Skocz do zawartości

X3 M40d czy X3 M40i


kichu1987

Rekomendowane odpowiedzi

Te 3 litry, to było marzenie od jakiegoś czasu. A że serce trzeba pogodzić z rozumiem, to 3 litry trafiły do rodzinnej budy. No i oficjalnie to auto żony :8)

Mi było szkoda wydawać 800tys na M760il, to grzecznie poczekałem i kupiłem na rabacie >50% z 50k na liczniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
Akurat ma rację, tutaj zobacz jakie mają spalania: https://x3.xbimmers.com/forums/showthread.php?t=1583522

7,2-7,6 przy mieszanym.

przeliczyłeś MPG US gallon pewnie a nie MPG UK gallon :) aż tak dobrze nie ma, z mojego badania przeróżnych raportów wynika, że są jacyś eko-mistrzowie co mają mieszkane lekko poniżej 8L, ale generalnie te 8.5L to jest realny wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

W końcu po wielu miesiącach przemyśleń i poszukiwań odpowiedniego auta (a także kilku wymienionych postach w tym temacie), udało mi się kupić BMW X3 M40i z 2019, przebieg 14tys km, prawie pełna opcja wyposażenia, poprzedni właściciel kobieta 49 rocznik :)


e15a010772dc8e79med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przeczytałem to i podpisuje się obiema rękami ;)

Największą wadą tych aut jest twarde zawieszenie, bo komfortu nikt nie mierzy, zawsze jest subiektywny, a wyniki w testach łosia i na torze są bezwględnymi liczbami, o które się walczy. Dlatego nie wydaje mi się, żeby Macan był gorszy na drodze, bo się gorzej prowadzi - po prostu może być lepszy na co dzień.


Tak czy siak najlepsze było podsumowanie:

Ja sam muszę przyznać, że po pokonaniu blisko półtora tysiąca kilometrów X4 M40d rozstałem się z nim z wrażeniem, że jednak wolałbym X4 M40i.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się gdzie w Polsce można przetesotwać auto w obu wersjach silnikowych? Najlepiej w okolicy Krakowa? Chcę zamówić nowe X3. Do tej pory testowałem tylko 30d (pre-lci) w Dobrzański Kraków - nie mieli nic mocniejszego.

 

Ja testowałem X3 m40I w Frank Cars w Częstochowie i to chyba jest jedyny salon który ma m40 w demo.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się gdzie w Polsce można przetesotwać auto w obu wersjach silnikowych? Najlepiej w okolicy Krakowa? Chcę zamówić nowe X3. Do tej pory testowałem tylko 30d (pre-lci) w Dobrzański Kraków - nie mieli nic mocniejszego.

 

Ja testowałem X3 m40I w Frank Cars w Częstochowie i to chyba jest jedyny salon który ma m40 w demo.

 

Dzięki - niestety już nie mają tego demo.


Widzę po profilu, że zamówiłeś x40d - mogę zapytać czemu nie benzyne - czy chodziło tylko o ekonomie czy również wrażenia z jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się gdzie w Polsce można przetesotwać auto w obu wersjach silnikowych? Najlepiej w okolicy Krakowa? Chcę zamówić nowe X3. Do tej pory testowałem tylko 30d (pre-lci) w Dobrzański Kraków - nie mieli nic mocniejszego.

 

Ja testowałem X3 m40I w Frank Cars w Częstochowie i to chyba jest jedyny salon który ma m40 w demo.

 

Dzięki - niestety już nie mają tego demo.


Widzę po profilu, że zamówiłeś x40d - mogę zapytać czemu nie benzyne - czy chodziło tylko o ekonomie czy również wrażenia z jazdy?

 

Robię dużo kilometrów - 30 - 40 tysięcy rocznie, a różnica w paliwie jest dużą.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dla osob zastanawiajacych sie jakie spalanie ma X3 M40i na autostradzie, ostatnio na trasie 350km udalo mi sie zejsc do 8,4 litra przy sredniej predkosci 110kmh. Staralem sie jechac okolo 135kmh (w Belgii ograniczenie jest 120kmh), plynna jazda na aktywnym tempomacie, bez ostrych przyspieszen. Chyba niezly wynik jak na calkiem duze auto i 360koni pod maska. Zasieg na pelnym baku 750-800km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamilllo

Przecież nikt w to nie uwierzy, a na pewno nie Ci co kupili diesla i pali im praktycznie tyle samo :D Diesla się kupuje po to, żeby się śmiać z tych co przepłacają za benzynę, nawet jak nie przepłacają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez prześmiewek proszę i bez niepotrzebnego wymądrzania ! :nienie: :wink: Bo zaraz zrobie taki sam test i pewnie by wyszło 2 litry mniej… :lol: tylko po co ? :roll:

W zeszłym roku wracałem z Bieszczad do Poznania, prędkości rzędu 160-200 ( nie wiedziałem, że z Bieszczad prowadzi nimiecka autobana… :lol: ) i spalanie miałem 9,5l/100km.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja V-klasą mam 8-10l/100 spalanie, głównie trasy, raczej spokojnie i jestem niezwykle rozczarowany takim wynikiem w dieslu 2.0, bo po forumowych opowieściach to się spodziewałem raczej czegoś w okolicach 3l/100 :lol:

Generalnie wynik poniżej 10l/100 to ja mogę osiągnąć i przy V8 w Cayenne i przy V12 w M760, także nie rozumiem czym się tu podniecać? Dobry wynik to miał kiedyś mój pracownik, 320i F30 i schodził tym poniżej 5l/100. Zresztą poniżej 5l/100 schodziłem też w starszych autach z dieslami, także raczej powodu do zadowolenia tu nie widzę. Dla mnie powodem do zadowolenia jest auto, w którym ciężko zejść poniżej 20l/100, bo to zwykle znaczy, że przyjemność z jazdy jest ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osob zastanawiajacych sie jakie spalanie ma X3 M40i na autostradzie, ostatnio na trasie 350km udalo mi sie zejsc do 8,4 litra przy sredniej predkosci 110kmh. Staralem sie jechac okolo 135kmh (w Belgii ograniczenie jest 120kmh), plynna jazda na aktywnym tempomacie, bez ostrych przyspieszen. Chyba niezly wynik jak na calkiem duze auto i 360koni pod maska. Zasieg na pelnym baku 750-800km.

 

Gratulacje. To napisz ile pali w zakorkowanym mieście? :-)

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, zależy od definicji zakorkowanego miasta :) Każde miasto jest inne. Generalnie rzadko jeżdżę w godzinach szczytu, ale trzeba liczyć 11-12 litrów przy średnim ruchu na trasach >5km. Raz jechałem do pracy 3km prawie 30min to wtedy było 15+ ale moje poprzednie f30 320i też pokazywało okolice 15 na podobnej trasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, zależy od definicji zakorkowanego miasta :) Każde miasto jest inne. Generalnie rzadko jeżdżę w godzinach szczytu, ale trzeba liczyć 11-12 litrów przy średnim ruchu na trasach >5km. Raz jechałem do pracy 3km prawie 30min to wtedy było 15+ ale moje poprzednie f30 320i też pokazywało okolice 15 na podobnej trasie.

 

Brawo. Wszystko zależy od ....


Ja mam teraz g21 320 D RWD i w mieście nie mogę zejść poniżej 8 l a w trasie 7,5. Wiem cuda, na forum ludzie spalają 5L, jak miałem 320i dłubięte trochę, to w mieście miałem 15-16l a na trasie 10-12 l. Wybaczcie ale jeżdżenie o kropelce i ekscytowanie się tym jest bez sensu bo pod Twoją nogą auto spali 8 l, a pod kogoś innego na tej samej trasie spali 14 l. Udowadnianie, że nowoczesne bezyny palą mniej od nowoczesnych diesli nie wiem czy ma poprawiać humor literkom i czy psuć humor literką d :duh:


Każdy kupuje to na co ma ochotę i napewno inny nie obali jego argumentacji i na odwrót.


Ja świadomie kupiłem x3 m40d bo pod moją nogą pali o 30% mniej, czyli inaczej mówiąc benzyna pali o połowę wiecej. Poza tym te same wrażenia i nie kusi żeby odrazu dłubać przy wydechu itd. :mrgreen:


To moja argumentacja.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW ma tak duzo silnikow w ofercie, ze kazdy znajdzie cos dla siebie i wtedy znajdzie tez odpowiednia argumentacje :) Zgadzam sie, nie ma nic ekscytujacego w oszczedniej jezdzie, wrzucilem moj komentarz w ramach ciekawostki jako, ze sam szukalem kiedys info na ten temat. Dodatkowo dla porownania na tej samej trasie na ktorej X3 M40i spalilo 8,4 moje poprzednie 320i palilo okolo 6,8 litra, a Seat Ibiza z podstawowym silnkiem benzynowym (80KM?) i manualem palil 7 litrow (mialem nieszczecie kiedys wypozyczyc to auto na weekend).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.