Skocz do zawartości

[E36/2] Co Was najbardziej wkurza...


majki84

Rekomendowane odpowiedzi

w BMW E36 COUPE? Chcialbym, abyscie pisali tutaj co Was najbardziej denerwuje, irytuje, co byscie poprawili/zmienili w tym modelu. Moga to byc rozne rzeczy typu malo miejsca z tyl, czy moze cos nagminnie sie psuje, a moze irytuje Was krzydzacy wizerunek marki, a moze jeszcze cos innego. Dla nowych czlonkow forum (i moze nie tylko) moze to byc ciekawa lektura nt. ewentualnych wad auta, czy faktu jego posiadania.

PS. Temat zainspirowany topic'iem z forum PTP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a potem zbierzemy odpowiedzi, wyślemy do fabryki i oni poprawią to wszystko co im nie wyszło - wydłużą podwozie żeby było więcej miejsca, poprawią na zimę uszczelki drzwi coby nie przymarzały itp. a w ramach kampanii reklamowej zaapelują o zmianę opinii wśród społeczeństwa nt użytkowników e36 coupe :mrgreen:
- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zalecialo lekkim sarkazmem. Wydaje mi sie ze to jest bardzo dobry temat, szczegolnie dla ludzi myslacych nad kupnem tego auta (jak ja). Za wczasu ludzie beda wiedziec jakie sa wady, nieraz moze jakies ukryte, ktore wychodza podczas uzytkowania auta. Mysle, ze kazde auto ma jakies niedociagniecia, czy niedoskonalosci. Napewno kazdemu z Was cos nie pasuje w tym aucie, moze nie zawsze chce sie o tym glosno mowic(swoje sie zazwyczaj chwali). Moze np. ktoras z niedogodnosci bedzie nie do przyjecia dla kogos, przekreslac to auto z listy potencjalnych nabytkow. Roznie moze byc. Takim przykladem niejako ukrtyej wady np. w preludzie 4gen jest odbijajaca sie deska rodzielcza w przedniej szybie(w sloneczne dni), idealnie na wysokoci wzroku kierowcy, co przeszkadza w jezdzie i moze byc denerwujace. O tego typu przyklady prosze w tym temacie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wad ktore widze w mojej e36 coupe to malo miejsca z tyłu... i chyba tyle ale ja tam przeciez nie siedze hehe

 

a pozatym jest to piękne auto na ktore kazdy zwraca uwage

 

 

pozdrawiam

Jedyną dobrą rzeczą w przednim napędzie jest to ze gdy cofasz masz napęd na tył !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zalecialo lekkim sarkazmem.

taaak? To sorki, nie miało być sarkastycznie... może tak samo w trakcie wyszło.

W sumie - pomijając te setki czy tysiące postów w dziale mechanika... w których poruszane są problemy użytkowników w tym także coupe - takie skondensowanie w jednym miejscu ich wad może być pożyteczne. Może paru chętnych zrezygnuje i dzięki temu nie dojdzie do "opatrzenia" się tego pięknego samochodu na ulicach...

...znowu trąci sarkazmem, a nie miało :think: chyba pora wyłączyć kompa

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupisz zadbany samochod z małym ( oryginalnym ! ) przebiegiem to nie posiada on żadnych wad :) auto nigdy mnie nie zawiodło, rewelka !

 

. . . choć potwierdzam, ze zimą przymarzają uszczelki w drzwiach i szyby, które są aut. domykane lekko wariują ;)

 

 

PS. polecam silniki 6 cylindrowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyna wada tego auta to to ze benzyna droga a nim sie chce jezdzic i jezdzic. kilomerty sie polyka z bardzo duza przyjemnoscia. mam tylko 1,8 a tyle radosci z jazdy. a co do uszczelek to tylko nasmarowac przed zima i nie ma problemu, nawet na -28 stopni.

Tłumaczenia: niemiecki, hiszpański, włoski.

Pozdrawiam

Grzesiek

http://img53.imageshack.us/img53/3782/pict6529panoramaresize8pl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nigdy uszczelki nie przymarzły a stał pod gołym niebem w największe mrozy. Większych wad auta nie widzę, gdyż kupno coupety było wyborem głęboko przemyślanym i zaplanowanym a jak będę chciał mieć auto z dużą ilością miejsca to kupię sobie autobus.

Jeśli miałbym na siłę szukać jakichś wad to na pewno wadą jest duży spadek wartości w ostatnich czasach i co za tym idzie dostępność tego auta dla osobników, którzy o to auto później nie dbają albo nie stać ich na utrzymanie na odpowiednim poziomie technicznym i stylistycznym. Widzimy później jeżdżące rzęchy albo wiejski tuning co przynosi tylko wstyd marce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1. Ciasne wnętrze.

2. Średniej jakości materiały.

3. Chybotliwy fotel.

4. Za krótki fotel w wersji bez regulacji.

5. Słabe i głośne silniki czterocylindrowe.

6. Hałasujące uszczelki okien przy wyższych prędkościach.

7. Osiągi nieadekwatne do spalania.

8. Nie w każdej wersji znajdziemy składaną tylną kanapę.

9. Średnio komfortowe zawieszenie.

10. Często ubogie wyposażenie.

11. Wysokie ceny aut na rynku (te w przyzwoitym stanie, bo trupa można kupić za grosze).

12. Dużo aut powypadkowych, zużytych, zmęczonych, kombinowanych. :zlosc:

 

Sytuacja z E46 jest nieco lepsza, mają mniej wad, i znaleźć zadbany egzemplarz jest łatwiej. Jedynie cena póki co może trochę odstraszać.

 

Więcej sobie nie przypominam. Ale E36, to i tak świetne auto. Wspominam je bardzo miło i nie narzekałem nigdy za bardzo na nię. Samochód ten pozstawia konkurencje daleko w tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej sobie nie przypominam. Ale E36, to i tak świetne auto. Wspominam je bardzo miło i nie narzekałem nigdy za bardzo na nię. Samochód ten pozstawia konkurencje daleko w tyle.

 

Miałeś isa? Bo temat jest o e36 2-drzwiowym (pop. coupe) a pod nickiem masz e36 1.8- a nie było coupe zwykłych 1,8- były 1,8is...

Czy aby napewno napisałeś na temat?


Pozdrawiam

Pułkownik Zuber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś w mojej coupecie odkryłem straszną wadę , dach się nie chciał rozkładać :!: :!: :!: :evil: , więc sprzedałem :mrgreen: i kupiłem takie coupe z rozkładanym :D :D :D

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie jest E36. Dopiero potem jest mowa o coupe. Szczerze mówiąc to raczej nie ma wiekszych różnic pomiędzy tymi dwoma modelami. A silnik 16V był też w sedanie. :mrgreen: Zresztą nie ma co się oszukiwać, to też nie jest przecinak. A podczas normalnej jazdy różnice mocy są nieodczuwalne (prawie ten sam moment obrotowy). Z tego co wiem, to tzw. szyby bez ramek potrafią równie mocno hałasować co normalne (uszczelka to uszczelka).

Jeżeli ktoś się nie zgadza z tym co napisałem, to trudno. Niestety większość z tych wad często można znaleźć w gazetach motoryzacyjnych opisujących używane E36.

Nie ma co się bulwersować, tylko trzeba poszukać E38 lub E39. :8)

W nich pewnie też coś się znajdzie, ale tak to już jest - nie ma idealnych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko niestety E39 kosztuje 2*razy więcej (chciaż też powoli mysle o przesiadce :mrgreen: )

Wady:

Dość twarde przez co mało komfortowe zawieszenie i chyba nic więcej no może spalanie mogłoby byc mniejsze...Poza tym autko bezawaryjne i dające sporo przyjemniości z jazdy, a to tylko IS.

PS. Róznica między IS-em, a zwykłą 318 jest bardzo duża jeżdziłem oboma to wiem...

Pozdrawiam Grzesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie jest E36. Dopiero potem jest mowa o coupe.

A jak zrozumiałeś [E36/2]?

A silnik 16V był też w sedanie.

A co ja napisałem, że nie było? Napisałem tylko że nie było 1,8i w coupe... :mrgreen:

Zresztą nie ma co się oszukiwać, to też nie jest przecinak. A podczas normalnej jazdy różnice mocy są nieodczuwalne (prawie ten sam moment obrotowy).

Pewnie to gdzieś przeczytałeś... moja rada przejedz się 1,8 z 115km i 1,8is 140... może odczujesz różnicę :)

Ja jeździłem i tym i tym :)

Z tego co wiem, to tzw. szyby bez ramek potrafią równie mocno hałasować co normalne (uszczelka to uszczelka).

Chyba jestem w czepku urodzony :) Bo mi żadne szyby nie hałasują


Pozdrawiam

Pułkownik Zuber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przyszlo mi jechac z tylu .. (dalem siostrze prowadzic, a ze jechalismy jeszcze razem z mama to mamie nie bede kazywal wsiadac do tylu) .. i jest tam strasznie malo miejsca ..

 

ogromna wada jest rowniez to ze felgi od "5" nie podchodza do "3" ..

 

a poza tym to tak jak kujon napisal - najwieksza wada jest dach zamontowany na stale ..

 

co do silnikow - tak, zgadzam sie - sa za slabe .. no moze //M jako tako jedzie .. ;)

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podchodzą podchodzą panicku tylko ca troske błotnicki wywinąć młoteckiem ;)

 

jak sie ma trupa z kilogramami szpachli to mozna sie za mlotek brac .. inaczej to az szkoda tego mlotka dotykac .. :mrgreen:

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podchodzą podchodzą panicku tylko ca troske błotnicki wywinąć młoteckiem ;)

 

jak sie ma trupa z kilogramami szpachli to mozna sie za mlotek brac .. inaczej to az szkoda tego mlotka dotykac .. :mrgreen:

u mnie tyle szpachli że trzebaby kilofem tłuc :wink: :mrgreen:

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.