Skocz do zawartości

Doposażenie w HAK


bapko

Rekomendowane odpowiedzi

Ja montowałem u Pawła Paszko w Straszynie. Pomógł ze znalezieniem części, zamontował, zakodował i wszystko działa jak należy, włącznie z otwieraniem klapy gestem, jeżeli masz komfortowy dostęp. Polecam.

 

KIedy to było i ile Pan zaplacil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Napiszę dla informacji: Zalożyłem haka w firmie, ktorą znałazłem przez Allegro (tel 723061205, mechanik 601296352). Państwo znajdują śię w Lubinie (59-323).

Oryginalny hak ale nie orygynalny sterownik haka. Razem pod klucz - 1750 złotych (rabota + części)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kilka razy już było wspominane po co jest mocniejszy kabel plusowy, jeżeli nie zamierzasz ciągnąć przyczepy z klimatyzacja tylko rowery na bagażniku, odpuść plusa tylko poinformuj następnego kupującego. To oczywiste ze instrukcja wspomina o tym bo musi.

 

A np skuter wodny waga do 250 kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dokładają też przycisk rozkładania/składania haka? Potrzebowałbym dołożyć hak do wożenia rowerów i/lub skutera wodnego. Chciałbym oryginalne rozwiązanie z wysuwanym hakiem.

 


I jakie rozwiązanie zostało zastosowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich i odgrzewam kotleta...

 

Zamontowalem hak i wiazke dedykowana marki BRINK.

Wiazka podpina sie do pradu, masy, prawego tylnego kierunku i H-CAN + L-CAN

 

Dziala spoko, ale do automatycznego dezaktywowania tylnych PDC trzeba ja zakodowac. Mieszkam w UK i tutaj niestety "specjalisci" nie potrafia (lub niechca) tego zrobic. W instrukcji montazu byla taka strona:

 

Pytanie; Czy jest ktos w stanie mi pomoc z kodowaniem? mam cabel ethernet-OBD bo mi kiedys ktos z PL przez interned kodowal carplay.

Nie wiem czy z hakiem damy rade przez net, wiec moze chociaz jakis maly tutorial jak to zrobic i ktore moduly? Dodam, ze najbardziej mi zalezy zeby tylne PDC sie same dezaktywowaly po podlaczeniu gniazda haka.

 

No description available.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam pytania dotyczące haka oryginalnego u kolegi w G30.

Chce założyć oryginalny składany hak holowniczy (który posiada) do tego dojdzie wiązka od firmy ECS, podpinana do gniazda 13 PIN oraz CAN pojazdu.

Jedyny problem mam z sygnałem składania haka.

PIN 1 złącze X268-1B A2 - MOTOR (-) czy jest to sterowane PLUSEM +12 V czy sterowane MASĄ GND?

PIN 2 MOTOR (+) tj plus 12V 

 

Na końcu będzie oryginalny przycisk z przekaźnikiem czasowym i dwufunkcyjnym - póżniej to opiszemy.

Nie chcemy montować oryginalnych wiązek, ze względu na to, że posiada już za darmo hak+wiązkę od firmy ECS, która też komunikuje się z pojazdem po CAN.

Zrzut ekranu 2023-12-27 o 22.14.43.png

Edytowane przez jermo22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.