Skocz do zawartości

Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH


Jack79

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli to poważne pytanie, to chyba to co mówia o właścicielach BMW to prawda :duh:

Skoro masz napisane PREMIUM to takie ściągasz. EAST, WEST nie ma znaczenia. Na obu jest Polska tylko kraje dodatkowe są inne. Wszystko masz na pierwszej stronie. Jedyne co to chyba z mega usuneli mi PREMIUM WEST, bo przekroczyłem limit miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy powinienem mieć odpalone auto na czas aktualizacji map?


Pliki EVO ważą około 35GB


Nie aktualizowałem wcześniej map ale podejrzewam, że będzie to pewnie trwało ponad godzinę a nie wiem jak z gniazdem USB ale zapalniczka odcina prąd po kilku minutach więc w USB pewnie też. Także jedyna opcja to odpalone auto albo klikanie coś na radiu co jakiś czas.


czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przerywać wgrywanie mapy poprzez zgaszenie auta i zamkniecie go. Wznowi się po ponownym otwarciu auta i jego uruchomieniu. Ja tak zawsze robię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie. Ja wrzucam mapy czasami ze trzy dni. Zaczyna po odpaleniu od miejsca w ktorym skończył. Trzeba tylko chwilę poczekać zanim zapyta czy kontynuować aktualizację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki wielkie za rade.


czyli rozumiem ze po prostu pendrive zostaje w USB i przy każdym odpaleniu auta będzie się aktualizowała od miejsca gdzie sie skonczyło.


Spróbuje zrobić to na raz - ale jak będzie zbyt mozolnie szlo to faktycznie przerwę wróce do tego innym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wygenerowanie FSC.


pobrałem bmwaicoder 4.6

podłączam kompa - zczytuje auto i VIN, klikam connect.

przechodzę do FSC TOOLS


i wg poradników na YT powinienem tam znaleźć pozycje dotyczącą mapy:


Number: 00DE

Index: 0001

Status: Accepted


Natomiast mi wcale nie wykrywa takiej pozycji jak 00DE, a do tego wszystkie mam na status: checking


Może u mnie się ta potrzebna pozycja inaczej nazywać?


Załączam screen:

NaBkul8.jpg

https://imgur.com/NaBkul8


Utknąłem na tym miejscu bo nie moge znaleźć opcji którą powinienem wybrać aby przejść dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W EVO generator kodu FSC ?:)

Czy jednak cic jak na screenie?

 


Potrzebuje EVO, mam NBT oczywiście ale robie wg poradnika z YT i tam pokazuje im się najpierw odpowiednia pozycja, zaznaczają a potem zmieniają tam ustawienia z CIC na NBT oraz zczytują info z pliku Info_Map.imp


Problem w tym ze nie mogę znaleźć tej pozycji 00DE



Chyba że czegoś nie zrozumiałem i w mojej wersji się nie da FSC wygenerować tym programem? ale ktoś mi tu na forum odpowiadał ze da się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To do jakiej mapy ty ogladasz ten tutorial? Caly czas wszyscy pisza, że trzeba wszystko pod swoj typ robić.

DE - NBT, czyli NEXT

F0 - NBT2 (ID4 EVO)

1B - CIC, czyli PREMIUM

Poza tym jakie masz EVO? Z tego co wiem ID4 jeszcze zrobisz, ale ID5 lub ID6 już nie pójdzie generatorami. Nie wiem czy BMWAiCoder to obsluguje. Film ogladasz oczywiscie pod mapy NEXT. Za nowe auto kupiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o generatorze nbt evo.

Najprościej chyba kupić na jakiejś stronie kod fsc dożywotni i wgrywasz skryptem.

 


Czyli nie da się BMWaicoder wygenerować FSC jeśli mam nbt evo ??


Gdzie mogę kupić jakiś legitny kod? - bo widziałem kilka wpisów ze ktoś kupował i nie działało.


I czy jest opcja jakoś sprawdzenia FSC ktore było uzywane do poprzedniej aktualizacji?

bo miałem na początku roku wgrywane mapy 2021-3, ale było to robione przy okazji konwersji auta wiec nie ja to robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do jakiej mapy ty ogladasz ten tutorial? Caly czas wszyscy pisza, że trzeba wszystko pod swoj typ robić.

DE - NBT, czyli NEXT

F0 - NBT2 (ID4 EVO)

1B - CIC, czyli PREMIUM

Poza tym jakie masz EVO? Z tego co wiem ID4 jeszcze zrobisz, ale ID5 lub ID6 już nie pójdzie generatorami. Nie wiem czy BMWAiCoder to obsluguje. Film ogladasz oczywiscie pod mapy NEXT. Za nowe auto kupiłeś.

 


OK czyli wygląda na to, że nie wygeneruje FSC - mam NBT Evo ID5/ID6. (produkcja 07/2017 - model na 2018)


Dobrze rozumiem ze nie ma sensu bawić sie w te generatory wszystkie i zostaje opcja kupienia FSC od kogoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
FSC jest w pliku, ktory umieszczasz na pendrivie, a nie w postaci wpisywanego kodu.

Dokładnie tak jest.

Są dwie możliwości. Wykupić subskrybcje na mapę w bmwconnected albo kupić fsc lifetime. Wtedy dostaje się program i przez enet wrzuca się customowe klucze i dostaje się plik z kluczem lifetime którzy dorzuca się za każdym razem do mapy.

Ja mam ważna subskrybcje bo rok temu była taniej na blackfriday a zależało mi na natężeniu ruchu ale klucze fsc mam wrzucone "dożywotnie".

Za klucz lifetime rok temu płaciłem 35funtow.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
To do jakiej mapy ty ogladasz ten tutorial? Caly czas wszyscy pisza, że trzeba wszystko pod swoj typ robić.

DE - NBT, czyli NEXT

F0 - NBT2 (ID4 EVO)

1B - CIC, czyli PREMIUM

Poza tym jakie masz EVO? Z tego co wiem ID4 jeszcze zrobisz, ale ID5 lub ID6 już nie pójdzie generatorami. Nie wiem czy BMWAiCoder to obsluguje. Film ogladasz oczywiscie pod mapy NEXT. Za nowe auto kupiłeś.

 

Panowie zgodnie z powyższym cytatem rodzą się u mnie wątpliwości - jakie ja mam mieć mapy? EVO czy NEXT bo w wersja DE? ( załączam zdjęcie z komputerka pokładowego) Proszę również o informację czy idzie wygenerować kod fsc do mojego typu nawigacji


https://files.fm/u/zh9kyqpsa



Pozdrawiam i proszę o odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sekunda szukania w google.

https://www.bimmer-tech.net/blog/item/54-bmw-cic-nbt-nbtevo

Na zasadzia porównania obrazków poradzisz sobie z rozkminieniem co masz. Powinieneś dać radę wygenerowac FSC z informacji podanych na necie. Programy do tego

https://chomikuj.pl/Jack1979/BMW/FSC+Generator


P.S. Wiekszośc antywirusów zgłasza wirusa, jak w każdym generatorze, wiec musisz pozwolić, zeby aplikacja zadziałała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś się zmieniło odnośnie częstotliwości/cyklu wydawa aktualizacji? Jak pamietam powinno być 4 w roku... zaraz się kończy 3 kwartał a Road Map Europe EVO jest w wersji 2022-1 zamiast 2022-2 lub 2022-3. Z innymi wersjami jest podobnie Edytowane przez Czaja86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.