Skocz do zawartości

M340i


acc007

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jedynym problemem jest brak FV i pewna bariera po przekroczeniu której ciężko sprzedać auto za gotówkę.

Dokładnie. Brałem w leasing (skrócony przez cudowną zmianę przepisów - stąd termin sprzedaży najwcześniej lipiec). Stąd też pewnie cena będzie musiała to uwzględnić (mam jeszcze w pamięci pytania o FV przy Octavii).


A czy dealerzy skupują używane auta, czy działa to tylko na zasadzie komisu? Może salon (mimo że dostanę mniej niż przy bezpośredniej sprzedaży) będzie bezpieczniejszy (zwłaszcza patrząc od strony kupującego).


Byrka20, na razie otomoto jest niereprezentatywne - za mało ofert. Ta za 210k jest z USA, następny za 239 jest z Kanady, kolejne za 240 z USA. Te 240k to strzeliłem aby oferta wyglądała ciekawie na tle otomoto, ale z Waszych rad widzę że warto na początek celować sporo wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealer u którego brałem mój samochód oferował odkupienie samochodu używanego. Jeśli nie sprzedają pod swoją marką, to odsprzedają go dalej. Jest to opcja bezpieczna dla Ciebie - ewentualny przyszły kupujący nie rości wobec Ciebie żadnych praw, ale płaci się za to niższą kwotą, która ląduje w Twojej kieszeni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A czy dealerzy skupują używane auta, czy działa to tylko na zasadzie komisu? Może salon (mimo że dostanę mniej niż przy bezpośredniej sprzedaży) będzie bezpieczniejszy (zwłaszcza patrząc od strony kupującego).

https://inchcape.pl/odkup-pojazdu


Większość dealerów weźmie od ręki to auto bo oni dadzą Ci gotówkę ale zaoferują również zaniżoną cenę bo sami będą chcieć na tym zarobić. Sprzedaż do salonu to tylko wtedy już kiedy faktycznie nie sprzedasz auta przez pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Myślę ze bardziej konkretna ofertę dostaniesz jak im zostawisz numer telefonu + VIN. Ale z drugiej strony nie spodziewam się ze dadzą dużo więcej niż to co wyliczył ten kalkulator bo nie są działalnością charytatywna, biorą pewne ryzyko na siebie plus chcą zarobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy grosze ode mnie do rozważenia.

Za chwilę może pojawić się sporo ofert po przyspieszonym wykupie.

Może udrożnić się produkcja, wróci podaż i rabaty.

300k na umowę jest bardzo nerwowe.

Wchodzi LCI z ID8.

Nie wydłuży się gwarancji BRI a to auto z początku produkcji.

Wiem, że ceny na otomoto są z kosmosu na 3/4 letnie (>60% RSP!!), ale..

Zakładając osiągalność 10% rabatu i FV na nowy, powyżej 300k bym nie wołał.

Wyceniałem swoje poprzednie u dealera i tylko nóż na gardle by mnie przekonał do oddania ze stratą ok 15-20%.

Masz czas, popróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.