Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamówione autko 330D bez Xdrive , m pakiet + HK

Umowa 20.07.2021 i nadal żadnego statusu .Masakra zastanawiam się jak długo jeszcze :)

Może ktoś z Was jest w podobnej sytuacji w kwestii silnika i wyposażenia , może już ktoś się doczekał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamówione autko 330D bez Xdrive , m pakiet + HK

Umowa 20.07.2021 i nadal żadnego statusu .Masakra zastanawiam się jak długo jeszcze :)

Może ktoś z Was jest w podobnej sytuacji w kwestii silnika i wyposażenia , może już ktoś się doczekał ?

 

Ja zamówiłem w czerwcu 330i tez czkam przez HK. Od marca ma się pojawić a jak będzie to się okaże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawialem ze sprzedawca - HUDy podobno spadaja z restrykcji. Jutro finalizuje konfig. Dodam HUDa - zobaczymy :)

 

To by była dobra wiadomość, bo nie zamierzam z HU rezygnować :-)

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamówione autko 330D bez Xdrive , m pakiet + HK

Umowa 20.07.2021 i nadal żadnego statusu .Masakra zastanawiam się jak długo jeszcze :)

Może ktoś z Was jest w podobnej sytuacji w kwestii silnika i wyposażenia , może już ktoś się doczekał ?

 

Ja zamówiłem w czerwcu 330i tez czkam przez HK. Od marca ma się pojawić a jak będzie to się okaże :)

 

No to czekamy , dam znać jak coś się ruszy - nie zamierzam rezygnować z HK :)

Hamulce standard czy m ?

Ja się jeszcze zastanawiam czy nie dobrać m ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nawet się nie zastanawiaj, mam i polecam.

Dobrego hamulca nigdy za mało ;)

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet się nie zastanawiaj, mam i polecam.

Dobrego hamulca nigdy za mało ;)

 

Pewnie tak :cool2:

 

Z informacji od dealera (który jeździł i porównywał obydwa hamulce): M wcale nie hamują jakoś mocniej czy szybciej, ich zaleta to powierzchnia tarczy, zatem lepsze odprowadzanie ciepła. Ale żeby to wykorzystać to trzeba robić 200-0 kilkukrotnie, albo już do torowej jazdy. Przy zwykłej, jak przekazał, nie ma absolutnie żadnej różnicy. W przypadku kolegi, który jak widzę ma 318d, te sportowe zaciski serio robią robotę, przy takiej mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 30.09 zwykła 3, 0 odzewu,czy oni coś produkują !!!!! 4.5 miesiąca i nadal nie wiadomo co i kiedy ,dealer mówi czekać ,czekać ,

 


hehe, ja zamówienie z końca kwietnia i dalej czekam :) Nie liczyłbym że dostaniesz auto wcześniej jak wakacje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet się nie zastanawiaj, mam i polecam.

Dobrego hamulca nigdy za mało ;)

 

Pewnie tak :cool2:

 

Z informacji od dealera (który jeździł i porównywał obydwa hamulce): M wcale nie hamują jakoś mocniej czy szybciej, ich zaleta to powierzchnia tarczy, zatem lepsze odprowadzanie ciepła. Ale żeby to wykorzystać to trzeba robić 200-0 kilkukrotnie, albo już do torowej jazdy. Przy zwykłej, jak przekazał, nie ma absolutnie żadnej różnicy. W przypadku kolegi, który jak widzę ma 318d, te sportowe zaciski serio robią robotę, przy takiej mocy?

 

Napewno droga hamowania z M jest krótsza…niech to będą choćby 3 metry, a czasami te 3 m mogą przesądzić czy uderzymy w coś/kogoś czy nie… ale rozumiem, że dealer, który czasami nie wie ile koni ma dany silnik to testował i sprawdził, że nie ma żadnej różnicy….

Poza tym co za różnica czy to 318i czy 340? Oba się kiedyś rozpędzą do 200, chodzi o wyhamowanie a nie przyspieszenie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawialem ze sprzedawca - HUDy podobno spadaja z restrykcji. Jutro finalizuje konfig. Dodam HUDa - zobaczymy :)

 

To by była dobra wiadomość, bo nie zamierzam z HU rezygnować :-)

 

Domówione do M340i bez problemu, cały pakiet innowacji (bo przy oryginalnym zamówieniu "kompletowałem" pakiet z pojedyńczych rzeczy).


Przy okazji podejrzałem - przewidywana data produkcji 10 marca 2022, ale status 047 wiec cholera wie co sie wydarzy :)


Zamówienie z połowy października.


Z rozmowy z handlowcem wynika, że nikt nie wie czym fabryka się kieruje. Nie wykryli jakiejś prawidłowości. Jedyne to, że CHYBA hybrydy i elektryki mają priorytet. Mówił, że hybrydy zamówione w ich salonie w listopadzie właśnie się produkują... Czyli wiadomo, że nic nie wiadomo... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nawet się nie zastanawiaj, mam i polecam.

Dobrego hamulca nigdy za mało ;)

 

Pewnie tak :cool2:

 

Z informacji od dealera (który jeździł i porównywał obydwa hamulce): M wcale nie hamują jakoś mocniej czy szybciej, ich zaleta to powierzchnia tarczy, zatem lepsze odprowadzanie ciepła. Ale żeby to wykorzystać to trzeba robić 200-0 kilkukrotnie, albo już do torowej jazdy. Przy zwykłej, jak przekazał, nie ma absolutnie żadnej różnicy. W przypadku kolegi, który jak widzę ma 318d, te sportowe zaciski serio robią robotę, przy takiej mocy?

 

Burton idealnie to ujął.

Pół młodości spędziłem na torze i wierz mi, że potrafię docenić dobry hebel, natomiast te hamulce M nie nadają się na tor, podobnie jak żadne inne seryjne. Niech dealer spróbuje, zobaczy jak szybko spuchną po dwóch okrążeniach choćby toru Poznań.

Czasem Ci zabraknie tych 2-3 metrów i to będzie miało znaczenie, zwłaszcza jak jadąc choćby 150 km/h, gdy ktoś bez patrzenia zmieni pas na autostradzie.

Spytaj dealera co zatem wg Niego spowoduje, że hamulce będą bardziej skuteczne, skoro większa tarcza nie jest jednym z czynników, nie zastanowiły Cię te mądrości ?

Jeśli mogę podróżować z prędkością 200 km/h to nie ma znaczenia, czy ma 150KM czy 374KM, będę potrzebował takiej samej mocy hamowania, wagowo samochody bardzo się nie różnią.

Wiesz, mnie jeden z dealerów zapewniał, że wersja 20d musi mieć xdrive, bo przy takiej mocy nie sposób opanować pojazd..

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 30.09 zwykła 3, 0 odzewu,czy oni coś produkują !!!!! 4.5 miesiąca i nadal nie wiadomo co i kiedy ,dealer mówi czekać ,czekać ,

 


hehe, ja zamówienie z końca kwietnia i dalej czekam :) Nie liczyłbym że dostaniesz auto wcześniej jak wakacje :mrgreen:

 

Nieżle - rocznica się szykuje :mrgreen:

Czekamy i tyle :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MedicuS, rozumiem wasz punkt widzenia, mówię tylko co przekazał mi mój Dealer, który na codzień jeździ M4.. powiedział ze drogę hamowania z 160 do 0 będę mieć taka sama na obydwu hamulcach, różnica zaczyna się robić wtedy gdy będę powtarzać to hamowanie raz za razem, wtedy stockowe szybciej się poddadzą przez przegrzanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domówione do M340i bez problemu, cały pakiet innowacji (bo przy oryginalnym zamówieniu "kompletowałem" pakiet z pojedyńczych rzeczy).

Polecam zweryfikować czy cena przez pakiet nie jest większa niż z pojedynczych elementów - nie wiem jak to wygląda w przypadku konfiguratora M340i.

W F40 jest błąd - przy wyborze pakietu innowacje dolicza kwotę 1100PLN, niż kompletowanie z pojedynczych elementów (na bazie mojej konfiguracji 120d, nie wiem jak wygląda to w przypadku np. M135i)

(Od listopada nie zostało to poprawione - a pewnie Sprzedawcy wpychają pakiety przy okazji zwiększając finalną cenę :roll: )

 

Przy okazji podejrzałem - przewidywana data produkcji 10 marca 2022, ale status 047 wiec cholera wie co sie wydarzy :)

Moje zamówienie F40 wisi też na 047 - Sprzedawca mnie poinformował, że dopiero w marcu coś będzie więcej wiadomo (niby info zCentrali BMW PL), a teoretycznie miało wjechać do produkcji luty/marzec...

Finalnie bez statuu 112(czy 111) nie ma co gdybać kiedy wjedzie na linie :(

Edytowane przez patryk0402_

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domówione do M340i bez problemu, cały pakiet innowacji (bo przy oryginalnym zamówieniu "kompletowałem" pakiet z pojedyńczych rzeczy).

Polecam zweryfikować czy cena przez pakiet nie jest większa niż z pojedynczych elementów - nie wiem jak to wygląda w przypadku konfiguratora M340i.

 

Sprawdzilismy, jest taniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam w umowie 4 % za opóźnienie ,ciekawe czy zapłacą hahahaha

 


Nie liczyłbym na to.Nie słyszałem tutaj na forum żeby komukolwiek doliczyli dodatkowe 4% do rabatu za opóznienia. Sam mam ten zapis w umowie....

Komuś się udało jednak, warto próbować.


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=193&t=384383&p=2821928&hilit=pismo#p2821928

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg dealera wszystkie/większość auta z marcowej produkcji ma być przesunięta na II q 22. Powód- brak miejsc postojowych dla aut czekających na parkingu na doposażenie.

 

i w marcu fabryka bierze wolne?

 

Już mam takie informacje z kiluku źródeł, więc coś musi być na rzeczy. Wolne raczej nie ale będą uzupełniać braki w autach na parkingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,


Chyba za wcześnie cieszyłem się. Mam info ( potwierdzone/sprawdzany VIN ), że auto zostało wyprodukowane 27.01. Jednak do tej pory auto nie wyjechało z Niemiec. Po rozmowie z dealerem usłyszałem, że są problemy z transportem i raczej to nie jest spowodowane oczekiwaniem na parkingu na jakieś rzeczy do samochodu. Podobno wtedy jest jakaś adnotacja przy statusie.


Przesadzam czy to w miarę normalne, że auto jeszcze nie wyjechało z Niemiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.