Skocz do zawartości

Jak dlugo czekaliscie na odbior?


estor

Rekomendowane odpowiedzi

Ja montuję w zabezpiecz-auto.pl, z tego co ustaliłem nie wpinają się w złącze obd, podobno jest wiele możliwości bez cięcia przewodów. Dla siebie biorę opcję za 2400zl netto bo chcę dodatkowo z syreną.

 

Na papierze wygląda fajnie, może warto pomyśleć o takim czymś, z drugiej strony, czy złodziej nie jest w stanie odszukać takiego urządzenia w 5min i rozłączyć? Pewnie są 2-3 miejsca gdzie można to wpiąć i złodzieje na pewno znają te sztuczki. Nie neguję, bo sam chętnie sobie coś bym założył, ale pytanie na ile kupujemy sobie komfort psychiczny, a na ile realne zabezpieczenie przed kradzieżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja preferuję ubezpieczenie GAP. Po 2, 3 a szczegolnie po 4 latach kradzież nie boli wtedy finansowo. Zawsze to nieprzyjemna sprawa ale przelew od ubezpieczalni się zgadza. Ukradli mi w zeszlym roku

( nigdy wcześniej nie ukradli mi samochodu) 650i i odzyskalem kwotę z momentu zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuję ubezpieczenie GAP. Po 2, 3 a szczegolnie po 4 latach kradzież nie boli wtedy finansowo. Zawsze to nieprzyjemna sprawa ale przelew od ubezpieczalni się zgadza. Ukradli mi w zeszlym roku

( nigdy wcześniej nie ukradli mi samochodu) 650i i odzyskalem kwotę z momentu zakupu.

 

Jest małe ale: rzeczywistość przypomina mi stare czasy, zdarza się, że wartość samochodu jest wyższa od ceny zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście bez dwóch zdań… W dzisiejszych czasach wypłata Z Gapu nie rekompensuje rzeczywistej wartości pojazdu… Zwłaszcza jeśli ktoś tak jak np ja zamawiał auto na przełomie października i listopada ubiegłego roku, lub tym bardziej jeszcze wcześniej… W takim przypadku jakiekolwiek utrudnienie kradzieży jest ze względów ekonomicznych jak najbardziej uzasadnione…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oczywiście bez dwóch zdań… W dzisiejszych czasach wypłata Z Gapu nie rekompensuje rzeczywistej wartości pojazdu… Zwłaszcza jeśli ktoś tak jak np ja zamawiał auto na przełomie października i listopada ubiegłego roku, lub tym bardziej jeszcze wcześniej… W takim przypadku jakiekolwiek utrudnienie kradzieży jest ze względów ekonomicznych jak najbardziej uzasadnione…

 


Wszystko prawda, jednak z każdym miesiącem poczucie "dobrze" ubezpieczonego samochodu rośnie aż do momentu gdy nawet nie mielibyśmy nic przeciwko jakby ktoś go zawinął zamiast bujać się ze sprzedażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobre wieści dla czekających na samochód. Chyba w tym roku coś się odblokowało, gdyż w moim przypadku X5 45e:


zamówienie 09.2021

grudzień - rezygnacja z Harman Kardon

produkcja 19.01.2022

w Bremerhaven 24.02.2022 - kod 181 - czeka na doposażenie

W Kleszczowie 18.03.2022

samochód u dealera 24.03.2022

odbiór samochodu - marzec 2022


Niestety diesel X5 40d z analogicznym wyposażeniem jaki zamówił kolega, również w 09.2021 - jeszcze nie wszedł do produkcji.

Edytowane przez pijasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobre wieści dla czekających na samochód. Chyba w tym roku coś się odblokowało, gdyż w moim przypadku X5 45e:


zamówienie 09.2021

grudzień - rezygnacja z Harman Kardon

produkcja 19.01.2022

w Bremerhaven 24.02.2022 - kod 181 - czeka na doposażenie

W Kleszczowie 18.03.2022

samochód u dealera 24.03.2022

odbiór samochodu - marzec 2022


Niestety diesel X5 40d z analogicznym wyposażeniem jaki zamówił kolega, również w 09.2021 - jeszcze nie wszedł do produkcji.

 

Ja zamówiłem 45e w październiku i też jeszcze nawet nie poszedł do produkcji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z moim autem wygląda następująco:


- zamówienie 07.09.2021,

- produkcja: 26.02.22,

- dopłynął do Niemiec: 24.03.22,


Status 182 czeka na transport do PL :D

 

ciekawe, ja mam produkcję 17.02 i w zeszłym tygodniu jeszcze nie było info że dopłynął. Jutro dzwonię do handlowca w takim razie.

Czy nie miałeś żadnego doposażenia? Bo ja w 2 zamówionych autach mam moduł audio do dołożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z moim autem wygląda następująco:


- zamówienie 07.09.2021,

- produkcja: 26.02.22,

- dopłynął do Niemiec: 24.03.22,


Status 182 czeka na transport do PL :D

 

ciekawe, ja mam produkcję 17.02 i w zeszłym tygodniu jeszcze nie było info że dopłynął. Jutro dzwonię do handlowca w takim razie.

Czy nie miałeś żadnego doposażenia? Bo ja w 2 zamówionych autach mam moduł audio do dołożenia.

 

Wg mojej bardzo niepewnej wiedzy nie miałem żadnego doposażania z wyjątkiem - zubożonego programowo BT, który ma być poprawiony za pomocą upgrade jesienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jaki jest klucz dostarczania tych aut.

Czy 45e mają też priorytet w transporcie? mam produkcje 17.02 i 18.02 i oba status 165 od ponad miesiąca i tak naprawdę nie wiadomo gdzie są, kiedy dojadą.

Pierwsze auto zamawiałem w maju i zastanawiam się, czy jest szansa, że odbiorę auto zanim minie rok... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.