Skocz do zawartości

Kasowanie błedu układu hamulcowego


Dekiel1614

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum i niedawno zakupiłem BMW E91 318d 2.0 143km. Ale do rzeczy: przy usuwaniu błędu układu hamulcowego uzyskałem takie informację https://www.fotosik.pl/zdjecie/f8b10c423a91570b

Chodzi mi tą informacje "pozostały zasięg - -327680km

Czy może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi?

Być może to jest oryginalny przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kasowałeś błąd czy resetowałeś inspekcję z klocków?

Mnie to wygląda na to drugie i zapewne bez wymiany czujnika klocków na nowy.

Jeśli tak, to teraz masz problem. Najprostsze rozwiązanie to wymiana czujnika klocka na nowy i ponowny reset inspekcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak skasujesz inspekcję, a czujnik nie jest nowy, to sterownik DSC traktuje ten czujnik jako uszkodzony i podaje tego typu wartości.

Zapewne sama wartość wynika z tego co ktoś w oprogramowaniu ustawił dla takiego błędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skasujesz inspekcję, a czujnik nie jest nowy, to sterownik DSC traktuje ten czujnik jako uszkodzony i podaje tego typu wartości.

Zapewne sama wartość wynika z tego co ktoś w oprogramowaniu ustawił dla takiego błędu

Ok. Dziękuję za poświęcony czas i za informację. Jak wymienię czujnik to dam znać co i jak. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie bym się z tym zgodził Ja bym spróbował też zakodować całe DSC ABS bo miałem taki przypadek że właśnie sam coś pomieszałem w kodowaniu jeśli nie podasz 2 wartości dla modułu automatycznie ci przypisuje przebiegał 300 400 albo 500 000 No i miałem 500 000 przebieg ABS i DTC się paliło i nie działało trochę po gotowałem niby znikło ale tam też wartości się ustawia dla czułości uczy czujników no i też trochę się z tym męczyłem bo tylko raz zerwała kontrola i znowu się zapalała Chodź ABS już nie może też ktoś źle zakodował i tak zostawił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.