Skocz do zawartości

Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH


Jack79

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,


jestem nowy na forum choć BMW już kilka się w życiu przewinęło. Ostatnio dla żony zakupiłem F31 N47T - rok 2014 i postanowiłem zaktualizować mapy.... plik z 2023 pobrany, załadowany na pendrive, auto go rozpoznaje i... prosi o kod :(

A że jestem ambitny i mam kabel pod wtyk OBD to postanowiłem sam zdekodować (czy raczej wygenerować) ten kod z użyciem aplikacji typu E-Sys itd. Po kilku godzinach jednak się poddałem - jak się okazuje czasami nawet niewielki napotkany problem stanowi przeszkodę nie do przeskoczenia.

Dlatego mam do Was pytanie: da się jakoś zdalnie taki kod uzyskać?


Navi w moim aucie to: Proffesional NBT_L

Mapy obecne: Road map EUROPE Next 2014-2


Jest ktoś tutaj kto pomoże :pray: w uzyskaniu tego kodu FSC?


Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dobre wiadomosci. Wypiscili sporo nowych map na Europe


==================<-- Release 04.2023 -->=================


NAVD_000014B9_255_008_118 = Road Map Europe East NEXT 2023-2

NAVD_000014B9_255_008_119 = Road Map Europe West NEXT 2023-2

NAVD_00005C4A_255_009_081 = Road Map Europe East PREMIUM (USB) 2023-2

NAVD_00005C4A_255_008_237 = Road Map Europe West PREMIUM (USB) 2023-2

NAVD_0000085F_255_007_234 = Road Map Europe East MOVE 2023

NAVD_0000085F_255_007_233 = Road Map Europe West MOVE 2023

NAVD_000059FF_255_009_110 = Road Map Europe JOY 2023-2

NAVD_000046A0_255_008_198 = Road Map Europe LIVE 2023-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moje autko to 520d xDrive, mam w nim Road Map Europe Way 2018-2 G1826E1R, zaktualizowana automatycznie DE 2021-3. Rozumiem, że muszę pobrać pliki BMW Europe Way 2023-1 ? Czy są też nowsze 2023-2 ? Jakiej pojemności pendrive muszę mieć? Jak wygląda proces aktualizacji? wkładam pendrive do USB i co dalej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam moje autko to 520d xDrive, mam w nim Road Map Europe Way 2018-2 G1826E1R, zaktualizowana automatycznie DE 2021-3. Rozumiem, że muszę pobrać pliki BMW Europe Way 2023-1 ? Czy są też nowsze 2023-2 ? Jakiej pojemności pendrive muszę mieć? Jak wygląda proces aktualizacji? wkładam pendrive do USB i co dalej?

 

Na pierwszej stronie sa najniwsze jakie wyszly. Ściagasz, rozpakowujesz programem 7 zip na dysk. Wrzucasz na pendriva. 32GB wystarczy. Wsadzasz do USB w aucie no i kluczowe zalatwiasz klucz FSC. Bez dobrego nie probuj, bo po błednym wpisaniu blokuje stara navi. Na te chwile nie ma darmowych opcji wygenerowania. Nie wiem jak z płatnymi, ale chyba też jest ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moje autko to 520d xDrive, mam w nim Road Map Europe Way 2018-2 G1826E1R, zaktualizowana automatycznie DE 2021-3. Rozumiem, że muszę pobrać pliki BMW Europe Way 2023-1 ? Czy są też nowsze 2023-2 ? Jakiej pojemności pendrive muszę mieć? Jak wygląda proces aktualizacji? wkładam pendrive do USB i co dalej?

 

Na pierwszej stronie sa najniwsze jakie wyszly. Ściagasz, rozpakowujesz programem 7 zip na dysk. Wrzucasz na pendriva. 32GB wystarczy. Wsadzasz do USB w aucie no i kluczowe zalatwiasz klucz FSC. Bez dobrego nie probuj, bo po błednym wpisaniu blokuje stara navi. Na te chwile nie ma darmowych opcji wygenerowania. Nie wiem jak z płatnymi, ale chyba też jest ciężko.

 

Czyli bez tego klucza FSC te mapy są bezużyteczne? i skoro nawet płatnych kluczy nie ma, to rozumiem, że cały ten post z mapami jest już nieaktualny, czy jednak sobie jakoś użytkownicy radzą??

Jakieś wskazówki gdzie mogę kupić taki klucz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dodalem na pierwszej stronie link na MEGA do map WEST MOVE 2023 i WEST PREMIUM 2023-2 oraz WEST NEXT 2023-2.

Dołozylem torrent do WEST NEXT 2023-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moje autko to 520d xDrive, mam w nim Road Map Europe Way 2018-2 G1826E1R, zaktualizowana automatycznie DE 2021-3. Rozumiem, że muszę pobrać pliki BMW Europe Way 2023-1 ? Czy są też nowsze 2023-2 ? Jakiej pojemności pendrive muszę mieć? Jak wygląda proces aktualizacji? wkładam pendrive do USB i co dalej?

 

Na pierwszej stronie sa najniwsze jakie wyszly. Ściagasz, rozpakowujesz programem 7 zip na dysk. Wrzucasz na pendriva. 32GB wystarczy. Wsadzasz do USB w aucie no i kluczowe zalatwiasz klucz FSC. Bez dobrego nie probuj, bo po błednym wpisaniu blokuje stara navi. Na te chwile nie ma darmowych opcji wygenerowania. Nie wiem jak z płatnymi, ale chyba też jest ciężko.

 

Czyli bez tego klucza FSC te mapy są bezużyteczne? i skoro nawet płatnych kluczy nie ma, to rozumiem, że cały ten post z mapami jest już nieaktualny, czy jednak sobie jakoś użytkownicy radzą??

Jakieś wskazówki gdzie mogę kupić taki klucz?

 

Takie klucze generuje się za darmo po wyciągnięciu pliku 1B z samochodu przez ESys :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Takie klucze generuje się za darmo po wyciągnięciu pliku 1B z samochodu przez ESys :P

 

Dobre. Poczytaj troche, poprobuj i wroc z informacją, jak ci poszlo wyciąganie 1B z map WAY :D Tylko nie wpisuj tego co wygenerujesz do auta, bo zablokujusz tym navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Takie klucze generuje się za darmo po wyciągnięciu pliku 1B z samochodu przez ESys :P

 

Dobre. Poczytaj troche, poprobuj i wroc z informacją, jak ci poszlo wyciąganie 1B z map WAY :D Tylko nie wpisuj tego co wygenerujesz do auta, bo zablokujusz tym navi.

 

Okej, WAY nie próbowałem, ale generowanie kodów do NEXT działa bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dodane wszędzie. Reszte powoli będę uzupelniał.

Road Map Europe NEXT WEST 2023-2 (mega)

https://mega.nz/file/CWYS0LKC#s_Z9Nnxf0Ld5C_mhn2RDoksF_kjKB3QKtJpsK8Axy98

Road Map Europe NEXT WEST 2023-2 (chomikuj)

https://chomikuj.pl/Jack1979/BMW/BMW+Europe+NEXT+2023-2/WEST

Road Map Europe NEXT WEST 2023-2 (torrent)

https://mega.nz/file/DRoiVJrC#_OR9rLME9kwahfhrdSoM5_-ZH3p_4o130KQyHwT-I58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wrzuciłem torrent do PREMIUM WEST 2023-2 oraz na chomika MOVE WEST 2023 oraz PREMIUM WEST 2023-2. Także wszystko co jest dostępne na teraz jest dostępne na pierwszej stronie.

Dorzucone torrent i mega do EAST PREMIUM 2023-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po próbach aktualizacji map.

Udało mi się to połowicznie ponieważ podniosłem wersję do 2017-2. Niestety dalej utknąłem ponieważ nie mogę programem BMWAiCoder wygenerować kodu do map z 2023 roku które są świeżo wrzucone na forum. Jak wybiorę wersję NBT to kod jest generowany z tym że później przy wpisywaniu do samochodu wyskakuje komunikat że jest nieprawidłowy. Zaznaczając wersję CIC (tak jak w przypadku map z 2017 roku) i wczytując z pendraiva plik "map" wyskakuje komunikat w programie o błędzie i nie mogę wygenerować kodu. Możliwe że plik jest uszkodzony czy np. muszę do tej wersji zrobić coś inaczej?


Szczerz liczę na pomoc bo utknąłem w miejscu i nie wiem co dalej.


Wcześniej mapy to MOVE z 2012 roku, teraz z 2017-2 pobrane z linku z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się aktualizować mapy do najnowszych czyli MOVE WEST 2023. Z racji przejscia przez całą procedurę zauważyłem brak odpowiedzi na kilka spraw więc skoro ja się męczyłem to inni już nie muszą.


1. Temat jaki pendrive i jaki format tu cytat z internetu:

Pamięć USB musi mieć prawidłowy format:

Apple Mac: wszystkie pamięci USB z systemem plików „FAT”;

Microsoft Windows: Pamięci USB do pojemności 32 GB z systemem plików „FAT32”, od pojemności 64 GB z systemem plików „NTFS” lub „exFAT”;

Pamięć USB musi dysponować odpowiednią pojemnością:

Samochody z systemem nawigacyjnym BMW (SA 606, 609, 6UN, 6UP) z menu głównym BMW iDrive ze wskazaniami w formie kafelków wymagają pamięci USB o pojemności maks. 32 GB;

Samochody z systemem nawigacyjnym BMW (SA 606, 6UN, 6UP, 6U2, 609, 6U3) z menu głównym BMW iDrive ze wskazaniami w formie kafelków wymagają pamięci USB o pojemności maks. 64 GB;


2. Pomimo samochodu seri F czazami w BMWAiCoder trzeba wybrać wersje CIC.


3. Kiedy nie chcę sie wygenerować kod w BMWAiCoder dla wersji CIC należy odinstalować i zainstalować program ponownie. (Mi pomoglo)


4. W trakcie wgrywania nawigacji (u mnie to prawie 1,5 godz.) trzeba pilnować żeby samochod nie przeszedł w stan uspienia (nacisnąć jakiś przycisk)lub po prostu zapalić silnik. Ja zostawilem samochod sam sobie i instalacja zamarła przy 30%, pozniej ruszyła dalej jak sie zainteresowalem.


Uwagi wymienione powyżej są wyłącznie spostrzeżeniem na przykładzie mojego auta więc mam nadzieję że choć trochę komuś pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem torrent do PREMIUM WEST 2023-2 oraz na chomika MOVE WEST 2023 oraz PREMIUM WEST 2023-2. Także wszystko co jest dostępne na teraz jest dostępne na pierwszej stronie.

Dorzucone torrent i mega do EAST PREMIUM 2023-2

 

Super, wielkie dzięki ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.