Skocz do zawartości

Opony wielosezonowe - ktoś jeździ na takich?


BMW_3

Rekomendowane odpowiedzi

Opinie są podzielone https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=163&t=352291

Ja przejechałem 30kkm (w tym 8kkm po alpach latem i zima) na Brigdestone A005 r17 i podsumowanie wyglada tak:

Plusy

- przyczepność na mokrym, dużo lepiej niż zimówki i letnie

- przyczepność na suchym porównywalna z letnia opona turystyczna

- stabilność przy szybkiej jeździe na wprost

- brak wymiany co sezon


Minusy:

- bardzo duże zużycie bieżnika

- przyczepność na śniegu, jest ale w Austrii stary scenic był szybszy na krętych drogach bo miał zimówki

- Hałas

- prowadzenie w zakrętach, bardzo miękkie boki opony, za miękkie do BMW.


Teraz założyłem r18 Michelin Crossclimate suv i jest mega. Są super ciche, wersja suv ma twarde boki wiec prowadzenie jest bardzo dobre.


Zobaczymy jak dalej.


Nie kupuj tanich całorocznych. Ani takich które nie maja homologacji zimowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Micheliny chyba najlepsze jako wielosezonowe. Mój pracownik tylko wielosezonowe używa, teraz właśnie je ma i mówi, że są najlepsze, a miał kilka rodzajów w dwóch autach.

Jak jeździsz głównie po mieście, to wielosezonowe jak najbardziej się sprawdzają. Jeszcze w aucie ze słabszym silnikiem.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem uzywane auto w salonie z prawie nowymi oponami wielosezonowymi Bridgestone AllSeason 225x50x17.

Po przesiadce z Hondy Civic i 'normalnych' opon zarowno zimowych jak i letnich mialem wrazenie ze wypadne z drogi.

Postanowilem mimo to sprobowac tych opon, szczegolnie ze w Niemczech, tu mieszkam, zimy wlasciwie nie ma. Po sniegu jechalem raz i to w Polsce. Nim przejde do plusow i minusow dodam ze w poniedzialek mam wymiane opon i juz nie moge sie doczekac.


Plusy:

- Nie trzeba zmieniac opon/kol, ale moim zdaniem itak warto sobie kola wywazyc raz na rok wiec to taka oszczednosc polowiczna.


Minusy:

- Plywanie auta. Cos jak na zimowkach ale jeszcze bardziej. Dla mnie jazda powyzej 200km/h na tych oponach odpada

- Glosnosc. Jak opona byla nowa huczala jak tania zimowka, teraz wyje jak stara baba

- Przy duzej mocy u mnie wyzabkowala po 15000km

- Na suchym calkiem trzyma ale na mokrym beznadzieja

- Na sniegu nie mialem okazji wiecej niz 50m przejechac


Ja w aucie ktorym robie trasy nigdy wiecej nie chce widziec wielosezonowki

Mysle ze taki typ opony moglbym ewentualnie kupic do auta ktorym np pracujesz na budowie lub jest to samochod na bardzo krotkie i powolne trasy po miescie.


Postaram sie napisac jakies wrazenia po zmianie na opony letnie. Spodziewam sie sporej porawy bo kupilem Micheliny Pilot Sport 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Mam CrossClimate w XC60. Dają rade zarówno w lecie i w zimie, na mokrym też w miarę. Nie są głośne. Oczywiście nie jest to poziom topowych zimówek czy opon letnich ale zgodnie z przepisami czy niewiele ponad da się jeździć bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: Opony wielosezonowe - ktoś jeździ na takich?

 

Całe USA. Tam F30 miało na start wielosezonowe pakowane na fele

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.