Skocz do zawartości

F16 z 2015 sDrive USA konwersja na ECE brak kodu VO


Odir

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam taka zagwozdke.

potrzebuje wykonac konwersje USA na EU, X6 F16. problem w tym ze to sDrive 3.0.... nie było wersji sDrive na EU.... co teraz? czy moge uzyć kodu VO dla xDrive 3.0 ECE zeby wykonac konwersje? jakas podpowiedz malutka? :)

teraz mam kod KU03 to dla USA.

xDrive ECE to KU21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodalem spryskiwacze, zmienilem region DVD pozniej zmienilem VO na ECE xDrive i przekodowalem Kombi i NBT. "chyba" jest ok :)

gorzej z FEM bona ile sie zorientowalem to swiatla sa czescia bcbody i nie wiem czy do konca mozna tak chamsko "caly" modul poleciec na ECE jezeli kod VO jest od xDrive a nie sDrive...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tylko chcecie udowodnić że jesteście najlepsi.

mam na to wylane , wiem do czego jest zdolny i to nie zmienia faktu , że muszę komuś pomóc. Nic nikomu nie musze. I zdania typu "Jesteśmy z jednej branży" "musimy pomagać sobie nawzajem" to chyba jakas utopia. Dlatego, że wiem więcej niż inni i sprzedaję swoją wiedzę w postaci poważnych napraw, a nie amatorskich napraw, które są napisane jak instrukcja na każdym forum. Dlatego mam taką pozycje i zachowanie. A mówić, że w F15 jest FEM - no to pewnie w oczy nie widziałeś F15...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam w dupie twoje zasrane teksty.

Ooooo jakiż to ja jestem zayebisty bo wiem jak się nazywa moduły w piepszonym BMW.

Pozdrawiam.

Zasrane tu jest komentarzy od takich dalekich od BMW jak Ty . Dalej bez komentarza ! Nie widzę sensu o tym dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie polecam kodowania poprzez FA/VO do serii poprzez edycje na Europę , tylko kodowanie FDL esys ,

a jak ktoś chce sprawdzić co się stanie jak zakoduje poduszki to polecam taki test będzie ze 20błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Można śmiało kodować poprzez vo/fa trzeba tylko wiedzieć co kodować,a czego nie dotykać.Nie polecam kodować przez fdl, to dopiero szukania i nigdy nie wiadomo czy czegoś się nie pominie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

mylisz się może tylko NBT , CIC przejdzie ale po co trzy opcje i wszystko co za szukanina , NBT_EVO całkowicie odpada

co do FEM, BDC, FRM nie polecam są różnice w okablowaniu np f25 ma filtry przeciwzakłóceniowe na pinach eu od świateł z tyłu ,

nie wspominając o TMS , nie przejdzie inicjalizacja, sa inne w EU i US ,

ACSM i poduszki to całkowicie inne opcje EU i US nie wolno kodować a tu często trzeba ingerować w modelach sprowadzonych z USA

reszty się nie dotyka, i panowie jak kodujecie poprzez zmianę VO/FA to po kodowaniu przywróćcie dane US oryginalne,

kodowanie do serii innych sterowników , programowanie ISTA powoduje błędy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz się może tylko NBT , CIC przejdzie ale po co trzy opcje i wszystko co za szukanina , NBT_EVO całkowicie odpada

co do FEM, BDC, FRM nie polecam są różnice w okablowaniu np f25 ma filtry przeciwzakłóceniowe na pinach eu od świateł z tyłu ,

nie wspominając o TMS , nie przejdzie inicjalizacja, sa inne w EU i US ,

ACSM i poduszki to całkowicie inne opcje EU i US nie wolno kodować a tu często trzeba ingerować w modelach sprowadzonych z USA

reszty się nie dotyka, i panowie jak kodujecie poprzez zmianę VO/FA to po kodowaniu przywróćcie dane US oryginalne,

kodowanie do serii innych sterowników , programowanie ISTA powoduje błędy .

 

Ale po co w ogóle zapisywać coś w VCM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niestety tak jest często, miałem ostatnio M5 f10 i ktoś pozostawił kod modelu na EU, a oryginał był US , tak się złożyło że kodowałem do serii RDC ...

nie sprawdzając FA wcześniej.

ESYS po edycja FA , zapisaniu zmian w pliku, kontroli poprawności , i kodowaniu do serii opcją CODE jednego modułu automatycznie uzupełnia dane w VCM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wooooow, ale argument , przecież to ja zwróciłem uwagę na kodowanie , ilu ludzi sami kodują potem takie problemy , zamiast imponować swoją znajomością esys

napisz instrukcję aby takich problemów nie popełniali , ja sobie zawsze poradzę .... mimo tylu znajomych na całym świecie rzadko korzystam z pomocy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.