Skocz do zawartości

[E70] zakup opon letnich 19”


jakubmw9191

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,


Mam do Was pytanie. Stoję przed zakupem letnich opon do X5 3.0d. Mam oryginalne felgi 19” styling 177 4x9J, jakie szerokości opon byście polecili? Kupić w równej szerokości, tj. 4x 255/50/19, czy może w dwóch szerokościach - przód 255/50/19, tył 285/45/19? Zastanawiam się, czy opona 285 nie będzie za szeroka do felgi 9J.

Dodatkowo, gdzieś przeczytałem, ze przy różnych szerokościach były problemy z x-drivera.


Z góry dzięki za odpowiedzi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystkie felgi te same szerokości i ET to nie kombinuj, opony też 4 takie same.

Do 9J od 235 do 285 - zalecane 255.

Ja bym rozważał ewentualnie 275/45 ale nie wiem jak to będzie grać - najlepiej jak sie ktoś wypowie z takim zestawem.

W X6 sam mam 255 na 19-kach i jak dla mnie jest słabiutko, w Cayenne mam 275 ale na 20-kach i jest bez porównania lepiej niż w X6 jeśli chodzi o trzymanie w zakrętach... /gdzie Cayenne jest o 10 lat starsze od X6/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że masz 4 takie same felgi? Styling 177 wychodził z felgami szerszymi z tyłu.

 

Tak, wszystkie są 9J. Wiem, bo w rozpiskach widziałem, ze jest właśnie 2x9J i 2x10j. W takim chyba razie kupię 255/50, żeby nie było problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tą samą szerokość felg 19"? Jeśli tak, to 255/50.

Za 800 zł masz Goodyear EFFICIENTGRIP run flaty z homologacją BMW.

 

Dzięki, szerokość mam taką samą. Zastanawiałem się czy run flaty czy nie kupić taniej zwykłe. Mam teraz run flat ale jedna jest przebita, myślałem że ich się nie reperuje, ale znajomy mechanik mówił że jeżeli nie jest dziura z boku opony to się da naprawić. Jeżeli tak to chyba naprawie, tylko że opony są z 2013:/ trochę stare...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zwykłe przebicie w oponie typu runflat można bez problemu naprawić.

Ale na twoim miejscu kupiłbym już nowe opony, bo te są już trochę stare.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.