Skocz do zawartości

Finansowanie G20


Erpack

Rekomendowane odpowiedzi

A korzystał ktoś z comfort lease? Jakie warunki otrzymaliscie? (Jaki % wpłaty, na jaki okres, jaki całkowity % koszt leasingu)


Ja przyznam, że póki co warunki otrzymuje mało atrakcyjne i ciężko mi zejść, A rozmawiałem z kilkoma dealerami.

W moim przypadku wygląda to tak:

20% rabat na auto

10% wpłaty początkowej

36 rat

112%(!) Całkowity koszt leasingu. Jak dla mnie to masakra... jasne, w tym CL jest duża wartość rezydualna (59%) i rozumiem, że każdy chce zarobić. Nie oczekiwałem leasingu na poziomie 101%, no ale na 105-107 to liczyłem..

 

Ja mam 108,598% 20% wpłaty, 40% wykup, 48mcy - Santander.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie było 21,5% rabatu (188 700 na 148 300PLN)

10% wpłaty

4 lata

30 kkm rocznie


Przy założeniu, że po 4 latach go wykupię (za 63k netto - 52,39%) koszt całości wychodzi niecałe 116%.


Wszystko zależy od tego na czym Wam zależy.

Mi zależało na jak najniższej racie miesięcznej (dziecko w drodze itp. nie chcę obciążać mocno budżetu), A po 4 latach to on mi się znudzi pewnie i już będę chciał co innego. A jeśli mi się nie znudzi to resztę też można rozłożyć nawet do 9 lat (łącznie). Siłą rzeczy oprocentowanie tutaj będzie zawsze wyższe. Podobnie bo 114% miałem 4 lata temu jak kupowałem inne auto. W seacie z kolei wychodziło 119% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki niski leasing przy dużym rabacie.. nieźle. Ja rozglądam się za 330i no i niestety przy 20% rabacie 112% to póki co wszystko.. jestem co prawda na początku rozmów, ale wątpię by mocno mi jeszcze zeszli, na pewno nie do 101%.. ;)

Gdzie udalo Ci się otrzymać takie warunki, jeśli można spytać? Leasing na firmie czy prywatnie?

 


Wszystko zależy od tego jaki to rodzaj leasingu?

 

Racja, błędnie założyłem, że to kontynuacja mojej wypowiedzi nt. Comfort Lease.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie chyba też nie za dobrze.


Leasing operacyjny, 5% wpłaty własnej, 59 rat, bez limitu km, wykup 15%, koszt 110,9444%... PKO leasing.


Faktycznie tabela opłat dużo "dluzsza" niż np. w mleasing i dziwne opłaty.

Nie rozumiem o co kaman:

"Udzielenie informacji pisemnej na wniosek organów ścigania i organów administracji o użytkowniku

przedmiotu umowy - 70zl"

" Opłata administracyjna za obsługę mandatów - 100zl".

To chyba powinno być jedno i to samo??


Już nie wspomnę o kosztach cesji "Nie mniej niż 2000".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
masakra , czyli mandat z fotoradaru może być droższy o 170zł za nim będziesz stał w kolejce po niego na poczcie :shock: dlatego pani od leasingu dała mi tylko dwie rady : - płać w terminie i nie rób mandatu z fotoradaru :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za dwa razy ten sam post. Do usuniecia.


Poprawiłem, że koszt mego leasingu to nie 110,44 tylko 113,15%.


Opłata za obsługę GAP - 7% w skali roku, tego to już w ogóle nie rozumiem... zamiast niecałych 49zl miesięcznie biora sobie prawie 53..


Za wysłanie upomnienia nie jest już 50 zł, tylko 75.


Krakus zdajesz sobie sprawę, że to netto?


Kuzwa gdyby nie obecna sutuacja z covidem, to miałbym bez problemu, bez wplaty własnej w mleasing 110,44.

Bez tych chorych opłat jak w PKO..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za dwa razy ten sam post. Do usuniecia.


Poprawiłem, że koszt mego leasingu to nie 110,44 tylko 113,15%.


Opłata za obsługę GAP - 7% w skali roku, tego to już w ogóle nie rozumiem... zamiast niecałych 49zl miesięcznie biora sobie prawie 53..


Za wysłanie upomnienia nie jest już 50 zł, tylko 75.


Krakus zdajesz sobie sprawę, że to netto?


Kuzwa gdyby nie obecna sutuacja z covidem, to miałbym bez problemu, bez wplaty własnej w mleasing 110,44.

Bez tych chorych opłat jak w PKO..

 

Ja w pko przy wpłacie 20% 59 rat 30% wykup bez limitu kilometrów, koszt lesingu 107,9%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie chodzi o to czy bogaty czy biedny.

Ktoś kto ma pieniądze, nie będzie wykładał na coś co może kredytowac.

Ale w tym przypadku jak wyżej, 50% wartości auta jest tylko leasingowane, w moim 80. Przy tym samym oprocentowaniu mają i tak większy zysk.

W moim mają wyższy i jeszcze prawie dwa razy większy procent.


Procedury, praca, koszty udzielenia leasingu itp, praca agenta, są takie same w obu przypadkach. Czyli na zdrowy rozsądek powinni przy większej kwocie zejść z marży, a właśnie przy niskich kwotach mieć wyższą.

Jedyne co może jest inne to, że ryzykują większą kwotą, ale i tak mają widełki, w przypadku PKO jest chyba 150tys. netto za samochód.

Nie wiem jak u kolegi wyzej, ale moje auto nie przekroczyło tej kwoty.


Ma ktos doświadczenie, czy można odstąpić od podpisanej umowy leasingowej? Póki auto nie jest odebrane, brak przedmiotu umowy, rezygnuje z zamówienia auta u dilera, najwyżej tracę zaliczkę?

Zauważyłem, że zostałem zrobiony w wala przez brokera leasingowego współpracującego z PKO leasing.

Tym bardziej, że jakbym chciał zmienić wartość zamówienia auta, to: "nie ma problemu, podpiszemy nowa umowę".


Doradzicie coś? Mo j leasing to ponad 113%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś, sam bez problemu, otrzymałem oferty na poziomie 111, 110%.


Otrzymałem również 108,2 i na nią chyba się zdecyduje. Wygląda, że PKO nie robić problemów i zachowa się tak jak oczekuje i anulujemy umowę.


Masakra, wiem jedno, nigdy więcej jakichkolwiek pośredników, brokerów i innych takich. Tak mnie do siebie zrazili.


Jak sam nie znajdziesz sobie dobrej oferty, to nie licz na to, że dostaniesz dobra ofertę. Na logikę, oni nie mają interesu w tym, aby było jak najtaniej.

Współpracują z jednym bądź dwoma bankami, a wmawiają Ci, że nie dostaniesz lepszych warunków. Odradzaja negocjacje, bo "analityk zaraz coś znajdzie, i nawet te warunki mogą się okazać za chwilę nieosiągalne. Że Twoje pkd jest bee, że wirus, sranie w banie a Ty w dobrej wierze im ufasz. Takim trzeba ładnie, ale dosadnie "podziękować" i spuścić na drzewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś, sam bez problemu, otrzymałem oferty na poziomie 111, 110%.


Otrzymałem również 108,2 i na nią chyba się zdecyduje. Wygląda, że PKO nie robić problemów i zachowa się tak jak oczekuje i anulujemy umowę.


Masakra, wiem jedno, nigdy więcej jakichkolwiek pośredników, brokerów i innych takich. Tak mnie do siebie zrazili.


Jak sam nie znajdziesz sobie dobrej oferty, to nie licz na to, że dostaniesz dobra ofertę. Na logikę, oni nie mają interesu w tym, aby było jak najtaniej.

Współpracują z jednym bądź dwoma bankami, a wmawiają Ci, że nie dostaniesz lepszych warunków. Odradzaja negocjacje, bo "analityk zaraz coś znajdzie, i nawet te warunki mogą się okazać za chwilę nieosiągalne. Że Twoje pkd jest bee, że wirus, sranie w banie a Ty w dobrej wierze im ufasz. Takim trzeba ładnie, ale dosadnie "podziękować" i spuścić na drzewo.

 

108% :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się o nowe M340i dostałem taką oferte z comfort lease:


Auto o wartości końcowej (po rabacie) 287k


opłata wstępna 0%

48 mies

rata 4070 brutto

limit km - 25 000km / rok

Wartość końcowa 47% (135k)


Comfort lease bo zwykle zwracam auta i biore nowe. Dajcie znać co myślicie o takich ratach i oprocentowaniu ogólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ma ktoś doświadczenie jak po pierwszym roku leasingu zmienia się ubezpieczenie na drugi i trzeci rok? Robić to lepiej na własną rękę czy polegać na duecie Allianz + BMW?
Wczoraj złożyłem wniosek o ubezpieczenie przez Korzystającego (200 zł netto sobie skasują). Od BMW FS miałem ofertę tylko na Allianz i HESTIĘ, mimo że sami rekomendują także PZU, Wartę i Vienna. Oferta na ubezpieczenie w Warcie wyszła ~1450 zł mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siedziałem kilka lat w leasingach i moja pierwsza reakcja to - wow! pozmieniało się.

Gdzie te oferty że wartość końcowa po 4 latach oscylowała przy 50%, czy finansowanie na poziomie 102%? Widać covid wywołał mocną inflację także w usługach finansowych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czytałes paramtery wpłata + wykup?

czy przeczytałes tylko sume opłat % i napisales ze słaba oferta?

 

Suma opłat jest liczona od pełnej ceny auta. Tak jak kolega wyżej napisał 113% to nie jest ciekawa oferta trzeba pochodzić poszukać i te 3-5% jest do zrobienia. Ja przy podobnych parametrach (wpłatę mam 20% wykup 30%) dostałem 107.9%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czytałes paramtery wpłata + wykup?

czy przeczytałes tylko sume opłat % i napisales ze słaba oferta?

 

Ty się pytasz czy jest ok czy szukasz potwierdzenia, że jest ok?


Widać, ze w ogole nie przesledziles tego tematu forum.


Koszt całego leasingu to jest parametr wskazujący ile doplacasz, liczony od całości.


Chyba logiczne jest, że jak masz większą wplatę własną i wykup, oferta dla Ciebie powinna być "tansza" od tej, gdzie wpłata jest niska, oraz wykup mniejszy, bo de facto pożyczysz mniej. Napewno dużo zależy od wysokości wpłaty własnej i czasu leasingu.


Kolega wyżej dobrze Ci napisał. Poszukaj w necie, wyślij zapytania do banków itp.


Ja przy podobnej kwocie 104 netto i wpłacie 5% , wykupem 15% na 5 lat, dostałem ofertę na początku 113, będąc pewnym, że to dobra oferta. Na szczęście mogłem się wycofać. Mam w tej chwili oferty na 107%, 108% i liczę, że uda się jeszcze dostać korzystniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.