Skocz do zawartości

Android 9.0, 10.25" do BMW F30 318d 2017. Git czy kit?


Torinss

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Forumowicze!


Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem BMW. Co prawda auto odbieram dopiero w przyszłym tygodniu, jednak już szykuję się do kilku zmian.


Do rzeczy.

Od kilku dni szperam po sieci w poszukiwaniu informacji odnośnie ekranów dotykowych na androidzie. Wszystkie tematy które znalazłem tutaj na forum są sprzed kilku lai i wydają się nie być zbytnio aktualne.

Stety/ niestety, sprzętem tym handluje Chinczyk. Jeśli nawet jest jakiś dystrybutor w PL, to nadal ciągnie od chińczyka. Dzwoniąc do kilku serwisów w mieście usłyszałem różne niepokojące historie. Począwszy od braku kompatybilności z niektórymi funkcjami auta, przez gównia## wykonanie, do awaryjności tego sprzętu. Konkretnie o modelach mało co można znaleźć, gdyż są to najprościej rzecz ujmując no-name urządzenia. Jedyny trop który wydaje mi się słuszny, to ilość zamówień danego ekranu. Najwięcej zamówień - spoko urządzenie.

Poniżej w linku wrzucam cały zbiór ekranów z aliego:

https://pl.aliexpress.com/premium/bmw-f30-android-screen.html?trafficChannel=ppc&d=y&SearchText=bmw+f30+android+screen&ltype=premium&SortType=total_tranpro_desc&groupsort=1&CatId=0&page=1


W linku poniżej ekran z największą liczbą zamówień i wysyłką z Czech ( ten konkretnie mnie chyba interesuje):

https://pl.aliexpress.com/item/32875964674.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.50f7247eX43AkB&algo_pvid=f91473e0-bf92-4654-b870-6e37aa019ea2&algo_expid=f91473e0-bf92-4654-b870-6e37aa019ea2-0&btsid=0ab6d67915828200258822251e198f&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_


Czy ktoś miał jakieś doświadczenia z tym modelem? Czy wstawianie tego typu elektroniki jest zasadne i nie uprzykrzy mi życia milionem błędów i bubli? ( Chodzi mi o żywotność urządzenia/ kompatybilność z systemami auta). Niestety w opisie produktu zdawkowe hasła jak na alledrogo " Polecam, wszystko ok", które nie do końca mnie przekonuje do ryzykowania zakupem chińskiego badziewia za prawie 2000.

Zależy mi na kompatybilności z moim urządzeniem na androidzie, oczywiście kierownica i idrive (funkcje typu : mapy google'a, spotify, na wspólnej w TVN :lol: )

Czy ktoś może ma doświadczenia, zarekomenduje mi któryś model i powie o jakości/ kompatybilności? Może macie własne doświadczenia?


Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Gdyby był taki temat na forum a ja po prostu go nie znalazłem, to proszę o odesłanie mnie do niego i wybaczenie zaśmiecania forum.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=163&t=351102&sid=71790b63a8fb4aebd5a96d7c41b9da81


Jest na forum polska firma oferująca podobny produkt. Chyba nawet mają promocje do końca miesiąca. (Edit: sprawdziłem

Urządzenia w lutym są na promocji , w cenie 2499zł, marzec już 2999zł.

 

Kupiłem u nich, bo nie chciałem mieć problemów z fakturą, przesyłką, gwarancją czy pomocą techniczną. Używam ponad rok i żadnych błędów czy problemów w integracji z systemem auta nie zauważyłem. Czasem tylko GPS dłużej łapie mi fix'a (chyba wymienię antenę).

Waze działa, Yanosik działa (chociaż jeszcze bez powiadomień głosowych - chłopaki pracują nad tym), Spotify też działa. Nie muli. Ja miałem u siebie mały wyświetlacz 6,5", bez navi, wiec teraz nawet wizualnie auto w środku wygląda dużo lepiej.


EDIT: Tutaj masz starszy temat https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=163&t=328018&hilit=android

Z tego co pamiętam to nie wszystkim odpowiadało to rozwiązanie. Kolega l.e.s.t.e.r narzekał, że dla niego wyświetlacz jest za duży i ostatecznie zmienił na oryginalny system 8,8".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja od nich kupilem w w czerwcu, zero problemów, tez z tych samych względów. Jeszcze teraz 500 taniej. Oni pokrywaja ryzyko z gwarancja. Z Chin troche taniej to fakt ale mozna sie nadziac i wtedy różnie może być. Wszyscy komu mowilem o tej stacji to smiali sie, pukali sie w głowę, ze chinol, ze to bmw i niby rzeźba... ale tylko android dał mi mozliwosc podpięcia DAC'a. Ostatnio stroiłem procka dsp w moskonim u Pawła z Mielca. On mi powiedział jako jeden, ze nie widział tak fajnej stacji w bmw. Drugie to jak patrze na ceny dużego wyświetlacza z nbt do mnie to nie widze sensu płacenia kolo 2k zł by miec wiecej cali i dotyk tylko. Android to tez ma i do tego wiele wiecej. Co do stabilności to mi sie nie udalo zawiesić stacji :) Mam andka 8.1 z matryca antyreflex to moge go polecić. Większość nawet nie wie, ze to chinol myślą ze to fabryka.



Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego , właśnie zamówiłem sobie ten z Alieexpress tylko wersje z 6 rdzeniowym procesorem bo moim zdaniem nie ma sensu dokładać do 8.Sprzet podobno działa tak samo.

Narazie opinii nie mogę wydać ponieważ w poniedziałek dopiero go dostarczy kurier :-).

Ja brałem wysyłkę z Hiszpanii.Sroda zamówione ,a w piątek dostałem SMS od DHL ze paczka będzie w poniedziałek.

Przeczytaj sobie ten wątek.

https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1639676


W środę będę montował to napisze coś więcej.

Mini Cooper S R53 '06 @220 KM

BMW E87 118d '06 @ 163 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=163&t=351102&sid=71790b63a8fb4aebd5a96d7c41b9da81


Jest na forum polska firma oferująca podobny produkt. Chyba nawet mają promocje do końca miesiąca. (Edit: sprawdziłem

Urządzenia w lutym są na promocji , w cenie 2499zł, marzec już 2999zł.

 

Kupiłem u nich, bo nie chciałem mieć problemów z fakturą, przesyłką, gwarancją czy pomocą techniczną. Używam ponad rok i żadnych błędów czy problemów w integracji z systemem auta nie zauważyłem. Czasem tylko GPS dłużej łapie mi fix'a (chyba wymienię antenę).

Waze działa, Yanosik działa (chociaż jeszcze bez powiadomień głosowych - chłopaki pracują nad tym), Spotify też działa. Nie muli. Ja miałem u siebie mały wyświetlacz 6,5", bez navi, wiec teraz nawet wizualnie auto w środku wygląda dużo lepiej.


EDIT: Tutaj masz starszy temat https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=163&t=328018&hilit=android

Z tego co pamiętam to nie wszystkim odpowiadało to rozwiązanie. Kolega l.e.s.t.e.r narzekał, że dla niego wyświetlacz jest za duży i ostatecznie zmienił na oryginalny system 8,8".

 

nie tylko ja na to narzekam :) ten co to ode mnie kupił ten nie był zadowolony, a po paru miesiąca mu się to zepsuło. Gwarancja to taka trochę fikcja, chinol się wypiął na niego.

Osobiście dla mnie podstawowym problemem była wielkość tego ekranu i to że się nie ściemnia/rozjaśnia w zależności od natężenia światła. Denerwowało mnie regulowanie tego "z palca"

Koniec końców wylądowałem z EVO2 ID6 za które zapłaciłem z montażem 2700zł. Ze swoich gratów sprzedałem już stary ekran i idrive, zostało mi jeszcze do sprzedania HU. Całość sprzedam za trochę ponad 1000zł więc ID6 wyszło 1700zł.

W ID6 masz CarPlay który chodzi na pełnym ekranie po wifi. Ekran dotykowy uważam za kompletny bezsens, korzystanie z niego podczas jazdy jest nie poręczne delikatnie mówiąc, dodatkowo się palcuje :)


Czy warto, to już każdy musi sobie odpowiedzieć sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczna regulacja oświetlenia

działa choć do końca nie jestem pewien bo

nie było całkiem widno jadąc do pracy.

Ale kiedy próbowałem rozjaśnić ekran,

to po chwili ponownie się sciemniał.

A tak na marginesie to można już 9 do 10 zaktualizowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem u sobie ta jednostkę.

Jednym zdaniem:Przepaść technologiczna i estetyczna.

Tak powinno to wychodzić z fabryki.

8CAADE06-7D94-4EDB-9CD3-2F07785E96C1.jpg

5C3A53E6-29E6-4FE0-8A46-04FF22E731C1.jpg

5CC6CBF0-5F3E-4708-AAFD-BCFF6DC089B0.jpg


Moim zdaniem rozmiar tego wyświetlacza pasuje w 100%.

To najlepiej wydane 1350 zł.Przesylka w ciągu 3 dni była u mnie

Mini Cooper S R53 '06 @220 KM

BMW E87 118d '06 @ 163 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zamontowałem u sobie ta jednostkę.

Jednym zdaniem:Przepaść technologiczna i estetyczna.

Tak powinno to wychodzić z fabryki.

8CAADE06-7D94-4EDB-9CD3-2F07785E96C1.jpg

5C3A53E6-29E6-4FE0-8A46-04FF22E731C1.jpg

5CC6CBF0-5F3E-4708-AAFD-BCFF6DC089B0.jpg


Moim zdaniem rozmiar tego wyświetlacza pasuje w 100%.

To najlepiej wydane 1350 zł.Przesylka w ciągu 3 dni była u mnie

A jak jest z jakością dźwięku? Dźwięk idzie przez aux w podłokietniku? Czy wpięte jest wszystko w oryginalne okablowanie z tyłu radia? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie też idzie przez AUX, chociaż i tak muzyki słucham z ori radia.

Nie wiem od czego to zależy, ale niektóre aplikacje nawigacyjne, mimo niepodpięcia AUX i słuchania radia czy muzyki z USB z ori jednostki, wskazówki głosowe puszcza w lewym przednim głośniku.

Dodatkowo dla przyspieszenia łapania sygnału GPS, androida podłączyłem pod ori antenę. Ta dostarczona do androida potrafi łapać sygnał kilka minut :mad2:

Przekodowałem również HU pod większy ekran. Teraz ori menu mogę dzielić jak w navi professional.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sygnał GPS łapie bardzo szybko.antene mam pod maskownicą na środku konsoli.podobnie antene DAB a mimo to słabo z odbiorem radia.

Co do dźwięku nawigacji to chyba tak ma być.u mnie w zestawie był dodatkowy głośnik z którego jest dźwięk gdy słucham radia HU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Dodatkowo dla przyspieszenia łapania sygnału GPS, androida podłączyłem pod ori antenę. Ta dostarczona do androida potrafi łapać sygnał kilka minut :mad2:

Na każdym programie czy tylko google maps?

Miałem Androida w Pugu i po jakiejś aktualizacji tak miałem, ale był na to sposób - odpalić najpierw Yanosika. Fixa łapał w mig i po nim google maps działało od razu. Jak odpalałem najpierw google maps, to potrafiła się kilka razy zawiesić zanim złapała fixa.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

czyli zwyczajnie wadliwa antena

podłączenie pod ori wyklucza działanie fabrycznej navi? z ciekawości pytam, nawet nie wiem czy można dwa urządzenia pod jedną anteną podpiąć ;)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.