Skocz do zawartości

jaki olej do 1,8 is ??

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam mam pytanko. Jaki olej najlepiej wlać do Bmw 1,8is Coupe z 1991. Mam w samochodzie założony od kwietnia gaz (sekwencje).
Opublikowano
jeszcze napisz czy chodzi ci o marke oleju czy o to czy syntetyk, polsyntetyk?? O oleju bylu baaaaardzo duzo na forum :search:

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Opublikowano
  • Autor
Ogólnie czy syntetyk czy półsyntetyk ?? i dokładnie jaką firme polecacie ??
Opublikowano
Ogólnie czy syntetyk czy półsyntetyk ?? i dokładnie jaką firme polecacie ??
Ile razy jeszcze?!

 

Niech admin przyklei jakiś wątek o olejach gdzie będzie się można wypłakać, bo inaczej tak bez końca będzie.

http://i3.tinypic.com/w1v0w6.jpg
  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
to jak z tym olejem ?? może opiszcie własne doświadczenia ?
Opublikowano
to jak z tym olejem ?? może opiszcie własne doświadczenia ?
Na forum jest mnostwo naszych opisów z doświadczeniami co do olejów - wystarczy POŚWIĘCIĆ KILKA CHWIL I POCZYTAĆ....
Opublikowano
to jak z tym olejem ?? może opiszcie własne doświadczenia ?

 

ja dzisiaj wlalem polsyntetyk Castrol GTX 10W40

Opublikowano

Witam,

żeby można było doradzić choć troszkę napisz jaki auto ma przebieg (jesli mozna to faktyczny :liar: ) oraz na jakim oleju jeździłeś dotychczas.

Pozdrawiam

...tylko BMW
Opublikowano
  • Autor
Mam Bmw e36 1,8is przebieg około 190,000. Auto od kwietnia jest zagazowana sekwencją. Mam łańcuszek rozrządu. Nie wiem jaki wcześniej olej był zalany. Prosze o pomoc.
Opublikowano

Witam,

według mnie zalej półsyntetyk. najbezpieczniejsze rozwiązanie jeśli nie wiadomo na czym było jeżdżone wcześniej oraz czy przebieg jest faktyczny. 10W40 będzie dobrym rozwiązaniem. Co do marki oleju - według uznania. Ja kolejnym samochodem jeżdżę na Shellu (również półsyntetyk 10W40 - niebieski). Nie bierze nawet grama :cool2:

Pozdrawiam

 

P.S. Jeśli chcesz zalać inny olej - nie ma problemu. Według mnie każdy oprócz magnateca :nienie:

...tylko BMW
Opublikowano

P.S. Jeśli chcesz zalać inny olej - nie ma problemu. Według mnie każdy oprócz magnateca :nienie:

 

dlaczego?

Opublikowano

P.S. Jeśli chcesz zalać inny olej - nie ma problemu. Według mnie każdy oprócz magnateca :nienie:

 

dlaczego?

 

każdy kto choć raz zalał magnateca tego żałuje :mad2: (ja również jak miałem dodga). Samochód traci ciśnienie, silnik zaczyna dziwnie pracować oraz rozpoczyna się konsumpcja oleju :duh: Po zmianie oleju na inny wszystko wróciło do normy więc chyba coś w tym jest. Na niejednym forum (również na tym) spotkałem się z tą opinią więc chyba nie tylko ja tak uważam. ale oczywiście kazdy robi jak uważa.

...tylko BMW
Opublikowano

Odnosnie opini na temat magnateca to sie dolacze tez mam silnik M42.Zalalem go magantec 'iem:

 

1. lancuch byl bardziej slyszalny(wogole silnik jakby glosniej chodzil)

2. potrafil spalic 1,5 litra oleju na 10000km

 

Po wymianie na mobil 10w40 wszystko wrocilo do normy lancucha nie slychac i silnik spala max 0,5 litra na 10000km

Opublikowano

W tym miesiącu sam zmieniam z minerała na półsyntetyka i wybrałem Petro Canada. Obok siebie mam dystrybutora i za 4 litry 10w40 zapłace ok 90zł. To moim zdaniem dobra cena a olej jest naprawdę rewela.

 

A tak przy okazji - filtr oleju to oryginała wkręcić czy zamiennik? Cena oryginała jest ok tylko czy jest co porównywać bo to tylko filterek :roll2:

http://images22.fotosik.pl/34/375df5381f18b28am.jpg

Moja śliczna była..........teraz w Gliwicach

Opublikowano
  • Autor
czyli najlepszym rozwiązaniem jest półsyntetyk 10w40 tak ?
Opublikowano
Po co zakładać ciągle te same tematy odnosnie olejów, przecież było już o tym tysiące razy i każdy też ma swoje jakieś doświadczenie, zalezy od przebiegu i co było lane i tyle i zeby dobrze sie obchodzicz silnikiem na boga skonczmy temat olejów!!!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.