Skocz do zawartości

[E91] Jakie wycieraczki szyby przedniej


Szuli

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Niewidzialna wycieraczka na przedniej szybie sprawdza sie dobrze pod warunkiem ze nie używa sie dużo wycieraczek. Trzeba sie wiec liczyc z tym ze szyba nie bedzie idealnie czysta (bo zawsze cos tam zostanie po tym co splynie) ale jak dla mnie to zupelnie wystarczajace. Jest idealna na trasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z tym rain-x to są bardzo podzielone zdania, bardzo dużo ludzi, którzy to stosowali, po czasie rezygnowali w tego patentu. Tak jak kolega wcześniej pisał, na boczne i tylną mało kto narzeka, ale na przednią to jest różnie, najlepiej samemu przetestować.

 

A co do gum, to szkoda, że producenci wycieraczek nie podają daty produkcji na opakowaniach itp. Według mnie to jest klucz do sukcesu. Nie w jednym aucie było tak, że Bosch raz ok, a raz do dupy. Tak samo Valeo i podejrzewam, że każda inna firma. Najdłużej na samochodzie miałem wycieraczki firmy Champion, ale w necie nie raz też słyszałem, jak ludzie psy wieszali na tą firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się zdecydowałem na hydrofobizajcję przedniej szyby w serwisie Nord... i nie jestem zadowolony. Po każdym przetarciu wycieraczek pozostają na 2 sek smugi (mgiełka na szybie). Dodatkowo szyba się w nocy mieni w światłach. Zrobiłem ten zabieg tylko dlatego ,że miałem gratis i nie wiedziałem co będzie.

Zdecydowanie nie polecam takich zabiegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do gum, to szkoda, że producenci wycieraczek nie podają daty produkcji na opakowaniach itp. Według mnie to jest klucz do sukcesu. Nie w jednym aucie było tak, że Bosch raz ok, a raz do dupy. Tak samo Valeo i podejrzewam, że każda inna firma. Najdłużej na samochodzie miałem wycieraczki firmy Champion, ale w necie nie raz też słyszałem, jak ludzie psy wieszali na tą firmę.

 

Popieram, ja wcześnie w Focusie miałem Fordowskie (czyli Bosha) i zawsze były ok, ale wymieniali mi w serwisie. A kolega kupował sam to za 2-3 miesiące wyrzucał i kupował nowe... Być może kupował za tanio - "przeterminowane" albo podróby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A ja zaryzykowałem parę złociszy i kupiłem na Allegro:

http://allegro.pl/wycieraczki-serwisowe-bmw-3-e90-e91-od-03-2005-i2824870136.html

 

Przejechałem właśnie trasę Toruń-Bratysława w wyjątkowo ciężkich warunkach i powiem, że za tę kasę to dokupię jeszcze 2 zestawy. Nic nie piszczy, guma dociera idealnie, woda i brud usuwane są bez problemów.

Radek i co ?? w dalszym ciągu zadowolony ?? bo faktycznie w tej cenie to można kupić 3 komplety zamiast jednego i jesli od poczatku nie smużą i nie zostawiaja żadnych mgiełek to na zimę i błoto idealne rozwiazanie ... na lato moze i warto w cos bardziej jakosciowego zainwestowac ale teraz to nie sadze aby było wyjscie bardziej ekonomiczne ( cena/jakosc/czas uzytkowania )

http://www.azeroplus.pl

Jakby Bóg preferował przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach...

http://images38.fotosik.pl/1891/729270affbdc14bem.jpg

http://www.motostat.pl/user_images/52708/icon1.png

"Inwestycje WIELKIEGO formatu"


Sprzedam moje E91 320d ... info pod telefonem 662 079 26pięć

http://otomoto.pl/bmw-320-200-zdjec-perelka-C33615250.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem pióra jakieś 3 tygodnie temu. Najpierw założyłem tą krótszą (od strony pasażera) - Bosch aerotwin, cena 45zł.

Niestety nie do końca pasuje (nie można założyć plastikowej osłonki)

Dwa dni później kupiłem tą dłuższą 600 mm. firmy KAMOKA cena 24 zł. Zawiera pudełko adapterów, w tym idealnie pasujący do beemki. Co ciekawe wyciera szybę dokładniej niż bosch :!: :shock:

Nie wiem jak będzie z trwałością, ale jeśli można kupić lepszą, czterokrotnie tańszą (za boscha 600 chcieli prawie 100 zł :duh: :mad2: )to wybór jest oczywisty.

KAMOKA - to jakaś nowa firma?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja postanowilem sprawdzic polecane wczesniej wycieraczki z Lecrerca. Jesli chodzi o samo wycieranie to nie mam zastrzezen. Mam je od paru tygodni wiec ciezko stwierdzic jaka bedzie ich wytrzymalosc. Cenowo komplet wychodzi jekies 40-50zl. Nie pamietam w tej chwili nazwy firmy, ale rowniez maja w zestawie szereg przejsciowek. Jest oczywiscie taka pasujaca do e90. Nie ma tez problemu z zalozeniem plastikowej oslonki.

 

Jest jednak jedna rzecz, ktora mi przeszkadza. Uchwyt jest zorganizowany w taki sposob, ze najpierw na samej wycieraczce jest nalozona baza (pierwsza czesc uchwytu), do ktorej doczepia sie odpowiednia przejsciowke pasujaca do danego auta (druga czesc uchwytu). Wg mnie wyglada to troche smiesznie. Poza tym taka konstrukcja powoduje to, ze caly uchwyt jest dosc duzy, a samo ramie wycieraczki jest bardziej oddalone od szyby niz w oryginalnym zestawie. Ma to wplyw na uzywanie spryskiwacza. Gdy wycieraczki nie sa wlaczone, plyn zamiast leciec na szybe, prawie w calosci leci na ramie wycieraczki. Problem jest tylko po stronie kierowcy. Po stronie pasazera jest ok.

 

Gdyby nie to smieszne mocowanie, bylbym zadowolony w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
U mnie wycieraczki "serwisowe" z alledrogo działają już prawie 6 m-cy na 4 autach (E91, Focus, 2xFusion) bez zarzutu, nie wiem ile wytrzymają ale nawet jak krócej od tych po 120-150 to i tak się opłaca! POLECAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

 

A probowal z was ktos podmieniac same gumki w oryginalnych piórach ?

Chodzi ze masz oryginalne pióro i kupujesz np gumki ALCA. Bo tak naprawdę co sie zużywa w wycieraczce, no przecież ze nie cale pióro tylko guma. A same gumy ALCA to straszna taniocha. Czy da sie to tak zrobic, czy to raczej fekalio plastyka ?

Moje oryginalki zaczynaja juz pierdzieć i pewnie nie dlugo bedzie trzeba je zmienic - ale nie usmiecha mi sie bulic 200pln za http://bmwcentrum.pl/piora-wycieraczki-przod-komplet-bmw-e90-e91-lci,id310.html

Kupil z was ktos moze wogule pióra ALCA ?

 

Co do VALEO to ja nie ufam żabojadom w kwestiach motoryzacyjnych, kuchnia francuska jest ok :) ale na tym sie konczy moje zaufanie do tego narodu. Dalem sie namowic na valeo i zaplacilem 110 plnow i po tygodniu wycieraczki zaczely zostawiac 3-4 cm smuge wody przy ruchu powrotnym. akurat na wysokosci oczu :mad2: :mad2: :mad2: No nie dalo sie tak jechac.... Dobrze ze bralem na fakture to mialem papier do reklamacji, bo nie zawsze sie zachowuje paragon. Sklep wycieraczki odesłał do hurtowni, hurtownia do producenta a producent musial zbadac wycieraczki i cala sprawa trwala miesiac ale kase dostalem spowrotem. W dniu reklamacji musial kupic jakies inne, a ze juz nie mieli drugiego takiego kompletu od Valeo to dostalem polskiej produkcji (nie pamietam marki) ale na licencji Valeo wygladaly tak samo :) i kosztowaly 10pln mniej :cool2: . A działały calkiem dobrze przez ponad pol roku, dalej nie wiem bo auto sprzedałem.

Jesli kupujecie markowe wycieraczki trzymajcie paragon, bo wg polskiego prawa powinno byc rok gwarancji. Jesli wycieraczka sie zuzyla po paru miesiacach to skoro i tak chcecie kupic nowe, to za jednym wyjsciem do sklepu mozna wziac paragon i zlozyc reklamacje a na zastepstwo kupic nowe wycieraczki. Moze taki Bosh czy Valeo naucza sie produkowac towar odpowiedniej jakości a nie biora ciezki szmal za szrot w pudelku.

 

 

pozdro

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz. Po to się wycieraczki, aby z nich korzystać, a nie po to aby się nie zniszczyły :D

 

Tak, tylko ze teraz wybulisz 150zl a one przy intensywnych opadach sniegu i niskich temperaturach osiagna stan poprzedni po miesiacu uzytkowania. Bez sensu kupowanie jest teraz wycieraczek i nie mow ze nie wiesz o co chodzi...

 

no fakt lepiej nie wymieniac niedzialajacych wycieraczek to wtedy przy intensywnych opadach sniegu na pewno nic nie bedziesz widzial i lepiej wjechac w pieszego (najgorzej) lub w drzewo (juz lepiej tylko ty ucierpisz i drzewo) i wybulic 6000 zyla na naprawy... logika oszczednosci i swiadomosci kierowcy jest czasem skomplikowana...

 

Po wyprobowaniu Boscha, wrocilem do ASO, roznica nie jest wielka ale jest, moze sprobuje Valeo na przyszly strzal.

 

jak chodzi o prepararaty typu Rainx to sa ok tylko nie na przedniej szybie bo robi sie straszna choinka jak ktos nadjezdza z przeciwka

 

Posluchajcie toostrowa i nie w kwestii zabojadow tylko z ta gwarancja roczna, Przed ostatnie z Aso ktore mi padly po 46000 KM (10 miesiecy) wymienilem na gwarancji. Na poczatku sie jakali ale szybko skapitulowali. Easy.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja moze sie podziele swoja opinia :)

 

Kupilem KAMOKA i nie bylem zadowolony, wycieraczka jest wyzsza od ORI, spryskiwacze zamiast wala/psikaja po ramieniu wycieraczki. Sa glosne !! i po 2 tyg zaczely mazac.

 

Kupilem ORI jest GIT choc moim zdaniem to lekka paranoja wydawac 200zl za wycieraczki ;/ z drugiej zas strony jak mam szukac i za kazdym razem wydawac po 70zl i byc srednio zadowolony to moze i warto dla spokoju ducha.

 

ALCA uzywalem w innych samochodach i bylem bardzo zadowolony, jest model ALCA SUPER FLAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mozna tez zalozyc nowe gumy w szkielet swf czy bosch. Na YouTube jest filmik jak rozebrac bezszkieletowe, tylko pytanie jakie gumy kupic? Czy musza byc oryginalne czy mozna z jakis tanich wyciagnac i przełożyć. A jezeli oryginalne to gdzie je kupic. Obecnie mam swf, dedykowane wiec fajnie leza i nie odstaja, niestety zaczynają juz lekko mazac, szczegolnie pasażera przez co nie wyciera dobrze w miejscu gdzie jest czujnik deszczu.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze spróbuj gumy ALCA, na allegro są w dosc smiesznej kwocie, chyba 8zl za szt 610mm - kupujesz 2szt i docinasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Posluchajcie toostrowa i nie w kwestii zabojadow tylko z ta gwarancja roczna, Przed ostatnie z Aso ktore mi padly po 46000 KM (10 miesiecy) wymienilem na gwarancji. Na poczatku sie jakali ale szybko skapitulowali. Easy.

 

No wlasnie i oto chodzi. No tutaj to i tak te wycieraczki swoje wypracowaly pewnie te 46tys km. Ale mimo wszystko koszt ori to 200zl wiec sie powinno wymagac.

A mnie krew zalala jak po tygodniu "świetne" valeo za stówę zaczęły mi zostawiać ślad wody i musiałem wykrzywiać czerep żeby widzieć gdzie jadę. :mad2: :duh:

Teraz zawsze zachowuje paragon. Mam patent na kopertę w schowku. :cool2: Kupujesz coś i wkładasz paragon do koperty zamiast do śmietnika - działa :D

 

pozdro

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem KAMOKA i nie bylem zadowolony, wycieraczka jest wyzsza od ORI, spryskiwacze zamiast wala/psikaja po ramieniu wycieraczki. Sa glosne !! i po 2 tyg zaczely mazac.

 

Kupilem ORI jest GIT choc moim zdaniem to lekka paranoja wydawac 200zl za wycieraczki ;/ z drugiej zas strony jak mam szukac i za kazdym razem wydawac po 70zl i byc srednio zadowolony to moze i warto dla spokoju ducha.

Twoja wypowiedź sugeruje, że kamoka są nie tylko złe ale i że kosztują 70 zł.

Moje zdanie jest inne.

Za sztukę płaciłem 24zł , jeżdżę 10 miesięcy i jestem zadowolony.

Na razie kamoka w niczym nie ustępuje boschowi. Nie mażą i nie są głośne, sika na szybę a nie na wycieraczkę.

Może kupiłeś chińską podróbę kamoki i do tego przepłaciłeś ? :mrgreen: :cry2:

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze spróbuj gumy ALCA, na allegro są w dosc smiesznej kwocie, chyba 8zl za szt 610mm - kupujesz 2szt i docinasz.

:duh: wycieraczka musi być konkretna np Boscha czy Valeo a nie zabawa w docinki gumy która pewne nadaje się na gumofilce a nie wycieraczkę...

 

zauważyłem że narzekasz na Boscha moje w e46 wytrwały 4 lata....

 

widze ze stałeś się ofiarą marketingowego prania mózgu. Wycieraczka musi byc dobra a nie konkretnie Boscha czy valeo. Masz swoje doswiadczenie z Boshem i służył ci 4 lata - swietnie cieszę sie.

Ja kupilem valeo i po tygodniu byly do du...

Po tym doswiadczeniu jestem sklonny do eksperymentow, 15zl za gumy to nie majatek, tymbardziej ze ALCA ma dobre opinie wśrud forumowiczów. A tak naprawde zużywa sie guma a nie całe pióro, więc jeśli efekt po wymianie będzie identyczny jak z Boschem za 120zl to czemu nie.

Daruj sobie tego typu komentarze, mozna to napisać bardziej konstuktywnie.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.