowane, a zamówienie zostanie anulowane. Nie ma opcji "to ja poczekam do przyszłego września". Mam się zdecydować do czwartku. Cena auta zostanie skorygowana w dół o wartość brakujących opcji. Zastanawiam się, co robić. Mam czym jeździć, a ta trójka to było coś o czym zawsze marzyłem, ale jeśli nie będzie mieć takiego wyposażenia, jakie chcę, to chyba zrezygnuję :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
320i Luxury Line zamówione 30.09. Dzisiaj dostałem telefon od dealera, że jeśli nie zrezygnuję z aktywnego tempomatu 5DF i HK 688 (zamiana na hifi), auto nie zostanie wyprodukowane, a zamówienie zostanie anulowane. Nie ma opcji "to ja poczekam do przyszłego września". Mam się zdecydować do czwartku. Cena auta zostanie skorygowana w dół o wartość brakujących opcji. Zastanawiam się, co robić. Mam czym jeździć, a ta trójka to było coś o czym zawsze marzyłem, ale jeśli nie będzie mieć takiego wyposażenia, jakie chcę, to chyba zrezygnuję :(

 

No nie wiem, kwestia preferencji, ale czy akurat brak tych dwóch opcji jest warty rezygnacji ?

Podumaj, może zamiast tych opcji za podobną kasę dobierzesz coś innego ? :wink:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, kwestia preferencji, ale czy akurat brak tych dwóch opcji jest warty rezygnacji ?

Podumaj, może zamiast tych opcji za podobną kasę dobierzesz coś innego ? :wink:

 

No właśnie jest to kwestia preferencji. Poza tym to nie są dwie opcje, tylko trzy, bo jest jeszcze brak dotykowego ekranu, o którym sprzedawca nie wspomniał, ale wiemy jak wyglada sytuacja.

Jakby to było auto za 70 czy 80 tys. to nie miałbym z tym problemu, ale nie w aucie za blisko 200 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.