Skocz do zawartości

bmw x5 e70 dziwny dzwiek chyba skrzyni biegów


jarherme

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Pacjent to x5 e70 3.0 2008 Dzwięk wydobywa sie w okolicach skrzyni biegów.Turbo i katalizator wymienione na nowe .Dołączam filmik prosze o jakies sugestie np czy wymiana oleju moze pomóc czy raczej to konwenter a moze cała skrzynia do naprawy.Dużo mechaników rozłożyło ręce.Czy ktoś miał coś podobnego albo może jakoś pomóc?


Dodam dzwięk ten jakby metalowych talerzyków ocierających się o siebie pochodzi ze skrzyni biegów .Moje kolejne pytanie próbować wymieniać olej czy wyciągać skrzynie i szukać.Dodam ze olej był wymieniony jakieś 60 000 tys temu.Na zimnym silniku prawie nic nie słychać.W czasie jazdy skrzynia pracuje bez zarzutu żadnych błedów.


prosze o jakies sugestie .


link do filmu.




dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odpięciu bezpiecznika i wyłączeniu xdrive itd. bez zmian na zimnym prawie cisza a po upływie 5 min wraz ze wzrostem temp. rośnie ten metaliczny dzwiek :?

na wolnych czyli 700 obr jest ok ale juz od 1100 wyrażnie słyszalny.


autko juz 2 tygodnie stoi i brak pomysłów.


pomoże ktos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mechanicy tutaj {hiszpania} to pomyłka a wiec trzech stwierdziło skrzynia a dwóch nastepnych obstawiali xdriv-a znalazł sie tez taki co powiedział ze 100 procent turbo a inny ze przedmuch na wydechu lub katalizator!!!! Tragedia.



Znalazłem wreszcie warsztat zajmujący sie tylko skrzyniami ,tranferami i sprzegłami .Zamierzam z nimi skonsultowac temat moze wreszcie coś...Chodz wątpię w to .To to renomowany warsztat wiec będzie drogooooo!!!! :cry2:


https://www.auto-matic.es/?gclid=Cj0KCQjwla7nBRDxARIsADll0kD_U9VRy8mIX5lv-DrZoYe56zt6-f2wOqL5eTAGHNi71Lbb2rxaL88aAoAUEALw_wcB


To prawda to dziwny dzwiek i nie spotkałem sie z czyms takim żadnych błędów a skrzynia zmienia biegi perfekcyjnie.Co za lipa. :mad2:

Dziwi mnie stwierdzenie ze to krzyżak... Na postoju bez załączania napędu w jaki sposób to możę być krzyżak???


pozdrawiam i proszę o komentarze :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko wydech to bez znaczenia czy zimny czy ciepły a tu na zimnym cisza a po rozgrzaniu 5 do 7 min temperatura50 do 60stopni zaczyna dzwonic.

Myślę że to skrzynia aut.bo xdrive na postoju też stoi.

Boję się że to taczki w skrzyni albo coś w środku się sypie i po rozgrzaniu oleju albo jego braku dzwiek przeokropny

jakby łożysko z 2 milimetrowym luzem i obrotach 4 tysiące na min.

i wkurza mnie to że na wolnych cisza

tutaj jest problem bo nie chcą naprawiać pojedynczych części w skrzyni tylko kit naprawczy i regeneracja całej skrzynki i gwarancja na rok za 2350€ i to pewnie bez sprzęgła kinetycznego.

A to może być tylko sprzęgło albo tylko łożysko.

POMOCY!!!bo już zgupiałem :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mędrkować przez neta, ale to jest bardzo wyraźny dźwięk, który według mnie można szybko namierzyć za pomocą np. stetoskopu warsztatowego.

Pozdejmować wszystkie możliwe osłony od spodu samochodu i macać, naginać, naprężać, słuchać......

Jeśli faktycznie odgłos dochodzi gdzieś z mechanizmu skrzyni biegów, to nie ma innego wyjścia, tylko demontaż i ocena zużycia elementów krok po kroku.

Przede wszystkim musisz znaleźć dobrego mechanika a nie partacza, który będzie szukał po omacku i pół samochodu Ci wymieni....na twój koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jutro jade ocenic olej w skrzyni czy ma cisnienie czy nie jest poziom i czy ma dobry obieg oleju np czy nie jest zapchany filtr no i czy nie jest spalony.


Najgorsze jest to za nie ma bledow i skrzynia pracuje bez zarzutu!!!


Nie mam juz pomyslow a w Madrycie znalesc speca od bmw to naprawde sztuka no chyba ze serwis bmw ale to juz jest zabojstwo. :mad2:


dzieki pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie dodam kolejny film bo nadal nikt nie wie co to takiego.

Film na początku jest słaby dzwiękowo ale w drugiej czesci wyraznie słychać ten paskudny dzwiek

Dodam ze na zakrętach i lekkich łukach dzwięk milknie albo słabnie .Pytałem w ośmiu warsztatach i każdy mówi co innego!!



link do filmu




Jak by coś ktoś to poprosze o info.


dzieki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość z Nas pomaga Tobie i chyba nierozumiesz jedej rzeczy......pracujemy, odpoczywamy ,mamy rodziny. Nikt tutaj nie siedzi po 24h.Piza tym użytkowników e70 jest mało w porównaniu do np.e60 ,e90 więc też bierz na to poprawkę

Jeśli nikt z nas z tym niespotkal się to faktycznie masz problem

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze czy to nie dochodzi jednak spod maski, może jakieś łożysko pompy wspomagania albo wody, wentylator chłodnicy? Jak dźwięk pojawia się wraz z obrotami to tak, jak kolega wcześniej pisał, druga osoba, stetoskop i osłuchiwanie elementów. Pozdr!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konwerter zachowuje się normalnie? Nie ślizga lub nie spina za mocno? Auto normalnie rozwija moc i przyspiesza czy jest takie zmulone?
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie .Prawdopodobnie padło łożysko w konwenterze,czy ktos sie z tym zgadza?


Auto i biegi i konwenter zadnych objawow nie ślizga ani nie zapina za mocno wszystko dobrze działa .tylko ten paskudny dzwiek talezyków ocierających sie o siebie.


dzieki.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być, ja wprawdzie potkałem się w e46 z takim dźwiękiem, tylko tam było cały czas na drive i wstecznym i do tego auto jechało jakby miało 70km mniej. I diagnoza była taka sama, konwerter.
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info .Wiec w tym tygodniu wycigamy skrzynie i zmieniamy konwenter.Mam nadzieje ze to nie skrzynia.

Auto obsuchalismy i dzwiek dochodzi z tyu silnika wiec pompy i rolki odpadaja .Chalas jest dokadnie przy skrzyni z przodu tuz obok katalizatora od spodu .Miejmy nadzieje ze to ten konwenter.

Dam znac co i jak.


ps ile zaimuje wyjecie skrzyni z tego 4x4? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam .Niestety nikt nie wie co to .Raczej na pewno to nie skrzynia ani konwerter Wymieniony na nowy i nie potrzebnie :mad2:

Teraz padło podejrzenie na pompe wspomagania kierownicy .Czyli znowu jakies 500 euro :shock:

Jeszcze troche i bede miał nowy samochód z czesci zamiennych.Brak mi słów i nerwów na mechaników bez jaj i wiedzy.

W autoryzowanym serwisie bmw też sie poddali i zaproponowali naprawę krok po kroku na mój koszt!!! :mad2:


pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dzień dobry wszystkim.

Witam.

Odświeżę temat bo okazało się że to nie konwenter.

Od tamtej pory czekałem aż wreszcie coś się zepsuje na dobre i się okaże czy to skrzynia czy coś innego.

Teraz już po przejechanym 20 tysiecy jest znacznie gorzej i przy hamowaniu skrzynią biegów jest pooszarpywanie i nasila się hałas ocierających się talerzyków.I stąd moje pytanie ,co w skrzyni zf 6hp26 jest odpowiedzialne za hamowanie jakies koszyk sprzegieł czy cos podobnego?Wyczuwam jakby jakies talerzyki z okładzinami sie skończyły i hałasują.A najciekawsze w tym jest ze skrzynia ,ma nowy olej nowy konwenter i pracuje perfekcyjnie ,pięknie przełącza biegi i redukuje.Niewiem ale nie mogę wyczuć bo to może transfer hałasuje.

Proszę o jakieś podpowiedzi bo już połowę auta wymieniłem.

Dzieki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.