Skocz do zawartości

Problem z temp. BMW E90 2.0d 163km


mako2399

Rekomendowane odpowiedzi

Witam temp. Ktmp- mop Wacha się w granicach 50-60'C. Przejechałem ponad 100 km i nie przekroczyła 60 st. Na postoju przy 2tys. Obrotów po jakimś czasie dochodzi do 85, ale zaraz spada do 60, co może być przyczyną? Termostat? Odrazu zapchał się DPF, i przez niska temp. Nie wypala go, dzięki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Pomogła wymiana obu termostatów. Główny najlepiej kupić oryginalny a termostat od EGR może być Behr. Jeśli do wymiany będą zdejmować kolektor to warto zajrzeć do klapek i EGR, przy okazji wyczyścić obie rzeczy.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori to był behr nawet kupując zamiennik poza serwisem behr ma zeszlifowany znaczek BMW. Sam kupiłem behr egr oraz główny i oba w miejscu gdzie ori był znaczek były obszlifowane. Działają bardzo dobrze temperatura 88-91



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Nie możliwe, chyba wymieniałes je z 10 lat temu, Teraz behr to tania podróbka niby made on italy ale z wyglądu jak tani chińczyk, EGR behr można smialo, główny tylko OEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Potwierdzam to co pisze PiotrLublinBMW. Kupiony rok temu BEHR bo połowe tańszy niż ori. Wyglądał jak oryginał, MADE IN ITALY. Pojeździł niecały miesiąc i moje auto zaczeło się grzać. Kupiłem OEM i do tej pory spokój. Wyszło u mnie jak zwykle. Najpierw wywale kase na tani badziew, a później kupie to co od razu powinienem kupić :D Ten BEHR co jest teraz, to już nie to samo co kiedyś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem Behr/Mahle niby ze sprawdzonej firmy. Pudelka z hologramami byly 'dolaczone' do zestawu, wiec mam obawy na ile byly one oryginalne. Ale oba dzialaja poltora roku, na biezaco sprawdzam temperature i jest ok. Jak sie wkrzacza to tez bede bardziej uwazny przy zakupie, bo wtedy sie nie znalem.
[2008 325d LCI E90]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.