Skocz do zawartości

Jak dlugo czekaliscie na odbior?


estor

Rekomendowane odpowiedzi

BMW Smorawiński Poznań. Tylko dopytaj pneumatyka dla x5,a nie ogólnie .Daj znać w poniedziałek.

Pozdrawiam

 

zgodnie z obietnicą dzwoniłem i dopytałem.

powiem jakie były moje osobiste wrażenia z tej rozmowy, nikogo nie oskarżając o złe chęci i celowość podawania określonych informacji :wink: .


wypytałem Pana zajmującego się sprzedażą nowych samochodów dość dokładnie i nawet kilkakrotnie wracałem do tego tematu w czasie rozmowy i moim zdaniem oni wiedzą, że tej pneumatyki nie ma, ale nie chcą tego klientowi powiedzieć.

pan powiedział, że faktycznie na pneumatykę w X5 są bardzo duże restrykcje, ale tylko w określonych połączeniach konfiguracji, ale jak zapytałem w dokładnie jakich to już szczegółów nie znał ..... więc słabo.

zapytałem w takim razie czy przyjmie moje zamówienie z pneumatyką i potwierdzi termin realizacji, na co stwierdził, że oczywiście chociaż termin poda przybliżony, bo w sumie teraz nie do końca wiedzą kiedy samochód przyjedzie, ale standardowo trzeba czekać 8-9 mc-y.

więc w sumie to po części odpowiedział jak jest z dostępnością pneumatyki, bo niby jest, ale za 9 m-cy, a pewno później przedłużą o kolejne miesiące, a nowe umowy mają już tak skonstruowane, że nic im nie grozi i mogą bez problemu przedłużać czas produkcji, a klient i tak nie może zrezygnować.


.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dzisiaj sprzedawca poinformował, że pneumatyka i dociąganie drzwi ma ograniczoną dostępność do czerwca włącznie. Obsługa za pomocą gestów została całkowicie wycofana.

W konfigu mam też HK i hak, które przy składaniu zamówienia(08.2021) były w restrykcji, ale teraz już są dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dzisiaj sprzedawca poinformował, że pneumatyka i dociąganie drzwi ma ograniczoną dostępność do czerwca włącznie. Obsługa za pomocą gestów została całkowicie wycofana.

W konfigu mam też HK i hak, które przy składaniu zamówienia(08.2021) były w restrykcji, ale teraz już są dostępne.

 

Czy to przypadkiem nie chodzi o gładzik w drive? Mój wspominał, że z tym będzie ciężko, ale nic nie mówił o obsłudze gestami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dzisiaj sprzedawca poinformował, że pneumatyka i dociąganie drzwi ma ograniczoną dostępność do czerwca włącznie. Obsługa za pomocą gestów została całkowicie wycofana.

W konfigu mam też HK i hak, które przy składaniu zamówienia(08.2021) były w restrykcji, ale teraz już są dostępne.

 

Czy to przypadkiem nie chodzi o gładzik w drive? Mój wspominał, że z tym będzie ciężko, ale nic nie mówił o obsłudze gestami.[/quot



Zarówno gładzik jak i obsługa gestami to totalnie nie przydatne bzdury także nie ma czego żałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dzisiaj sprzedawca poinformował, że pneumatyka i dociąganie drzwi ma ograniczoną dostępność do czerwca włącznie. Obsługa za pomocą gestów została całkowicie wycofana.

W konfigu mam też HK i hak, które przy składaniu zamówienia(08.2021) były w restrykcji, ale teraz już są dostępne.

 

Czy to przypadkiem nie chodzi o gładzik w drive? Mój wspominał, że z tym będzie ciężko, ale nic nie mówił o obsłudze gestami.

 

Nic mi nie wpominał o gladziku w drive. Dokładnie info jakie dostałem to: "Obsługa za pomocą gestów – opcja wycofana"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. podziele sie z wami moja wiedza na temat transportu z Bremerhaven. 14. 01 otrzymałem status 182 minął juz ponad miesiac i wczoraj dowiedziałem sie ze moje auto z Bremerhaven zostało zabrane do miejscowosci KELHEIM do centrum logistycznego BLG , z kąd ma byc zabrany do Kleszczowa ale nie wiadomo kiedy. Mój handlowiec z taka sytuacja ma do czynienia pierwszy raz i sam był zdziwiony dlaczego tak jest, ale dzis bmw napisało ze z uwai na braki kierowcow spowodowane cowidem i masowe doposazania aut powstał ogromny korek transportowy i dlatego czesc samochodow zostaje przerzucona pociagami do innych centrów logistycznych współpracujących z BMW takich jak Kelheim i inne. Tak wiec moj samochód pokonał ponad 750km pociagiem zeby znow stac w kolejce na transport do Polski, ktory nie wiadomo kiedy nastapi. o co tu chodzi? ile tych aut tam musi byc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. podziele sie z wami moja wiedza na temat transportu z Bremerhaven. 14. 01 otrzymałem status 182 minął juz ponad miesiac i wczoraj dowiedziałem sie ze moje auto z Bremerhaven zostało zabrane do miejscowosci KELHEIM do centrum logistycznego BLG , z kąd ma byc zabrany do Kleszczowa ale nie wiadomo kiedy. Mój handlowiec z taka sytuacja ma do czynienia pierwszy raz i sam był zdziwiony dlaczego tak jest, ale dzis bmw napisało ze z uwai na braki kierowcow spowodowane cowidem i masowe doposazania aut powstał ogromny korek transportowy i dlatego czesc samochodow zostaje przerzucona pociagami do innych centrów logistycznych współpracujących z BMW takich jak Kelheim i inne. Tak wiec moj samochód pokonał ponad 750km pociagiem zeby znow stac w kolejce na transport do Polski, ktory nie wiadomo kiedy nastapi. o co tu chodzi? ile tych aut tam musi byc?

 


No niech ich jasny ch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwoniłem i powiedział handlowiec, że nie dzwonił, bo chciał poczekać aż będzie w Kleszczowie, ale w czwartek dostał informacje, że wyjeżdża z Bremerhaven, powinno już być w Kleszczowie, ale nie ma takiej informacji. Jutro będzie pytał. Podejrzewam, że jeżeli nie ma jej w Kleszczowie, to znaczy, że sytuacja wygląda tak jak u kolegi wyżej i pociągiem pojechało gdzieś indziej, a handlowiec albo o tym nie wie albo mi nie powiedział.


Obawiam się że jeżeli przewożą auto w inne miejsce, to jeszcze postoi. Jeżeli miałoby wyjeżdżać na dniach, to nie byłoby sensu go ciągnąć pociągiem w inne miejsce, chyba że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój podobno jest jednak w Kleszczowie. Handlowiec twierdzi że może uda się w piątek za tydzień odebrać, ale jeszcze się nie nastawiam.


Produkcja: 11.11.21

Dopłynął do Niemiec: 14.12.21

Status 182 (po doposażaniu, można transportować do Polski): 14.01.22

Status 190 (w Kleszczowie): 16.02.22 (wczoraj)


Odbiór fajnie by było tak jak handlowiec mówił, czyli 25.02.22, ale znając obecną sytuację może się przeciągnąć. Trzymam kciuki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieźle, czyli kiedyś auto 4 miesiące od zamówienia a dzisiaj 4 miesiące od produkcji dopiero do odebrania, komedia.

mam nadzieję, że to wszystko przyspieszy, bo jak nic się nie zmieni i moje auto rzeczywiście się wyprodukuje jeszcze w lutym (niby usztywniona produkcja, ale nutka niepewności pozostaje),to odbiorę dopiero w czerwcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.