Skocz do zawartości

bmw F30 328 i czy E90


Bem1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy post na forum . Chciałem się was poradzić w sprawie bmw.

To będzie moje pierwsze bmw.

Podoba mi sie model e90 po lifcie rocznik 2010

Oraz f30 rocznik 2012 328 i

Moj budżet to 60 tysięcy.

Czy w tej kwocie mogę kupić warte uwagi f30 w benzynie?

Nie ukrywam że f30 podoba mi się bardziej

Moje pytanie brzmi czy w tej kwocie mogę kupić warte uwagi f30? Czy wybrać e90 z 2010 r?

Jakie są mniej więcej koszty ubezpieczenia I serwisu

?

Proszę o poradę gdyż sam nie potrafię podjąć decyzji i dokonać dobrego wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 60 tys. na dobre F30 może być mało, a może i nie. To trochę wróżenie z fusów. Tak naprawdę jest tyle aut na rynku, każde ma jakieś wady i zalety i trzeba podejść do tego indywidualnie. Ja bym chyba szukał równolegle E90 i F30 i porównywał konkretne auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mając 60k i wybór między starym a nowym modelem (samochodem!) nawet bym się nie zastanawiał i szukał Fki. W tej kasie kupisz bez problemu, ale trzeba sie dobrze rozejrzeć. Wersje USA znajdziesz w dobrej kasie jeśli nie masz nic przeciwko


Tu kolega z forum wrzucał ofertę:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=358163

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Właśnie kupi z problemem, bo bezwypadkowe egzemplarze w benzynie z automatem zaczynają się od 62 tys. na otomoto. Kupi MOŻE biedaka 318d, któe nie jedzie.

Szukaj zadbanej e90 LCI z fajną jednostką napędową, to auto w tej kasie będzie zadbane. Wydasz do 50 tys. reszta w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądowo F30 jest moim marzeniem . I dalej nie wiem co zrobić. Czy możecie jeszcze napisać mi ile mniej więcej kosztuje ubezpieczenie takiego samochodu i czy jest się czego bać jeśli chodzi o serwis

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpiecznie sprawdzisz na dowolnym serwisie porownujacym oferty ubezpieczycieli, wpisujesz swoja dane, wpisujesza dane auta i widzisz, jakie wyjda wartosci.

Co do serwisu F30... mysle, ze w razie czego 3 kola w kieszeni trzeba miec, jakby miala sie jakas wieksza naprawa przydazyc.


Natomiast co do E90 (A mialem E90 LCI, mam F30) - jest to tez calkiem fajne auto, czesci na pewno beda do niego tansze. W moim odczuciu, lepiej wykonane, niz F30.

Niemniej, jedna z drozszych napraw w dieslu N47 (bo takie mialem) - wymiana rozrzadu - tez wychodzi w okolicach 3-4 tys PLN.


Tak wiec ceny serwisu F30 i E90 chyba powoli zaczynaja sie wyrownywac...

Kazdy ma tez swoje zalety i wady (zalety - E90 - wykonanie, F30 skrzynia ZF8; wady - w obu - takie sobie rozrzady).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sie okazalo ze moj wujek ma na sprzesarz bmw e90 po lifcie z 2010 roku silnik 2.0 disel 184km przebieg 90 tys full opcja z nawigacja skora jasna kolor czarny . I bie wiem co robic czy brac czy kupic f30 . nie wiem normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak okazja to kupić tanio E90 za pół roku sprzedać z zyskiem i kupić f30 :D

Jeszcze pół roku temu za 60tyś ciężko było cokolwiek sensownego znaleźć nawet ze stanów, 70tyś to najmniej za polsku salon w bieda wersji, teraz za 70 dych spokojnie znajdziesz pierwsze roczniki f30 z salonu PL, za pół roku powinno być jeszcze taniej i jeszcze większy wybór

Edytowane przez coolmen77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sie okazalo ze moj wujek ma na sprzesarz bmw e90 po lifcie z 2010 roku silnik 2.0 disel 184km przebieg 90 tys full opcja z nawigacja skora jasna kolor czarny . I bie wiem co robic czy brac czy kupic f30 . nie wiem normalnie.

 


Bardzo fajny silnik, oszczędny, dynamiczny, chipem podnosisz do około 220 jeśli będzie Ci mało. Na pewno tańsze oc i ac (jeśli będzie możliwe) niż w Fce

Przejedź się nim, sprawdź czy Ci odpowiada, Przebieg znikomy jeśli faktycznie prawdziwy.


Ale jeśli Twoim samochodem marzeń jest Fka no to sam musisz podjąć decyzję, ty nim będziesz jeździł :)


Sam stałem przed podobnym wyborem, jakaś świeższaa e90 albo Fka, padło na Fke z małą pomocą banku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, ze E90 LCI 2.0D xDrive z 2010 roku z przebiegiem 150k km, z premium selection sprzedalem 2 lata temu za okolo 50k PLN.

Gdyby to auto za 35kPLN bylo sprawdzone i z rodzina wychodzisz dobrze nie tylko na zdjeciach, to bym sie nie zastanawial i bral.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się jakie masz oczekiwania. Jeżeli zależy ci przede wszystkim na sportowym prowadzeniu lub na wolnossącym R6, to niestety F30 się nie umywa, zwłaszcza jak chodzi o właściwości jezdne. W każdym innym aspekcie będzie wygrywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bem1988 nawet się nie zastanawiaj i zacznij szukać f30, budżet masz prawie ok. Dołożysz 8-10k i już możesz przebierać i wybrzydzać. Dzisiaj e90 to nic szczególnego i prawie każdego na nie stać, dodatkowo zaraz fala zużytych diesli e90 nas zaleje i będzie to kolejny dresowóz. Odpicowanego szrota e90, biednego, ze słabym silnikiem już poniżej 20 tyś zł kupisz :shock: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 184 km i 245 to jest to samo - kwestia programu

na 3.0 raczej nie mieścisz się w budżecie, a słabsze chyba nie mają sensu - 316i 136km


Być może taniej znajdziesz 320i 184 km

Zawsze możesz zrobić chipa, jeśli będzie Ci mało


Tu masz efekt 320i 328i wychodzą podobnie:

https://www.tc-performance.eu/2018/11/chiptuning-bmw-f30-320i-184km-stage-1/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.