Skocz do zawartości

Gasnące zegary - serwis nie widzi problemu


vankar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Po ostatnim "dużym" serwisie w ASO co jakiś czas gasną mi zegary w G30 - w zasadzie taka akcja ma miejsce codziennie, ale występuje czasowo. Można jechać dalej, ale przy okazji należy udać się do serwisu.

Serwis oczywiście nic nie widzi, nie podejmują tematu pomimo przedstawienia zdjęć problemu i kończy się na "nie ma żadnego błędu, nie możemy pomóc". Przy okazji zgaszenia zegarów wyświetla się informacja "Ograniczone działanie wspomagania kierowcy" w zakresie "Ostrzeżenie przed pieszym." oraz "Ostrzeżenie przed kolizją." Ostatnim razem przy zgaszeniu zegarów telefon na assistance, ale po przybyciu zegary już się wzbudziły.. I nie wiem jak ugryźć temat, żeby przymusić serwis do jakiegoś działania lub czy ewentualnie ktoś miał podobny problem? Byłbym wdzięczny za pomoc.


pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem rozszerzone zegary w f10, które użytkowałem 8 lat i tam raz na 2-3 miesiące gasła mi wyświetlana część. Po wyłączeniu auta i której przerwie zazwyczaj problem znikał. Nikt nie był w stanie tego zdiagnozować.

Teraz odbieram g30 z live cockpit i zastanawiałem się, czy będzie to samo. Jak widać tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Znalazłem ten wątek szukając w necie tematu zegarów.

Właśnie dziś rano w moim X3 g01 nie zapaliła się deska i pokazuje wyłączenie kilku systemów wspomagających. Auto przez noc zasypał śnieg i jest 9 stopni poniżej Ziobry. Odśnieżenie nic nie dało. HUD działa, ekran środkowy też. Co ciekawe nie słyszę cykania kierunkowskazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

Pozwolę sobie odgrzać temat.

Przytrafiło mi się wczoraj to samo. Auto stało w słońcu, zresztą jak przez całe lato, wsiadam odpalam u tu błąd na idrive  ostrzeżenie przez pieszymi i przed kolizja. Zegary martwe. Zgasiłem, odpaliłem i nic. Zeskanowałem auto bimmer tool, pełno błędów które pojawiły się z związku z tym nieszczęsnym wyświetlaczem, wcześniej skanowalem doslownie 3 dni wczesniej i nie bylo tak kolorowo na liście 😅. HUD działał normalnie idrive też. Przejechałem kilka kilometrów, zgasiłem auto odpaliłem i zegary ożyły. Przytrafiło mi się to 1 raz. Ale od kilku dni jest cyrk z przyciskiem przy zegarach od kasowania dziennego przebiegu. Raz działa raz za cholere nie reaguje. 

20230906_175032.jpg

Screenshot_20230906_215214_bimmer-tool.jpg

Edytowane przez feel_x

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.