Skocz do zawartości

F30 - czy prawidłowo używam skrzyni automatycznej?


JacekLZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,


Czy przed zgaszeniem silnika należy samodzielnie nacisnąć guzik P? Przy odbiorze auta gość z salonu powiedział mi, że nawet jak nie nacisnę P, to nic złego się nie dzieje, bo P wskakuje automatycznie po naciśnięciu guzika START/STOP - faktycznie tak się dzieje. W instrukcji jest jednak napisane, że P należy wcisnąć. Zastanawiam się zatem jaka powinna być prawidłowa sekwencja. Może P wskakuje z automatu już PO zgaszeniu silnika, a zgodnie z instrukcją P powinno być ustawione PRZED zgaszeniem?


Ponadto zauważyłem dziwną rzecz: ostatnio dojeżdżając na parking niechcąco pchnąłem dżojstik skrzyni i wskoczył mi tryb N bez naciskania unlocka. Zorientowałem się gdy nacisnąłem gaz, obroty skoczyły, a auto nie jechało. Czy z moją skrzynią wszystko jest OK? Wrzucanie N podczas jazdy nie jest zalecane, czy zatem nie jest dziwne, że N wskakuje tak swobodnie, nawet bez konieczności naciśnięcia unlock? W ogóle myślałem, że F30 posiada zabezpieczenie, które nie pozwoli na wrzucenie N podczas jazdy.


Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Nigdy nie spotkałem się z automatem w którym dla wrzucenia N trzeba było użyć unlocka. I nie mówię tylko o "elektronicznym" drążku, w e90 również można pchnąć na "N" bez wciskania zapadki. To samo w e36 i e46.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasciwie nigdy nie wciskam P samodzielnie. Jak chcesz zobaczyc cos ciekawszego niz tylko automatyczne przeskoczenie z D/R na P to ustaw sobie skrzynie na DS. Po zgaszeniu silnika zobaczysz co sie stanie :)


Co do wrzucania na N podczas jazdy to wydaje mi sie ze w nowoczesnej skrzyni mozna tak robic. Przeciez w trybie ECO PRO autoat sam wrzuca N podczas jazdy jak nie wciskamy gazu. Chyba ze to jest jakies inne N ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.