Skocz do zawartości

BMW G30 520i 2/2019 GDZIE JEST NASADKA DO FELG


szymonnl

Rekomendowane odpowiedzi

Odkręcenie złodziejek w serwisie 150zl plus VAT

Można kupić chiński komplet do odkręcania złodziejek za 300zl co tez zrobiłem.

Sama jedna nasadka kosztuje 120zl plus VAT jednak nie maja jej w aso na miejscu wiec trzeba zajechać 2 razy co wiąże się ze strata czasu bo najpierw musza ustalić który numer wzoru kwiatuszka trzeba zamówić.

Podejrzewam ze na porządnej wulkanizacji tez maja komplet kwiatuszków bmw ale to wcale nie gwarantowane w każdym mieście.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu kupować nasadki. Trzeba zawsze czekać na nią. Za 150zł w serwisie kupuje się cały nowy komplet śrub zabezpieczających.

A stare odkręcą, bo mają wszystkie wzory ori nasadek na stanie do celów serwisowych. Pogadać jak z człowiekiem, kupić u nich nowy komplet to za darmo odkręcą te stare i po sprawie.

Sprawdzone - przerabiałem to, jak wulkanizator rozwalił moją nasadkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet nowych złodziejek nie kosztuje 150 zł w serwisie bmw.

245zl kosztuje w sklepie internetowym a w aso ok.283zl

Nie jest tez tak ze leży i czeka na sklepie.

Sposób o którym piszesz może działać tyle ze cyfry się nie zgadzają.

W nocy,weekendy i w okresie świątecznym zapomnij o nim.

Ja kupiłem komplet nasadek bo mam kilka bmw i nie lubię być zależny od serwisu który jest oddalony od centrum miasta.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa rodzaje śrub zabezpieczających.

Masz takie jak poniżej i tu rzeczywiście kwota jest ok 250 zł


57090738e2b6725098817ca0820920c3.jpg


I takie, które kupujesz za ok. 150 zł przez internet i w ASO też można - ja dokładnie takie kupiłem w ASO z półki za 150 zł.

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/36_1777-zamek-do-srub-kol-z-adapterem/i50139/sA


31TFDAFBZsL._AC_.jpg


Ja po tym jak miałem już w dwa komplety rozwalone tych pierwszych (jeden ori VW i jeden ori VW) teraz używam tych za 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czy w ogóle śruba zabezpieczająca ma sens, czy rzeczywiście zabezpiecza przed zawodowcem i czy jest taka potrzeba. Natomiast jest upierdliwa, a to że przykręcana jest znacznie mniejszym momentem niż pozostałe także nie jest korzystne. Sama nasadka nie wzbudza zaufania i wyobrażam sobie jak w najmniej spodziewanym momencie obkręca się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śruby zabezpieczające to najgorsze co może być, zazwyczaj najwięcej problemów ma z nimi właściciel auta. Każdy dobry serwis ma na stanie nasadki, a amatorzy cudzej własności sobie z nimi radzą szybciej niż by sie mogło wydawać. Ja osobiście jeśli je mam na w aucie to przy pierwszej okazji wyrzucam i montuje normalną śrubę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.