Skocz do zawartości

Przesiadka z X6 na 320d


grachu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów Temat może bardzo nie na miejscu i może dla niektórych „irytujący” ale zaryzykuje.

W związku ze sprzedażą mojego X6 f16 M50d przymierzam się do zmiany na coś bardziej „przyziemnego” dlatego myślę o serii 3. Rozważam opcję zakupu 320d bez xdrive. 190KM (niestety narazie najmocniejszy 2l diesel a wydaje mi się , że przepaść cenowa do 3.0d jest spora) myślę o zrobieniu programu w tym silniku na okolo 230km. Wydaje mi się, że osiągi będą zbliżone do X6.


Mam do was kilka pytań:

- czy warto ?

- jak komfort podróży w porównaniu do suva X5/X6

- czy napęd na tylną ośke będzie wystarczający ? (Zależy mi czasem na „zabawie”)


Mam jeszcze opcje zmiany na świeższe f16. Dlatego wacham się nad wyborem. Podróżuje głównie sam i głównie poza miastem.


Może ktoś ma porównanie powyższych samochodów ? Byłbym wdzięczny za odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

2.0d osiągi będzie miał słabsze od X6 jak chcesz coś podobnego wybierz 330i.

Ogólnie cięzko coś doradzić bo zmiana dość kontrowersyjna dwa inne światy ale wg mnie z 330i będziesz dużo bardziej zadowolony niż 320d zwłaszcza po programie osiągi ma już fajne tak samo elastyczność i kuktura pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze, że czekam na + i - z waszej strony podważającą moją chęć zmiany. W sumie w X6 nie widze dużo minusów ale obawiam się znacznego spadku wartosci po wejsciu nowego modelu. Z jednej strony podoba mi się sportowa sylwetka G20 z drugiej obawiam się utraty ratości z jazdy ze względu na te wszystkie nowe systemy... z jednej strony jezdze sam i ciągnięcie za sobą 2,4t masy też nie przekonuje ... tak mam mętlik z tego powodu dlatego czekam na przekonujące argumenty za i przeciw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojecia jak osiagacie 6,5 czy 7,5 w 330i


mam rwd i ponizej 10 ciezko mi zejsc. chyba ze tylko trasa.

 

W końcu ktoś też się trafił, a myślałem że tylko ja nie umiem jeździć ;)

Mnie nie udało się do tej pory (przez 11 000 km) osiągnąć spalania niższego niż ciut poniżej 8 wg komputera, a wtedy była to jazda emerycka. Normalnie koło 10 na V-powerze, a głównie robię trasy.

Dla mnie dużo łatwiej jest znacznie przekroczyć 12 niż zejść chociaż trochę poniżej 8.

Sorry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nowe f16 mozna teraz kupic z ogromnym powyzej 30 procent. Rabatem takze raczej two ja juz na wartosoc stracilo. Przy zakupie takiego nowego x6 uwazam ze stracisz mniej jak na g20 bo g20 to nowy model i za 2 lata przy fl rabatowanie bedzie sporo wyższe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania g20 - oczywiscie okolice 6,5l to spalanie przy przepisowej jezdzie, eco-drivingu (jazda w kolumnie) i w trasie. Nie lubie sie wlec, ale raz na trasie ponad 100 km mialem spalanie 6,5l. Mysle, ze mozna by zejsc gdzies do 6,2l jeszcze (na wezszej oponie niz 255).

7,5l przy 160 na tempomacie,

A normalnie w cyklu mieszanym 8-9,5l w zaleznosci od nastroju ;)

Jednak w trakcie wypadu na patrol po mieście, z funem 12l to moze byc mało. Jednak do 16l się nie zbliży (x5 40i w trasie przy vmax 160).

Mój staruszek przesiadł się z x5 40i (to auto mamy haha), do 125i i sobie chwali, że w końcu ma auto dla siebie. Spalanie 125i ma w okolicach 8,2l i jak tylko wsiądę to skacze do góry, więc jestem bardzo zadowolony z mojego sredniego 8,5l w g20 z nogą w podłodze.


Btw. 125i za x5 do 180 km/h nie odstaje, a spalanie 2x mniejsze i fun 2x wiekszy. W g20 330i jest 30 KM wiecej, a spala troszkę mniej niż 125i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.