Skocz do zawartości

Elektrycznie składane lusterka F31


nadia12345

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

W tej chwili jakie masz wyposażenie?

Masz elektryczne fotele z pamięcią?




Dokładałem w F36 elektrycznie składane lusterka, w miejsce gdzie były najuboższe.

Konieczna była zmiana panelu na drzwiach oraz teoretycznie przeróbka instalacji.

Jeśli nie masz pamięci fotela kierowcy, pakietu lusterek itp. to lusterka są sterowane analogowo(dwa silniczki, bezpośrednio sterowane z panelu na drzwiach kierowcy). Jeśli masz pamięć foteli lusterka są sterowane poprzez linię LIN. Wtedy miałbyś łatwiej.

We wspomnianej F36 ułatwiłem sobie robotę. Lusterka sterowane analogowo, oba są podłączone do panelu na drzwiach kierowcy. Wykorzystałem ten fakt. Rozebrałem oba panele(stary oryginalny i dokupiony właściwy). Dołożyłem w nowym panelu piny w miejscu gdzie przychodzą przewody z prawego lusterka, a następnie przylutowałem mostki z przewodów, łącząc te trzy piny z prawego lusterka z odpowiednimi pinami dla lewego(zasilanie plus i minus, oraz LIN ). Dzięki temu nie musiałem przerabiać instalacji elektrycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niestety nie mam elektrycznie sterowanych foteli co tak jak piszesz trochę utrudni przeróbkę. Poza panelem w drzwiach i silniczkami w lusterkach co jeszcze będzie mi potrzebne?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie bawiłbym się z same silniczki w lusterkach.

Kup od razu właściwe lustra(kompletne) i do tego panel drzwi kierowcy.


Tylko teoretycznie utrudni. Jak pisałem. W moim przypadku przy użyciu małych kombinerek/szczypczyków i lutownicy, rozwiązałem połączenie wewnątrz panelu sterowania(na drzwiach kierowcy) i kompletnie nie ingerowałem w instalację.

Z tego co pamiętam to lewe lusterko jest podłączone tak samo i nie trzeba nic ruszać, jedynie z prawym jest "problem"

Po montażu, trzeba oczywiście przekodować moduł FEM, dodając odpowiednią opcję FA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam elektrycznie sterowanych foteli co tak jak piszesz trochę utrudni przeróbkę. Poza panelem w drzwiach i silniczkami w lusterkach co jeszcze będzie mi potrzebne?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie bawiłbym się z same silniczki w lusterkach.

Kup od razu właściwe lustra(kompletne) i do tego panel drzwi kierowcy.


Tylko teoretycznie utrudni. Jak pisałem. W moim przypadku przy użyciu małych kombinerek/szczypczyków i lutownicy, rozwiązałem połączenie wewnątrz panelu sterowania(na drzwiach kierowcy) i kompletnie nie ingerowałem w instalację.

Z tego co pamiętam to lewe lusterko jest podłączone tak samo i nie trzeba nic ruszać, jedynie z prawym jest "problem"

Po montażu, trzeba oczywiście przekodować moduł FEM, dodając odpowiednią opcję FA

 


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cześć, wiem, że odgrzebuję stary temat, ale właśnie dotknęła mnie potrzeba wymiany lusterek na elektrycznie składane w moim f36 z 2016 roku.

Pytanie i prośba do Ciebie Cursor, czy po podpięciu nowego panelu sterowania (z opcją składania lusterek) bez jakichkolwiek zmian w nim, do istniejącej instalacji bez programowania, powinien zadziałać, np. umożłiwiać odsuwanie szyby lub być podświetlany po włączeniu świateł? Pytam, bo u mnie niestety wydaję się martwy i nie wiem czy to się aktywuje po do programowaniu, czy jest po prostu uszkodzony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 9.01.2024 o 12:08, robi68 napisał(a):

Cześć, wiem, że odgrzebuję stary temat, ale właśnie dotknęła mnie potrzeba wymiany lusterek na elektrycznie składane w moim f36 z 2016 roku.

Pytanie i prośba do Ciebie Cursor, czy po podpięciu nowego panelu sterowania (z opcją składania lusterek) bez jakichkolwiek zmian w nim, do istniejącej instalacji bez programowania, powinien zadziałać, np. umożłiwiać odsuwanie szyby lub być podświetlany po włączeniu świateł? Pytam, bo u mnie niestety wydaję się martwy i nie wiem czy to się aktywuje po do programowaniu, czy jest po prostu uszkodzony.

 

Odłączyłeś stare lusterka, podłączając nowy panel?
Teoretycznie wtedy szyby powinny nadal działać, ale seryjne lusterko będzie blokować pracę nowego panelu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.