Skocz do zawartości

Rabaty na nowe X3


Gregonio

Rekomendowane odpowiedzi

Prawo popytu i podaży działa w przypadku dóbr podstawowych i tez nie zawsze. Wiele osob liczyło, ze w pandemii stanieją mieszkania i się przeliczyło. Rosnące stopy odczują przede wszystkim osoby kupujące auto na granicy wytrzymałości finansowej. Nie jestem przekonany, czy po auta premium sięgają osoby na granicy finansowej, ale te auta trzeba potem utrzymać, wiec raczej będą to osoby, których nadwyżka dochodowa jest na tyle wysoka, że nie przestraszy ich wzrost stop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie najkorzystniej wyjść z leasingu w ten sposób, że:

- wykupujesz auto z leasingu na siebie/firmę, nie wrzucasz faktury wykupu w koszty firmy, czyli przeznaczasz auto na cele prywatne,

- robisz darowiznę na żonę, matkę, ojca, córkę, syna

- żona, matka, ojciec, córka, syn sprzedają auto po pół roku od darowizny i tyle w temacie - podatku nie ma.


Jednak znając PiS to nie wiadomo, czy tego nie ukrócą, znając dotychczasowe ich działania można jednak założyć, że na pewno ukrócą i to szybciej niż później.


Na dzień dzisiejszy najpewniejszą opcją jest pewnie wynajem długoterminowy na 4 lata, a potem żegnaj auto i witaj nowy model.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Szkoda, że BMW nie ma w ofercie najmu długoterminowego. Takiego klasycznego, z oponami, ubezpieczeniem, serwisem i naprawami w cenie (przy zamawianiu auta spokojnie dałoby się wtedy pominąć Service Inclusive i Repair Inclusive)…

Można by kompleksowo ponegocjować, zwłaszcza że przy korzystaniu z finansowania wewnętrznego zawsze jakieś 1% rabatu więcej…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że BMW nie ma w ofercie najmu długoterminowego. Takiego klasycznego, z oponami, ubezpieczeniem, serwisem i naprawami w cenie (przy zamawianiu auta spokojnie dałoby się wtedy pominąć Service Inclusive i Repair Inclusive)…

Można by kompleksowo ponegocjować, zwłaszcza że przy korzystaniu z finansowania wewnętrznego zawsze jakieś 1% rabatu więcej…

 

A czy czasem spółka-siostra Alphabet nie oferuje najmu?

Zakładam że dla firm na 99,9% tak, dla prywatnych użytkowników chyba nie - ale trzeba by u nich potwierdzić.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak kiedyś pytałem o finansowanie w Alphabet, to kiepsko mi to wychodziło. Zdecydowanie promowali własne finansowanie BMW…

Taniej było w najmie zewnętrznym, nawet kosztem mniejszego rabatu na auto…

Ale to może kwestia mojego „konserwatywnego” :wink: dealera, który obecnie baaardzo promuje ComfortLease.

Edytowane przez Pe.te
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alphabet oferuje najmy, ale jak się do nich nie zgłaszasz z dużą flotą to mają słabą ofertę, bym powiedział że zbliżoną do ComfortLease. Poza tym Alphabet niby ma słabe opinie na necie.


Jest na to jednak sposób, jaki ja przetrenowałem i od roku jeżdżę fajnym autem z finansowaniem Alphabet i ich pakietem serwisowym.


Temat załatwiałem przez pośrednika firmy Alphabet, załatwili bardzo dobry rabat na auto, potem załatwili fajne finansowanie na auto wraz z bardzo dobrym pakietem serwisowym, jakiego nie ma nawet w ofercie BMW.

Nie dość, że w cenie mam wymianę tarcz i klocków, to nawet dywaniki mogę sobie wymienić 1 raz w okresie trwania umowy. :norty:


Od roku jeżdżę fajnym autem i płacę niewygórowany czynsz miesięczny w stosunku do tego co oferuje auto. Jak to dalej pójdzie to życie pokaże w dalszym okresie umowy.

Na razie nie mogę narzekać, ale z Alphabetem nie mam za dużo do czynienia na razie - przysyłają tylko mailem faktury co miesiąc. :mrgreen:

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie najkorzystniej wyjść z leasingu w ten sposób, że:

- wykupujesz auto z leasingu na siebie/firmę, nie wrzucasz faktury wykupu w koszty firmy, czyli przeznaczasz auto na cele prywatne,

- robisz darowiznę na żonę, matkę, ojca, córkę, syna

- żona, matka, ojciec, córka, syn sprzedają auto po pół roku od darowizny i tyle w temacie - podatku nie ma.


Jednak znając PiS to nie wiadomo, czy tego nie ukrócą, znając dotychczasowe ich działania można jednak założyć, że na pewno ukrócą i to szybciej niż później.


Na dzień dzisiejszy najpewniejszą opcją jest pewnie wynajem długoterminowy na 4 lata, a potem żegnaj auto i witaj nowy model.

 

Uszczelnią uszczelnią... Specjalnie zostawili chilowo furtkę otwartą żeby ludzie nabrali leasingów a później płacili podatki przy sprzedaży (Ci co nie wytrzymają 6 lat z jednym autem)

Ja w nadchodzących czasach innych form finansowania niż gotówka nie uznaję . Za dużo zmian dookoła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym manewrze trzeba zapłacić VAT w firmie

 

Nie trzeba. Widać czytałeś artykuł (który też czytałem) jak gość wykupił auto na firmę z przeznaczeniem do działalności, potem normalnie korzystał w firmie, odliczał koszty, następnie zrobił darowiznę... i tu zrobił błąd bo wtedy musi zapłacić VAT, bo:

- najpierw trzeba auto wykupić z leasingu na cele prywatne, fakturę wykupu można mieć na firmę, ale nie wrzuca się jej w ewidencję firmy, ani też żadnych dalszych kosztów.

- wtedy można zrobić na spokojnie darowiznę na członka rodziny, a po odczekaniu 6 miesięcy można sprzedać bez podatku.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
przy podpisaniu umowy na zamówienie auta do produkcji ile trzeba zapłacić ?

 

Zależy co zamówisz i na ile opiewa zamówienie.Pomiędzy 5, a 10 tysięcy złotych.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym manewrze trzeba zapłacić VAT w firmie

 

Nie trzeba. Widać czytałeś artykuł (który też czytałem) jak gość wykupił auto na firmę z przeznaczeniem do działalności, potem normalnie korzystał w firmie, odliczał koszty, następnie zrobił darowiznę... i tu zrobił błąd bo wtedy musi zapłacić VAT, bo:

- najpierw trzeba auto wykupić z leasingu na cele prywatne, fakturę wykupu można mieć na firmę, ale nie wrzuca się jej w ewidencję firmy, ani też żadnych dalszych kosztów.

- wtedy można zrobić na spokojnie darowiznę na członka rodziny, a po odczekaniu 6 miesięcy można sprzedać bez podatku.

 


To zależy jaką masz "firmę" - ja mówiłem o spółce osobowej, nie wiem jak jest w jdg (jeśli to masz na myśli). O tym Vacie nikt nigdzie nie pisze, bo wszyscy się cieszą, że nie będzie dochodowego i składki zdrowotnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na pewno cofnięte są wszystkie promocje na finansowanie BMW Financial Services (bo to akurat przerabiam).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie coś może o tym, że od poniedziałku (07.03.2022) są cofnięte rabaty i max co dają to 8% ?

 

Tak. Rabat umarł, ale dzięki temu nie ma podwyżek:-)


Dodatkowo finansowanie kosmos.


Chciałem odpuścić swoje zamowienie z grudnia ale w tej sytuacji będę cierpliwie czekał....

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rabat spadl z 20% na 18% na auto i z 10% na 8% na opcje dodatkowe. Aczkolwiek zaznaczam, ze jest to rabat dla grupy zawodowej i nie w Polsce :)

A gdzie takie rabaty wysokie ?

Sprytnie podane żeby ludzie się ekscytowali. Jak policzysz 20% na auto i 8% na doposażenie to przy sensownym aucie wyjdzie około 13%-14%.


To już jest normalny rabat z zeszłego roku. W Polsce można było ugrać 16-17% w grudniu.


Teraz już jest lipa bo od poniedziałku BMW cofnęło wszystko. Rabaty na auta i na finansowanie.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprytnie podane żeby ludzie się ekscytowali.

Też tak uważam.

Zwłaszcza, że kolega w wątku obok pochwalił się że właśnie kupił używane X3 z 2019… Za niskie te wysokie rabaty były?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprytnie podane żeby ludzie się ekscytowali.

Też tak uważam.

Zwłaszcza, że kolega w wątku obok pochwalił się że właśnie kupił używane X3 z 2019… Za niskie te wysokie rabaty były?

 

Rabat mysle, ze byl dobry, tylko okres oczekiwania dlugi, wiele opcji niedostepnych na ktorych mi zalezalo. Dodatkowo 3 letnie auto kupilem za 53% nowego (60+% wedlug moich rabatow). Ja auta kupuje za gotowke, nie prowadze dzialanosci, robie 10-15tys km, wiec nie widze potrzeby kupowania nowego tak naprawde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.