Skocz do zawartości

Mata wygłuszająca pod maską


TomekGnomek

Rekomendowane odpowiedzi

Macie czy nie macie? (matę wygłuszającą pod maską)


Zmieniałem płyn do spryskiwaczy i zauważyłem, że maska to czysty metal i pod spodem nie ma żadnego materiału, maty, plastiku czy czegokolwiek. Ktoś w innym wątku zlinkował amerykański filmik z wymianą oleju i w tamtym aucie taka mata była. Ciekawy jestem jak u Was, może zależy to od silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że to zależy od wersji silnika (może tylko Mki lub diesle) lub od rynku.


A pytanie towarzyszące - nie macie problemu z kurzem/piachem pod maską? U mnie po 6 mies i 10 tys przebiegu całe wnętrze silnika (np. plastikowe pokrywy) pokryte jest sporą warstwą gruboziarnistego kurzu. Trochę mnie to zaskoczyło, bo w innych autach nigdy nie zauważyłem czegoś takiego nawet po długim przebiegu. W takim tempie po 3 latach i 60 tys tam będzie jakiś sajgon, a jednak sporo ruchomych części jest tam niezabezpieczonych. Sprawdzałem uszczelki, spasowanie elementów ale nie zauważyłem niczego szczególnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją droga ja po 2 tygodniach mam drobinki piasku na silniku.

 

No właśnie ja przyznam, że mnie to trochę niepokoi. W żadnym innym moim aucie silnik nie był tak zakurzony po latach i dziesiątkach tysięcy przebiegu, jak w G20 po kilku miesiącach. Ciekawe, co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją droga ja po 2 tygodniach mam drobinki piasku na silniku.

 

No właśnie ja przyznam, że mnie to trochę niepokoi. W żadnym innym moim aucie silnik nie był tak zakurzony po latach i dziesiątkach tysięcy przebiegu, jak w G20 po kilku miesiącach. Ciekawe, co będzie dalej.

W F30 zauważyłem to samo... w żadnym innym aucie tego nie miałem... widać gdzieś wlatuje ten piasek, bo to raczej piasek, a nie kurz ;-)

Przednia szyba też mocno obrywa piaskiem i kamyczkami... w innych autach tego też nie zeznałem ... widać BMW przyciąga piasek :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.