Skocz do zawartości

Podmiana reflektorów w G20


delos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dobrze ze da sie jednak włożyc te lasery bo w sumie z tymi reflektorami w bmw to niezla kpina ze ponizej laserów jedna soczewka to atrapa i nawet handlowiec mi o tym nie powiedzial dopiero jak na ulicy w nocy zauwazylem g20 i cos mi nie grało to zaczołem zglebiac temat i szybko poprawilem konfiguracje u handlowca zeby jednak byly lasery.


Niewiem jak w innych modelach ale chyba nawet zaden seat czy vw nie pakuje atrapy tylko zawsze cos tam sie swieci :mad2: a podstawowe swiatla w bmw g20 co z tego ze to ledy jak wygladaj jak ledy z poczatku swiatel led na drogach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest tak, że LEDy i Laserowe święca tak samo a różnicę widać dopiero kiedy ten laser może się załączyć?

 

Nie, laser na gorze na dole adaptacyjne ledy + te głowne soczewki obie swieca sie tylko w laserach w przypadku led adapt/standard wewnetrzne soczewki sie nie swieca sa tam atrapy bez zarówek :D

attachment.php?attachmentid=2005794&stc=1&d=1552075179


i standardowe ledy ktore juz totalnie wygladaja jak jakies przeciwmgielne led w golfie


maxresdefault.jpg


o te soczewki w innych niz lasery to atrapta


attachment.php?attachmentid=2068900&stc=1&d=1559514025

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślę że jeżeli chodzi o gwarancję to trzeba poczekać na jej koniec zanim się wymieni lampy. Nie ma co ryzykować raczej, szczególnie że w ASO BMW nie świadczą w ogóle takiej usługi jak wymiana reflektorów na wyższy wariant.

 

To niedobrze, bo gwarancję mam do 2024 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

laser na gorze na dole adaptacyjne ledy + te głowne soczewki obie swieca sie tylko w laserach

W którym przypadku wewnętrzna soczewka świeci w przypadku laserów ? jako światła mijania , czy tylko jako światła długie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ponoć asystent jest do dokodowania w każdym aucie, więc cykną przy okazji. :wink:

Lasery muszą być ze wszystkimi modułami wewnątrz, czy jeszcze coś gdzieś osobno trzeba dokupić, żeby z podstawowych zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lasery plus osprzęt, moduły.


Na niektórych aukcjach można trafić na laserowe reflektory gdzie piszą w aukcji że gołe - bez osprzętu.


to tych należy się wystrzegać.


Najwięcej pewnie powiedziałby kolega który zrobił już ten retrofit ale gdzieś zniknął i ani śladu po nim :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak jak pisałem wcześniej wystarczy opcja wyposażenia "05A4 Reflektory LED z rozszerzonym zakresem" aby dołożyć lampy laserowe. Oczywiście muszą być kompletne lampy + moduły w wersji EU (nie na rynek angielski). Montaż do wiązki plus kodowanie. Poniżej zdjęcie.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/ebea6992584b429f


Na relację potrzebuję jeszcze trochę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Świetna robota @Kamer :cool2: napisz proszę jak oceniasz moc/zasięg na przód i na bok w porównaniu do bazowych - światła mijania- , no i ile piw poszło na tą robotę ? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rożnica w wygladzie jest znaczna. Jaki koszt lamp i elektroniki?

Mozna doprogramowac HBA czy konieczna jest wymiana elektroniki?

Na jednym z filmikow reklamowych chyba serii 1 HighBeamAssistant jest reklamowany jako funkcja ktorą mozna dokupic w ConnectedDriveStore - nie wiem jak to dziala, na jakim rynku i czy wogole ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Od Ciebie chciałem się dowiedzieć @Kamer, czy różnica polega na tym że widzi się dalej i szerzej , czy też moc światła jest większa w punktach wspólnych dla obu rodzajów , np. 5m przed autem , jest ta sama moc światła czy różna ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma trzeba się powoływać na subiektywne odczucia, bo wszystko zostało już wcześniej zbadane przez odpowiednie instytucje ;)

https://www.iihs.org/ratings/vehicle/bmw/3-series-4-door-sedan/2020

Od góry: bazowe LEDy, rozszerzone LEDy i Lasery:

bXh0GGV.jpg

Doświetlanie statyczne (dodatkowe światła na boki) oraz dynamiczne (skrętność) robią robotę. O wyglądzie już nie wspominam.

Kosztowało mnie to około 3/4 tego co sobie za to życzą w nowym aucie (wg konfiguratora jest teraz 9100 zł dopłaty). Być może to drogo ale należy pamiętać, że ja teraz mam jeszcze stare lampy do sprzedania.

Fajnie by było jakby udało się ogarnąć wycinanie innych pojazdów ale już z aktualnego postępu jestem zadowolony.

 

Jesli dobrze rozumiem w europejskiej wersji lasery powinny dzialac jeszcze lepiej. Te dostepne w USA są podobno „obciete” zeby spełniać lokalne wymagania.


https://g20.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1692789&page=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.