Skocz do zawartości

Czy wymieniać rozrząd i panewki n46b20


Zajger

Rekomendowane odpowiedzi

W poniedziałek jadę na wymianę uszczelniaczy zaworowych. Mechanik powiedział żeby od razu wymienić rozrząd zobaczyć na panewki korbowodu i wymienić wszystkie uszczelki. Auto z Niemiec kopci na niebiesko i lypie 1 oleju na 700 km. Ogólnie po kupnie w oleju było więcej mazi niż oleju trzy płukanki mu ryplem zanim olej wyglądał jak nowy. Opiłki terz były i w oleju i na filtrze. Myślicie że meches dobrze mi powiedział żeby to wszystko zrobić. Ja mu nawet o tych plukankach i opilkach nie zdążyłem powiedzieć a on sam powiedział że to podstawa. Tylko wiadomo za usz zelniacze 1100 a za resztę 1400 i że 2500 poleci . Opyla się to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrzuciłbym głowicę,zrobił uszczelniacze,pierścienie,panewki też.Dobrze Ci mówi ,po co za jakiś czas znów grzebać ?Podwojne koszta

Kasy trochę pójdzie. :( Chyba,że nie chcesz go za jakiś czas sprzedać

Przy zaniedbaniu wymian oleju możesz mieć problemy z valvetronic :mad2:

Za tą kasę możesz kupić silnik o niewiadomej przeszłości

never again N46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autkiem chce pojeździć, a więc robię jednak wszystko. Nie było by tematu jakby Niemiec wymieniał olej co 10 tyś a nie co 37tys tak było ustawione na kompie.. :duh:

Jak wspomniałem przez oleje”long life”mogł też ucierpieć valvetronic(wypadanie zapłonów,nierówna praca silnika ).Proponuje od razu zaopatrzyć się w kabelek i inpa lub ista na przyszłość

never again N46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek już posiadam od wiakena ale nie mogę odpalić u kumpla sprawdzałem błędy i nie ma wogule wszystkie odczyty w normie. Tylko błąd 0340 się pojawił ale to po płukankę i czyszczeniu cylindrów.

Mam nadzieję że po naprawie będzie już ok i będzie tylko przyjemność z jazdy. Mam jeszcze E46 n42b20 z gazem już 320 tys przebiegu i zero problemów z silnikiem poza wymiana odmy i paru uszczelek. A więc te starsze silniki były napewno na lepszych podzespołach montowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek już posiadam od wiakena ale nie mogę odpalić u kumpla sprawdzałem błędy i nie ma wogule wszystkie odczyty w normie. Tylko błąd 0340 się pojawił ale to po płukankę i czyszczeniu cylindrów.

Mam nadzieję że po naprawie będzie już ok i będzie tylko przyjemność z jazdy. Mam jeszcze E46 n42b20 z gazem już 320 tys przebiegu i zero problemów z silnikiem poza wymiana odmy i paru uszczelek. A więc te starsze silniki były napewno na lepszych podzespołach montowane.

N42b20 to poprzednik N46 .Gdzieś czytałem ze w N42 valvetronic był trwalszy.Tutaj są dwa katy i 4 sondy.Niestety im nowsza konstrukcja bmw tym .... :mad2:.Odezwij się po naprawie,jaki koszt itp

never again N46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Autko naprawione wymienione uszczelniacze oringa i kompletny rozrząd febi . Wydechowe uszczelniacze twarde jak skała. Ssące niewiele lepsze rozrząd też już na wykończeniu był. Zaślepka z tyłu silnika od płynu chlodzacego. I uszczelki nowe.Cena za całość 2tysiaki. Zostało zmienić kompresor klimy bo okazało się że jest jakiś chiński zamiennik. Cena chyba przyzwoita.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i do tego wszystkie śruby. Cały komplet. Jeszcze wymienili płyn chłodniczy i umyli cały silnik jakaś chemia z czego akurat jestem mało zadowolony bo wszystko mi jakby zaszło teraz jakimś nalotem białym. I zmyło srebrne paski z pokrywy zaworów ,tak je jakoś przebarwilo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.