Skocz do zawartości

Jak dlugo czekaliscie na odbior?


estor

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name="januszm"

...

 

Moje auto dzisiaj dotarło do salonu' date=' jeszcze tylko ceramika i odbiór.[/quote]

 




Zostałem zaproszony po odbiór auta 15 kwietnia/piątek [wg przysłowia "w piątek zly początek"], ze względu na okres przedświąteczny przełożyłem odbiór na 19.04.

Jakoś mi nie spieszno, mój F15 czuje co się święci i zachowuje się wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moj wyszedł jakieś 450k po rabatach ale oczywiście dodatkowe 100k mozna było jeszcze w wyposażeniu dołożyć. Generalnie ceny w cenniku rozpoczynały się od ok 440k i mając rabat w okolicy 20% mozna było startować od ok.350k realnie do zapłaty gdzie standardowe wyposażenie M50d było już dość bogate ( felgi 21', lepsze audio, wydech sportowy, pakiet M).

Michael cena bazowa dla M50d była 446tyś ale tak żeby coś w tym aucie było to konfig min 550tyś musiał być.

W naszej jest ok 620 i do końca cennika jeszcze było ok 40-50tyś. Po obecnych podwyżkach było by to jeszcze około 25tyś więcej. Obecnie w podobnej cenie konfiguruje się 40d więc kto kupił m50d zrobił dość dobry interes zwlaszcza że będzie to poszukiwane auto na rynku wtórnym.

Obecnie nasza używana z 2020r patrząc po rynku jest warta więcej niż cena zakupu nowej z rabatem.

Problemem są podatki przez które mimo wszysyko dużo się straci sprzedając.

 

No moja nie jest jakoś bardzo dopakowana wyposażeniem. Konfig podchodził pod 550k z pakietem repair na 4 lata. Nie musiałem jednak dopłacać za service inclusive bo na początku był jeszcze w cenie. Ogółem mialem wyposażenia za ok.100k dołożone ponad standard wersji Mperformace.

Za 620k to juz bardzo "tłusty" konfig.

I tak o ile zamawiając zastanawiałem się czy nie przesadzam tak teraz wydaje mi się, że w sumie całkiem rozsądny zakup to był. Zawsze z perspektywy czasu wszystko się klaruje :roll: :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak niby Mercedes ma nową konstrukcję? Wyszedł tylko kilka miesięcy po X5 a wnętrze ma jeszcze stare tzn. zupelnie inne od nowej S klasy i klasy C. Lifting musi być szybko.

 

Rzeczywiście lifting zapowiedziany na ten rok - wydawało mi się, że GLE wyszło sporo ponad rok później, a wyszło rzeczywiscie kilka miesięcy później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dołączam się do dyskusji jako osoba, która ma bardzo dużo cierpliwości. Swoja X5 30d zamawiałem w lutym 2021.

Z dodatkowego wyposażenia, które często pojawia się w waszych wypowiedziach jako restrykcje to m.in: pneumatyka, HK, komfortowe fotele, hak.

Jeszcze w tamtym roku dealer podawał jakieś miesiące produkcji a teraz, że nie ma i nie wiadomo kiedy będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dołączam się do dyskusji jako osoba, która ma bardzo dużo cierpliwości. Swoja X5 30d zamawiałem w lutym 2021.

Z dodatkowego wyposażenia, które często pojawia się w waszych wypowiedziach jako restrykcje to m.in: pneumatyka, HK, komfortowe fotele, hak.

Jeszcze w tamtym roku dealer podawał jakieś miesiące produkcji a teraz, że nie ma i nie wiadomo kiedy będzie.

 

Z tego co masz zrezygnowałem z pneumatyki i poszło na produkcję, komforty HK i hak zostawiłem. Z tego co wiem pneumatyka najszybciej ma być od lipca, chyba, że w lipcu powiedzą, że do końca roku będzie problem. i tak się można bujać.

Moja obecnie czeka na doposażenie modułu audio.


Panowie, może się wypowiedzieć ktoś kto ostatnio czekał na doposażenie audio, jak długo u Was to trwało?

bo statystykę z obecnych komentarzy oceniam na między tydzień a 12 tygodni... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dostałem właśnie info od dealera, ze auto jest już w drodze do Polski i w przyszłym tygodniu będą fakturować. Potem rejestracja i pewnie po Świętach odbiór. Zmawiałem na przełomie października i listopada, a produkcja była 14 lutego.

 

Czyli wychodzi na to, że auto już nie było w USA tydzień temu jak Cię dealer poinformował :)


Ja z kolei dostałem status 181, czyli auto dopłynęło wczoraj do portu, ale ciągle czeka na doposażenie.

pojawił mi się dodatkowy defect code 0065740300, ale bez żadnego opisu. Czy ktoś potrafi to rozszyfrować? Bo dealer nie ma informacji.


produkcja mojego 17 lutego (zamawiałem w maju), ale na pewno nie odbiorę 3 dni po tobie :(

 


Sprawdziłem i u mnie tez wskoczył ten defect córę 0065740300, a delar twardo twierdzi, ze auto jedzie do Polski. W takim razie może ten kod ma jakiś związek z transportem? Sam juz nie wiem… Może Twój tez juz jedzie? Nie ma rady trzeba czekac i pewnie w najbliższych dniach wszystko się wyjaśni. Dealer mówił, ze dostali info z logistyki o przyspieszeniu dostaw w kwietniu…

Dokładnie o to chodzi, naprawa brakującego apple car, bluetooth, to czego zabrakło ze względu na restrykcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dopiero tu dołączyłem i nie doczytałem , rozumiem że chodzio "naprawe brakującego apple car, bluetooth, to czego zabrakło ze względu na restrykcje" , jednym słowem auto dalej stoi w Niemczech na doposażeniu .... Dziękuję

Dokładnie. Ten kod oznacza przywrócenie funkcjonalności takich jak Apple car czy podwójny bluetooth, wifi etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście F95 nie ma pneumatyki ;). Zamówienie 16.02.2022 i mam od dealera potwierdzenie produkcji na 19 tydzień 2022 czyli 9-14.05.2022.

Nie wiem czy XMC ma jakieś priorytety, bo trochę wyszło w konfiguratorze ale chyba im drożej tym szybciej.

Zobaczymy kiedy odbiór, choć moje F15 się obraziło na mnie :( i trzeba wymienić wtryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dołączam się do dyskusji jako osoba, która ma bardzo dużo cierpliwości. Swoja X5 30d zamawiałem w lutym 2021.

Z dodatkowego wyposażenia, które często pojawia się w waszych wypowiedziach jako restrykcje to m.in: pneumatyka, HK, komfortowe fotele, hak.

Jeszcze w tamtym roku dealer podawał jakieś miesiące produkcji a teraz, że nie ma i nie wiadomo kiedy będzie.

myślałem że jestem rekordzistą w oczekiwaniu - u mnie 5 kwietnia minęło 13 miesięcy ,na dniach odbieram auto ( rocznik 21 :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam.

Dołączam się do dyskusji jako osoba, która ma bardzo dużo cierpliwości. Swoja X5 30d zamawiałem w lutym 2021.

Z dodatkowego wyposażenia, które często pojawia się w waszych wypowiedziach jako restrykcje to m.in: pneumatyka, HK, komfortowe fotele, hak.

Jeszcze w tamtym roku dealer podawał jakieś miesiące produkcji a teraz, że nie ma i nie wiadomo kiedy będzie.

myślałem że jestem rekordzistą w oczekiwaniu - u mnie 5 kwietnia minęło 13 miesięcy ,na dniach odbieram auto ( rocznik 21 :( )

 

Ale cenę/rabat chyba masz jeszcze bardzo dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dołączam się do dyskusji jako osoba, która ma bardzo dużo cierpliwości. Swoja X5 30d zamawiałem w lutym 2021.

Z dodatkowego wyposażenia, które często pojawia się w waszych wypowiedziach jako restrykcje to m.in: pneumatyka, HK, komfortowe fotele, hak.

Jeszcze w tamtym roku dealer podawał jakieś miesiące produkcji a teraz, że nie ma i nie wiadomo kiedy będzie.

 

miałem dokładnie taką sama sytuację, pisałem o tym "kilkanaście" stron wcześniej.

zamawiałem 15.03.2021r z przewidywanym odbiorem na lipiec/sierpień 2021r.

oczywiście samochód nie został wyprodukowany z powodu braków, wpierw fotele komfortowe, potem coś innego itd itd........

w sumie miałem chyba z 6 dat produkcji, ale za każdym razem w tygodniu produkcji były jakieś braki i wszystko zaczynało się od nowa.

ostatnie 3 terminy produkcji nie doszły do skutku z powodu braku pneumatyki, na której mi bardzo zależało i nie chciałem z niej zrezygnować.


w końcu w lutym zadzwonił dealer i prosto z mostu powiedział, że jest brak pneumatyki, HK i akcesoriów bagażnika, ale największym problemem jest pneumatyka i jeśli z niej nie zrezygnuję to on nie może obiecać, że samochód w ogóle zostanie wyprodukowany w 2022r, bo wstępnie pneumatyka ma wrócić w drugiej połowie roku, ale w 2021r było dokładnie tak samo, miała wrócić w październiku, potem grudniu, potem lutym ....


na i tak po 11 miesiącach czekania zrezygnowałem z pneumatyki oraz akcesoriów bagażnika, ale nie zrezygnowałem z HK, który miał wrócić w kwietniu.


po tej rezygnacji samochód wyprodukował się w 3 tygodnie, dokładnie 10 marca wraz z HK oraz hakiem, a dzisiaj jest już w drodze do Polski.

odbiór najprawdopodobniej po Świętach .......



.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tej rezygnacji samochód wyprodukował się w 3 tygodnie, dokładnie 10 marca wraz z HK oraz hakiem, a dzisiaj jest już w drodze do Polski.

odbiór najprawdopodobniej po Świętach .......

.

 

a żadnego doposażenia nie masz?

 

Jeszcze kilka dni temu nic nie miałem, ale jak dzisiaj sprawdziłem to mam ten sam numer, który ktoś podawał kilka postów wcześniej, czyli chyba Apple car z Bluetooth.


.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A to doposażenie z tego numeru to robią w USA, w Niemczech czy w Polsce?

To jest kwestia wpięcia jakiegoś modułu czy tylko wgrania odpowiedniego softa?

W każdym ASO, to programowanie sterowników w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.