Skocz do zawartości

Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH


Jack79

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.06.2023 o 09:46, Jack79 napisał(a):

Na teraz brak torrentow tylko mega. Kolega wstawil link ponizej, ale mam tez u siebie mega. Niestety opcja edytowania postów jest wylaczona, albo ja nie potrafie jej znaleźć, wiec wkleje tu

Road Map Europe West MOTION 2023-2 (mega)

https://mega.nz/file/xqBBzaCJ#aeSAKMVjk1c0H1EoVuKG0SmmDVUKRrDLwHFdLeMxjK0

Niestety mam braki z miejscem na mega, ale tu kolega wstawil linki do mega

https://www.bmw-klub.pl/forum/topic/217323-wszystkie-wersje-nawigacji-evolivemotionmovenextpremiumrouteway/#comment-2358278

Czy tę mapę ktoś wrzucał ? Wyskakuje mi komunikat że brak aktualnych danych itd? Czy jest pokrycie na PL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 15.08.2023 o 00:04, Jack79 napisał(a):

Dodałem torrent i chomik na pierwszej stronie z mapa EVO 2023-2. Mega nie mam gdzie wrzucić, ale jest tu tez na forum.

dzięki, działa 🙂

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, mam F30 z nawigacją NEXT i planuję update z Road Map NORTH AMERICA Next 2015-2 na EUROPE WEST Next 2023-2. Pytanie brzmi czy muszę zrobić coś poza ściągnięciem pliku DE z auta i wrzuceniem go w generator? I czy jeżeli wygenerowany kod będzie błędny podczas update'u to czy zablokuję sobie headunit/mapę, czy po prostu update się nie powiedzie i wrócę do stanu sprzed aktualizacji?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 9.09.2023 o 19:30, karcio424 napisał(a):

Cześć, mam F30 z nawigacją NEXT i planuję update z Road Map NORTH AMERICA Next 2015-2 na EUROPE WEST Next 2023-2. Pytanie brzmi czy muszę zrobić coś poza ściągnięciem pliku DE z auta i wrzuceniem go w generator? I czy jeżeli wygenerowany kod będzie błędny podczas update'u to czy zablokuję sobie headunit/mapę, czy po prostu update się nie powiedzie i wrócę do stanu sprzed aktualizacji?
Pozdrawiam

To zależy kiedy zapyta o kod - nie zawsze pyta na początku.

Ale w przypadku NEXT wydaje mi się że samo FSC z kodu wystarczy do konwersji USA -> EU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy takie pytanie odnośnie map PREMIUM - o co chodzi z kolorami i grubością dróg ? Czerwone, żółte itp? Raczej nie jest to kategoria ( eSka, Autostrada, czy krajowa) bardziej to wygląda na natężenie ruchu tylko skąd by brał to info? 

U nie np. wygląda to tak, zę S7 mam normalnie cienką linią żółtą a dojazdy ( droga krajowa i jakaś wąska lokalna) na czerwono. To się oczywiście zmienia w zależności od lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2023 o 05:58, Jack79 napisał(a):

Generator zrobiony przez sedoy nie potrzebuje juz pliku lookup.

Tutaj lookup z czerwca, wiec wszystko powinno być

https://mega.nz/file/SMIHFZYR#ly3GIhP786Z2l_Lu6wG6M94V2oSSs4FEqsPA-V-kyas

Sedoy

https://chomikuj.pl/Jack1979/BMW/FSC+Generator

Mozesz generowac lifetime.

Wgrywasz tak jak to wyglada po rozpakowaniu. Katalog pkg ma byc i plik config. 

Zacytuję Jack79, nie potrzebujesz już lookupa, użyj generator sedoy'a, do ściągnięcia z linka powyżej 🙂

Edytowane przez yarko2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2023 o 11:44, jarekf napisał(a):

Drodzy takie pytanie odnośnie map PREMIUM - o co chodzi z kolorami i grubością dróg ? Czerwone, żółte itp? Raczej nie jest to kategoria ( eSka, Autostrada, czy krajowa) bardziej to wygląda na natężenie ruchu tylko skąd by brał to info? 

U nie np. wygląda to tak, zę S7 mam normalnie cienką linią żółtą a dojazdy ( droga krajowa i jakaś wąska lokalna) na czerwono. To się oczywiście zmienia w zależności od lokalizacji.

Jeżeli pokazuje natężenie ruchu - a to zobaczysz (jak korek to czerwone), to masz wykupioną opcję pakietu connecteddrive i nazywa sie RTTI, chyba możesz to sprawdzić w swojej navi.

Ta opcja nie ma nic wspólnego z aktualizacją, bo tak samo pokazuje przy starych mapach jak i nowych.

Może się mylę ale zerknij u siebie, będzie napisane czy to to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2023 o 11:44, jarekf napisał(a):

Drodzy takie pytanie odnośnie map PREMIUM - o co chodzi z kolorami i grubością dróg ? Czerwone, żółte itp? Raczej nie jest to kategoria ( eSka, Autostrada, czy krajowa) bardziej to wygląda na natężenie ruchu tylko skąd by brał to info? 

U nie np. wygląda to tak, zę S7 mam normalnie cienką linią żółtą a dojazdy ( droga krajowa i jakaś wąska lokalna) na czerwono. To się oczywiście zmienia w zależności od lokalizacji.

Dokłądnie chodzi o natężenie ruchu...chociaż to też tak nie zawsze, bo jak dużo aut jest zaparkowanych wzdłuż drogi to tez pokazuje na czerwono. Skąd to bierze? chyba z GPS, jak ja wykupiłem pakiet na aktywną mapę, to tez mi się zaczeły kolorki pojawiać 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 22.09.2023 o 08:46, Jarsonik napisał(a):

Dokłądnie chodzi o natężenie ruchu...chociaż to też tak nie zawsze, bo jak dużo aut jest zaparkowanych wzdłuż drogi to tez pokazuje na czerwono. Skąd to bierze? chyba z GPS, jak ja wykupiłem pakiet na aktywną mapę, to tez mi się zaczeły kolorki pojawiać 🙂

Natezenie ruchu jest pobierane z serwerow Here

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2023 o 19:32, jarekf napisał(a):

Panowie, dzięki za info !

To w takim razie chyba prezent po poprzednim właścicielu 🙂 To jest jakaś opcja czasowa czy lifetime, bo auto mam od 1,5 roku i ciągle to działa.

To mozesz sprawdzić w aplikacji. Ja wykupiłem sobie na rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 2.10.2023 o 10:05, jarekf napisał(a):

Ok, dzięki. to ja mam zbyt stary samochód... do mybmw zdaje się można dodać auta>2014

Na pewno od lipca 2012 - pojawienie się NBT.

A czy wcześniej - nie wiem, ale kiedyś miałem dodane z CIC (2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez właśnie CIC (2011) i w myBMW nie mogę dodać auta. Wyświetla się info, żeby się zalogować bezpośrednio w aucie ale za cholerę nie wiem jak i gdzie...

Jest w menu cos takiego jak ConnectedDrive ale tam tez nic nie mogę zdziałać.

Edytowane przez jarekf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.