Skocz do zawartości

F31 + hak


baslow

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze :)


oto mój pierwszy post...

Mam aktualnie, tak mi się wydaje fajny upust na F31 20d xDrive. Tyle tylko ze chciałbym sobie założyć do auta hak (pod platformę dla rowerów) i w salonie w Krakowie oferują mi hak elektrycznie składany za drobne 11k :o

Nie orientujecie się czy można to gdzieś ogarnąć z mniejsze pieniądze? I jak wiecie, to gdzie i za ile finalnie ;)

Dzięki.


PS. a w ogóle warto bawić się w F31 czy lepiej pomyśleć o G21? Bardzo duże są różnice?


Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ok 4600 kupisz części normalnie w sklepie BMW do doposażenia w hak zdejmowany manualnie (elektryczny 2 tys. więcej), a reszta to montaż.

Jeśli sam nie potrafisz to sądzę, że większość firm zajmujących się retrofitem BMW ci to zrobi za mniejsze pieniądze niż masz wycenione w ASO (wychodzi mi tu robocizna w ASO po odjęciu części na poziomie 6 tys :roll: ).

A tak naprawdę możesz również kupić części używane, co zmniejszy jeszcze koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest koleś pod Lubinem który zakłada elektryczne haki i u mnie to robił, założył mi hak z 2018r, nie zakłada oryginalnej wiązki elektrycznej tylko wpina się w przewody z tyłu auta a całość nie zajmuje mu dłużej niż 2 h, koszt kpl 1200 pln. Wszystko działa tak jak trzeba tylko do rozkładania-skaładania musisz trzymać przycisk ale dla mnie to nie jest problem. Jak Ci pasuje to pisz na priv to pomogę. pzdr J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Sprawdź tylko czy przy opcji Hak w aucie nie powinno być dodatkowych\wydajniejszych chłodnic lub wentylatorów.

Mi w ASO mówili, że dlatego tyle to kosztuje (vs. kwota przy zamawianiu auta), bo to nie tylko dołożenie haka i wiązki z modułem.

Ale może to tylko ściema, nie weryfikowałem.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponizej zawartosc doposazenia w hak f31, wg rozpiski dla tego zestawu:

Lieferumfang

– Träger Anhängervorrichtung

– Abnehmbare Kugelstange

– Kleinteile

– Satz elektrische Anbauteile


Nie ma tam zadnych wentylatorow. Chyba, ze jest to ukryte pod tymi elektronicznymi czesciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Z tego co wypisałeś, to raczej nie, może ściemniali w ASO, a może przy różnych modelach\silnikach jest jakaś zależność. Nie weryfikowałem osobiście.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych chłodnic i dodatkowych wentylatorów to się dowiem bo mam ziomka w ASO ale wydaje mi się że to jest jakaś ściema. Znajomy dokładał hak do F11 na ori wiązce i u niego jest taka różnica że na monitorze mu pokazuje kiedy hak jest nie do końca rozłożony/złożony i coś chyba z czujnikami ale za wiązkę z modułem dał ok. 2 tys.+ hak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Ja się pytałem przy okazji oglądania X4 2.0d, które było bez haka, a ja potrzebuję, ile będzie kosztowało dołożenie - strzelił, że około 10kPLN, ale musiałby sprawdzić dokładnie. Na pytanie dlaczego aż tyle, przy składaniu auta jest to około 4kPLN, odpowiedział, właśnie jak pisałem wcześniej, że wtedy auto może być od razu z innym, nazwijmy to - chłodzeniem, a teraz będzie trzeba też to nadrabiać, bo w ASO. Poza - oczywiście - zakłada się hak, moduł, wiązka i być może trzeba jeszcze tylko zaprogramować.


Dla mnie wydawało się to prawdopodobne, że może być jakaś różnica z układem chłodzenia, bo jak dołożyłem hak do Peugota 508, to można jechać tylko przepisowo, szybsza jazda i się grzeje.


Ale jak mówię - nie weryfikowałem.

W sumie najprościej to chyba sprawdzić w ETK czy są jakieś inne numery części układu chłodzenia dla auta z opcją hak.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Panowie, chciałbym założyć hak do F31. Na portalu na "a", jest dużo haków oryginalnych-elektrycznych. Czy po założeniu muszę go jakoś kodować? Nie mam czujników, ani kamery cofania. Może ktoś z was zakładał taką używkę, potrzebna jest jakaś dodatkowa wiązka? Moduł? Macie może taki hak? Czy trzeba podcinać zderzak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja natomiast mam pytanie do tych co montowali lub co się znają na haku. Jestem na etapie kompletowanie części do haka elektrycznego westfalia.

Mam auto F31 przed liftem. Do takiego modelu podłącza się dwa moduły - jeden od sterowania otwierania/zamykania drugi moduł dt oświetlenia.

I teraz pytanie? Czy pojedynczy czarny moduł stosowany w polifcie będzie współpracował z moim przed liftem? Te szare przeliftowe są bardzo drogie. KIedy wpisałem przykładowy PN czarnego do realoem/bmw to było napisane że do mojego samochodu też się go da zamontować. Może ktoś montował czarny moduł do przedliftu?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam chciałbym trochę odświeżyć temat udało mi się zamontować i uruchomić hak elektryczny Westfalia, jest jeszcze nie zakodowany ale działa poprawnie nie ma błędów choć mam jeden problem nie wiem gdzie podłączyć jeden przewód na schemacie jest to oznaczone jako X86*1V jest to wyjście z modułu AHM pin10 przewod sw/ge może ktoś wie gdzie to podpiąć. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam chciałbym trochę odświeżyć temat udało mi się zamontować i uruchomić hak elektryczny Westfalia, jest jeszcze nie zakodowany ale działa poprawnie nie ma błędów choć mam jeden problem nie wiem gdzie podłączyć jeden przewód na schemacie jest to oznaczone jako X86*1V jest to wyjście z modułu AHM pin10 przewod sw/ge może ktoś wie gdzie to podpiąć. Pozdrawiam

 

Podaj siedem ostatnich znaków numeru Vin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

X86*1V to nie jest żadna kość według schematu elektrycznego.

Jest to kabel, który odpowiada za aktywacje, światła hamowania..... dodatkowe światło stopu

Kolor przewodu czarno - żółty.

Wychodzi on z tylnego modułu elektronicznego.......A174 i jest rozprowadzony do......

- filtr przeciwzakłóceniowy E67

- dodatkowe światło stop E59

- moduł przyczepy E36


Na PW napisz adres email lub numer telefonu to podeślę ci zdjęcia gdzie są wszystkie wypisane powyżej podzespoły oraz ich kości i nr. pinów w które musisz się wpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

Odnośnie tych chłodnic i dodatkowych wentylatorów to się dowiem bo mam ziomka w ASO ale wydaje mi się że to jest jakaś ściema.
:nienie:

 

Ponizej zawartosc doposazenia w hak f31, wg rozpiski dla tego zestawu:

Lieferumfang

– Träger Anhängervorrichtung

– Abnehmbare Kugelstange

– Kleinteile

– Satz elektrische Anbauteile


Nie ma tam zadnych wentylatorow.

:duh:


https://www.motor-talk.de/forum/aktion/Attachment.html?attachmentId=777490


... " Bei diversen Fahrzeugen ist ein Tausch der Lüfterzarge mit Lüfter notwendig, hierbei erhöht sich die Einbauzeitum ca. 0,25 Stunden... "


W przypadku różnych pojazdów konieczna jest wymiana ramy wentylatora wraz z wentylatorem, co wydłuża czas montażu o ok. 0,25 godziny.


c8hatdaz.jpg

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nur bei notwendigem Tausch der Lüfterzarge mit LüfterLüfterzarge mit Lüfter tauschen

Tylko wtedy, gdy konieczna jest wymiana ramy wentylatora z wentylatorem Wymienić ramę wentylatora z wentylatorem


55fgq5yx.jpg

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
jest koleś pod Lubinem który zakłada elektryczne haki i u mnie to robił, założył mi hak z 2018r, nie zakłada oryginalnej wiązki elektrycznej tylko wpina się w przewody z tyłu auta a całość nie zajmuje mu dłużej niż 2 h, koszt kpl 1200 pln. Wszystko działa tak jak trzeba tylko do rozkładania-skaładania musisz trzymać przycisk ale dla mnie to nie jest problem. Jak Ci pasuje to pisz na priv to pomogę. pzdr J

 


hejka,


ma ktoś namiary na tego kolesia z pod Lubina?


potrzebuje założyć pilnie hak i najlepiej jakby był elektryczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Kup wiązkę Westfalia z modułem, odpuść sobie moduły i wiązki oryginalne. Zaadoptuj wiązkę pod hak elektrycznie składany - kup odpowiednie wtyczki. Dorób sterowanie hakiem (zabezpieczone bezpiecznikiem) - u mnie jest to zwykły przycisk do sterowania elektrycznymi szybami. Nie musisz nic programować, nie musisz ciągnąć nic do przodu auta. Wszystkie przyłączenia masz z tył. Ja tak mam i sobie chwale :) nie cały dzień roboty wraz z montażem haka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która wiązke westfalii kupowałeś ?

-wiązka z modułem uniconnect 300 210 300 113 - wiązka 13 pin

Czy

-Wiązka z modułem prostym 300 072 300 113 - wiązka 13 pin

Pamiętasz może jakie numery na haku mialeś co montowaleś? Wszystkie niby oryginalne Westfalii do f30, a numerów jest tyle ze nawet w Westfali nie wiedzą ktory ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.