Skocz do zawartości

Doposażenie dociagania drzwi.


Seta1983

Rekomendowane odpowiedzi

Zamki, instalacja, kodowanie - jakieś 3 tyś min

Jakie kodowanie?


Zamki to koszt 1500-1800zł.

Tylko plus trzeba doprowadzić, mase można wziąć z drzwi.

 

Czyli tylko zamki ? Kawałek kabla z plusem (bez ori instalacji) i bez kodowania ? Montaż i działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Schemat połączeń (SSP) Automatyczne łagodne zamykanie


https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/wiring-functional-info/body/locking-security-functions3/automatic-soft-close-system/AGOq94yZ


Jak widać każdy silnik w odrębnych drzwiach do łagodnego zamykania ma osobny bezpiecznik....

- drzwi kierowcy F110

- drzwi pasażera przód F144

- drzwi lewe tył F143

- drzwi prawe tył F149

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mi chodziło o to , że nie trzeba nic kodować.


i koledze luk_


a okablowania troche jest....


https://allegro.pl/oferta/bmw-f10-f11-zamki-soft-close-dociaganie-wiazki-kpl-9027273010

Nie.

Te kable co tam widać to kable do samych zamków (rygiel, czujnik zamknięcia itp) - który każdy ma - wypinasz ze starych zamków i wpinasz w nowe. Na foto tez masz cale wizaki drzwi stad tak to wyglada.


Samo SOFT-CLOSE ma 2 piny. + i -.

Minus mozna wziac z drzwi jak pisalem. Plus na siłe też, ale zgodnie ze sztuką należy pod bezpieczniki z tyłu pociągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a jeszcze jedno mam pytanie. Czy zamki w standardzie i w soft close to te same zamki ? Czy muszą być z zestawu z soft close. Tzn. czy wystarcza same napedy soft close i można do swoich zamków podpiąć linkę od dociągów ?

Dałeś teraz rozkmine, ale wydaje mi się (bo zmieniałem całość) że zamek jest inny - ma wejscie na linke chociazby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno jest inny zamek, malo tego sa 3 rozne zamki do f10 nie wliczajac w to angola, na oko sa identyczne tylko elektronika inna, nie jestem pewien czy bez kodowania dociag bedzie dzialal bo same kable to tylko zasilanie silnika soft close a zamek musi wyzwolic prace dociagu

kiedys chcialem se dorzucic ale boje sie o dzieci, nie zdazylo sie wam przyciac palca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
napewno jest inny zamek, malo tego sa 3 rozne zamki do f10 nie wliczajac w to angola, na oko sa identyczne tylko elektronika inna, nie jestem pewien czy bez kodowania dociag bedzie dzialal bo same kable to tylko zasilanie silnika soft close a zamek musi wyzwolic prace dociagu

kiedys chcialem se dorzucic ale boje sie o dzieci, nie zdazylo sie wam przyciac palca?

Wyzwolenie dociągu dzieje się w zamku.


Co bylo juz napisane.

Wymagane jest dodatkowo jedynie zasilanie i nie trzeba nic kodować.

Mozna dodać kod do FA ale nic on nie zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos zadal pytanie czy sam dociag wystarczy bez zamka wiec odpisalem, wiem ze klape bagaznika z dociagiem trzeba kodowac zeby przeprowadzic "normalizacje" dociagu ale drzwi nie mialem okazji jeszcze robic wiec to tylko domysly ale wiem ze sa 3 rozne zamki w drzwiach w zaleznosci od opcji auta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ktos zadal pytanie czy sam dociag wystarczy bez zamka wiec odpisalem, wiem ze klape bagaznika z dociagiem trzeba kodowac zeby przeprowadzic "normalizacje" dociagu ale drzwi nie mialem okazji jeszcze robic wiec to tylko domysly ale wiem ze sa 3 rozne zamki w drzwiach w zaleznosci od opcji auta

Nie wiem co ma piernik do wiatraka ale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.