Skocz do zawartości

330ix - czy warto dopłacać do m340i - Touring


A45-Rocky

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
w jaki sposob wydales 300kpln po znizkach na 330ix?

 


340i..

. A 330i ze wszystkim co możliwe myślę że wyszłoby z rabatem 300jakbys każda opcje zakreślił... Mi wyszło 360k bez rabatu....

Też będę miał dylemat.... Czy głową czy iść na całość....

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW nie kupuje się głową ;)

Ja ostatecznie też przekroczyłem budżet i żona do dzisiaj mi na wycieczki przelicza :roll:

Miało być Mpakiet w 320i, ale na wyprzedaży f30 były same xdrive, a ja nie chciałem (i dobrze, miałem na zastępczym 320ix gt i to prawie nie przyspiesza) Xdrive. Okazalo sie, ze g20 z rabatem wychodzi niewiele wiecej, ale w sportline. Ostatecznie zamówiłem 330i ze szpera, mpakiem i nawet elektryką w fotelach (25cio letni ja by w życiu ponad 5k nie dał za "cięższe" fotele haha).

Podejrzewam, że dopłata do 340i względem 330i (tym bardziej, że i tak miało być Xdrive) jest też DOBRYM wyborem ;)


Żona jeszcze nie wie, ale ja tego 330i pewnie nie wykupie, chyba, że dla niej xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Problem jest taki że wszystko powyżej 2.0 winduje cenę samego auta jak i dodatków w kosmos.

Kochana akcyza.

 

No chyba, ze kupimy auto z mikro hybryda.

Wtedy akcyza 9,1%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze


No chyba, ze kupimy auto z mikro hybryda.

Wtedy akcyza 9,1%

 


To czemu skoro akcyza tyle niższa z powodu mild hybrid skoro w konfiguratorze dla wersji M340i o m340d np pierwsza opcja czarne lusterka po 566zł?

Chec zarobku bmw??

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne lusterka byly bez doplaty, ale jak ludzie zaczeli zamawiac to zrobili dopłatę. Jeb... kochane BMW :/


Prawda - akcyza jest głupia, chociaż gdybyśmy mieli wymierne efekty, np. Siatke autostrad to by bylo ok. A tak to milion podatków: w paliwie, samochodach, VAT, a dróg jak nie było tak nie ma. Nawet oświetlonych przejść nie ma. Żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,


jak czas temu (30 grudnia) - zrobiłem zmianę zamówienia w BMW, z zaliczkowanej już G21 (280k po rabacie 225k) zmieniłem samochód na G21 M340i (340k po rabacie 285k).

Niestety produkcja samochodu nadal nie została rozpoczęta, dwa razy była wstrzymana z powodu braku części - teraz jest prognoza że może się ruszy w kwietniu. Trochę mnie to wkurza bo potrzebuje obecne auto sprzedać na początku maja


Aczkolwiek to co powoduje na rynkach Coronawirus dało mi do myślania i zastanwiam się czy nie pogadać z BMW i nie anulować M340 i wrócić do 330ix. U mnie firma w 90% sprzedaje towar z chin i niestety nie wyglądają dobrze prognozy dostaw na kolejne miesiące, gospodarka idzie mocno w dół (giełdy, produkcja) i teraz nie wiem czy jest sens wywalać ponad 320k na samochód (288k auto, mPerfomance, ubezpiecznia, itp).


I teraz pytanie, czy BMW może tutaj robić problemy? Z tego co rozmawiałem z handlowcem to przy zmianę na M340i anulowali zamówienie poprzednie bezkosztowo i tyle.

Nie wiem tylko czy przy zmianie auta na tańsze nie będą robić problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to zaliczka to podlega zwrotowi bezwarunkowo, jeśli zadatek to przepada.

Mysle, ze w obecnej sytuacji nikt nie zrobi problemów, ale zawsze mozesz za-ądać zwrotu kaski i nie zamawiać w ogóle. Ewenrualnie zadatek to tez dla dealera nie jest zarobek. W koncu auto przyjedzie, trzeba bedzie je sprzedac, i tak da rabat bo to bedzie stock itp itd.

Wiec zmien sobie konfig drugi raz i tyle.

Daj znac jak poszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wygląda z oczekiwaniem w przypadku zmiany konfigu? Trafia się na koniec „kolejki” czy nie? I co w przypadku leasingu? Trzeba wszystko od nowa załatwiać? Czy zostają te sama warunki i jakiś aneks po prostu? Zamówiłem auto w grudniu, wciąż brak info o produkcji, a pomyślałem że chciałbym elektryczną klapę bagażnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wpłaciłem 80k na poczet umowy leasingowej

2k było jako zaliczka lub zadatek ale to mało znacząca kwota tutaj.


No i musiałbym wymienić listwę zderzaka z pakietu mPerformance bo M340 ma inny wydech niż 330



Co do zmian to jak robilem update z 330 na 340 to

1. Dealer anulował zamówienie

2. Zrobiliśmy nową umowę leasingową i przepisaliśmy wpłatę na nową umowę już

3. Auto weszło na koniec kolejki jeśli chodzi o produkcję ale to była duża zmiana


- z tego co wiem to jak nie masz VINu to możesz zmienić konfigurację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak nie masz VINu to możesz zmienić konfiguracje.


Zamawiał ktoś jeszcze z forum m340i na poczatku lub na koniec roku?

Moje zamówienie jest z 17 stycznia i trochę mam obaw. Dzisiaj dzwoniłem do dilera i niby wszystko jest zgodne z planem. W poniedziałek powinienem otrzymać VIN. Na temat poślizgów w produkcji nic nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
przeciętne auto składa się z 12tyś części , niech 20% z nich jest produkowana w Chinach... ! chyba każdy z Nas kto czeka na produkcję swojego auta jest zaniepokojony obecną sytuacją..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Tak, jak nie masz VINu to możesz zmienić konfiguracje.


Zamawiał ktoś jeszcze z forum m340i na poczatku lub na koniec roku?

Moje zamówienie jest z 17 stycznia i trochę mam obaw. Dzisiaj dzwoniłem do dilera i niby wszystko jest zgodne z planem. W poniedziałek powinienem otrzymać VIN. Na temat poślizgów w produkcji nic nie wie.

 

Zamawiałem tak samo jak Ty 17.01. Auto wyprodukowało się 14.02 i jest już u dealera gotowe do odbioru.

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj handlowca. Skoro nie są w stanie wyprodukować auta bo nie ma części, to powinni Ci pójść na rękę. Jak ja zamawiałem i pytałem się do kiedy mogę zrezygnować (np. stracę prace?), to handlowiec powiedział mi, że zawsze mogę zrezygnować i nic mi nie przepadnie bo i tak na pewno znajdą kolejnego kupca - zamawiałem 330i bardzo mocno wyposażone, więc nie "najwygodniejsze" dla nich auto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i [BAD] straszna, przez ponad 2 miesiące czekania i cieszenia się z nowego nabytku dziś sfinalizowałem rozwiązanie umowy. Od strony BWM wszystko super, ja niestety zawiedziony, że nie będzie teraz samochodu.

Decyzja była ciężka ale obecna sytuacja z wirusem oraz wpływ na gospodarkę kazał działać bardziej racjonalnie. Niestety moja firma to handel dekoracjami imprezowymi które teraz nie będą popularnym produktem. Na allegro spadek w tym tygodniu obrotu na tych kategoriach to 70% :(


no cóż, z jednej strony się cieszę że się udało, z drugiej trzeba poczekać aż to tornado się zakończy i zobaczyć w jakim miejscu będzie firma i gospodarka

Dzięki wszystkim za pomoc i pomocne porady.


W garażu zostaje pakiet mPerformance i poczeka teraz na nowe zamówienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.