Skocz do zawartości

bmw e90 opony + bład


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pozostałe koła wyglądaja ok, pozatym w warsztacie gośc sprawdzał ciśnienia, wiec powinno byc równo na każdym z kół, bo gdyby tak szybko uciekało to zauwazyłbym wizualnie.

A na jakiej zasadzie to wogóle działa że wie że jest za niskie ciśnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zlicza obroty kola i wychwytuje roznice predkosci obrotowych miedzy nimi co swiadczy o spadku cisnienia. Obrazowo to jakie kolko bedzie sie szybciej krecic: male od wozka, czy duze od samochodu? Mam nadzieje ze wiadomo o czym pisze, bo prosciej sie nie da.

Przebita opone kasujesz na postuju przy zapalonym silniku.

To wszystko w w/w temacie.

Jak dalej nie dajesz rady wykasowac to niestety musisz podjechac na kompa, bo mozliwe ze pojawila sie jakas inna usterka uniemozliwiajaca wykasowanie komunikatu przebitej opony.

Acha i jak juz dojdziesz co i dlaczego, to napisz na forum rozwiazanie. Coraz czesciej widze pojawiajace sie pytania a o rozwiazaniu problemu jest juz cisza.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Acha i jak juz dojdziesz co i dlaczego, to napisz na forum rozwiazanie. Coraz czesciej widze pojawiajace sie pytania a o rozwiazaniu problemu jest juz cisza.

 

Doszedłem co było przyczyną - moja niewiedza. JA naciskałem reset i czekałem , lub próbowałem ruszyć powoli jak koledzy pisali wcześniej. A poprawne kasowanie:

- zapłon

-wciskamy RESET (znika strzałka przed resetem)

-wciskamy przycisk poraz drugi i trzymamy az pokaże sie ptaszek (akceptacja)

I Po problemie, pokazał mi to gość z serwisu, bo po zmianie opon na letnie znowu zapaliła mi sie ta kontrolka i moje kasowanie nie pomagało- wiec pomyślałem ze coś sie uszkodziło i pojechałem do BMW.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Ja rowniez mam taki problem ;/ wczoraj jak jechalem to mi wyskoczyl ten blad. Mam BMW z 2007r z tym nowym motorem 143PS i na 19' i bez RunFlata ;/ i nie wiem jak to skasowac ;/ niby jest taka opcja RESET ale resetuje i nic ;/
piona51987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd może sie pojawić np po wymianie opon, kół, po zmianie ciśnienia w oponach. Wtedy wtsraeczy zresetować ustawienia.

 

Ale błąd też moze pojawić sie w wyniku spoadku ciśnienia w kole czyli sygnalizacji przebitej opony. No chyba, ze czyjnik ABS jest walnięty ale to raczej objawia sie inaczej, awarią układu ABSu

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zresetować opis jest w instrukcji obsł, którą można pobrać z Forum.

 

Dzięki wielkie jeszcze raz :) Zrobiłem wszytko krok po kroku jak książka pisze i jest OK :) teraz jak będę zmieniał na zimówki to będę wiedział że trzeba zrobić tego reseta po wymianie kół :) U mnie niema tego "INIT" tylko jest "RESET" ;) ale już wiem o co chodzi :) Pozdrawiam :)

piona51987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Panowie,

 

Wymieniłem dwie opony (przód) na nowe, tylne pozostały używane. Wszystkie mają standardowy rozmiar 205/55/16.

Po kilku km pojawił mi się błąd, czerwona opona z wykrzyknikiem. Na forum znalazłem, że po wymianie opon powinienem zainicjować ten system mierzenia prędkości obrotowych kół.

Skoro tego nie zrobiłem to co dalej? Czy mi to zniknie? Przejechałem z 30km i na razie cały czas się świeci, nie da się skasować, inicjowanie systemu też nic nie daje.

A może....chociaż to już by był hardcore...system wyłapuje, że tylne opony są mniejsze bo mają znacznie mniej bieżnika???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.