Skocz do zawartości

E46 jakie amortyzatory i sprężyny


wizzle11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Do Twojego seryjnego zawiasu byłyby ok, nie wiadomo ile masz obniżone dokładnie, jak do 30mm to mogą być seryjne, jak ponad to muszą być o krótszym skoku, zwykłe szybciej padną.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 822
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam

 

W niedalekiej przyszłości mam zamiar wymienić amortyzatory i sprężyny w moim BMW, szukam czegoś w przystępnej cenie, nie za tanie i nie za drogie. Podaje nr VIN: WBAAS71020FY16658. Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zależy co chcesz osiągnąć, serię czy obniżyć. Tu na pewno doradzą:

czescidobmw.pl

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że seryjnie był obniżony, samochodem jeżdże praktycznie codziennie, a chyba wszyscy wiedzą jakie w Polsce mamy drogi, więc nie chciałbym przesadnie go obniżać żeby się dało normalnie jeździć :) więc raczej seria :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no masz sportowe dostosowanie podwozia czy jakoś tak. Masz delikatnie 1-2cm krótsze sprężyny, twardsze amorki, grubsze stabilizatory. Pod takie ustawienie szukaj sobie spreżyn czy amorów. Nie zawsze jest to wyszczególnione i czasem trzeba pogrzebać w katalogu. Ale na pewno sachs, bilstein, kyb pewnie robią takie amory i niektórzy tez sprezyny. Szukaj :)
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zadaj pytanie tutaj

viewtopic.php?f=69&t=251231&start=720

Podaj vin i dostaniesz wykaz części.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Jestem nowy na tym forum.

Od pół roku jestem właścicielem BMW. Kupiłem go z obniżonym zawieszeniem, jak dla mnie za niskie (problem z progami i tak dalej). Chce go obniżyć względem oryginału o 40 mm tył i o 20 mm przód.

Ma może ktoś tak obniżone zawieszenie i mógłby przesłać parę zdjęć jak to wygląda ???

A drugie pytanie : Co sądzicie o tym komplecie do obniżenia samochodu ??

http://allegro.pl/zawieszenie-sportowe-obnizajace-bmw-3-e46-sedan-i6273503881.html?reco_id=7a41f6ad-58ce-11e7-a711-246e96106940&ars_rule_id=201

Ma może ktoś zamontowane takie i podzieli się opinią o nim ?

 

Dziękuję z góry za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opinie znajdziesz jak poszukasz.

 

Ci co jeździli na dobrym zawiasie wiedzą że to szrot. Jeden dobry amortyzator kosztuje tyle co ten komplet.

 

Ci co nie jeździli i chcą nisko i twardą są zachwyceni jak tanio im się to udało to osiągnąć.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Nie tylko silnik ma znaczenie, ale i rodzaj zawieszenia. Trzeba dobrać wg vin.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo amortyzatory się różnia miedzy silnikami, do tego dochodzi zawieszenie sportowe. Czyli do twojego auta są conajmniej 2 rodzaje amortyzatorów.

 

Jak chcesz sprawdzić z jakiego modelu i silnika pasują to realoem.com, wyszukaj swoje auto po numerze VIN, znajdz amortyzator i jego numer, wtedy od razu jak klikniesz na ten numer to pokaże ci w jakich wersjach silnikowych i nadwoziowych był montowany.

 

I

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak i to sie zgadza w poprzednije e87 mialem zawias 226 dobralem wedlug katalogu blistein b4 i auto poszlo do gory porazka ,wyrzucielm je i kupilem org(uzywki z sprawdzoengo zrodla) tylko z zawiasu 704 siadlo idelanie i jezdzilo sie super pzoniej zalzoylem do nich sprezyny eibach i tez miod malinka :cool2:

Dalej to gwint zalozylem...

Jesli moge doradzic to kup orazu sprezyny sobie bo te autaka maja troche lat nie pozlaujesz :cool2:

PS Mam pytanko czy przedni amor z e87 jest taki sam jak z e46?Orjentuje sie ktos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam. Chce kupic sprezynki obnizajace firmy eibach do mojej e46 coupe i stad moje pytanie. Jakie wybrac ? Eibach pro kit czy sportline? Moze ma ktos zdjecia jak to u was wyglada. Na nowy sezon mam zakupione felgi 18" i nie chce aby po zamontowaniu sprezyn okazalo sie ze felga nie wejdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W coupe masz seryjnie sportowe dostosowanie podwozia, więc jak dasz prokit to może okazać się, że jest tak samo. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie jazdy na sportline, bo u mnie na prokit już jest momentami za nisko, zależy po jakich drogach się jeździ, ale ja nic niższego nie założę, jeszcze auto siadło w porównaniu do momentu montażu jakieś pół roku temu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Muszę zrobić aktualne, bo siadł, z tym, że ja mam touringa na 17.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich,

 

Nie będę zakładał nowego tematu ale mam problem z zawieszeniem w mojej e46 318i polift. Niedawno miałem przegląd i wszystkie amory wyszły że mają sprawność 70% i nie sa nigdzie wylane a mimo to jak wpadnę w jakąś głębszą dziurę lub przejade przez tory tramwajowe to czuje takie jakby dobicie zawieszenia i auto nie prowadzi się już tak pewnie jak kiedyś. Jadąc po dziurach nie słychać żadnych stukań ani pukań i mam pytanie do Was drodzy klubowicze, czy pomimo tego że na stacji diagnostycznej był taki dobry wynik i amory sa suche mogą jednak być już zużyte? Auto mam 4 rok w PL i amory są jeszcze oryginalne. Latem jeżdżę na 225/45/17 i mam pełen M pakiet (S226 i S338) VIN FZ50783.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Test na stacji to pic na wodę fotomontaż, zakładaj nowe, nie poznasz auta. Zapomniałem o zdjęciu :oops:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem sie wczoraj z kumplem i wyjeliśmy amory z auta i z oględzin wyszło że odboje zmęczone na maxa, amory suche, ale jak się tłok wcisnęło w obudowe to już nie wracały do pozycji wyjściowej więc nadają się do wymiany.

I teraz mam pytanie, amor ma symbol 33522282099 i przeglądając Allegro widzę że każdy prawie w opisie aukcji podaje także ten nr że jest zgodny jako zamiennik (KYB, Sachs, Mehle HD). Ale skoro auto ma sportowe zawieszenie z krótszymi sprężynami i twardszymi to chyba jednak musi być specjalny amortyzator a nie zwykły? Jakieś sugestie jakiej firmy wsadzić tam amor aby była zachowana zgodność z oryginałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Takie amortyzatory powinieneś mieć wg vin: 31312282097 i 31312282098, więc wygląda na to, że poprzedni właściciel przyoszczędził albo z niewiedzy takie założył. Różnica w cenie to jakieś +70-80%, więc dość spora.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie amortyzatory powinieneś mieć wg vin: 31312282097 i 31312282098, więc wygląda na to, że poprzedni właściciel przyoszczędził albo z niewiedzy takie założył. Różnica w cenie to jakieś +70-80%, więc dość spora.

 

Tak kolego, nie dopisałem ale chodzi o tylny zawias (przednich sami byśmy nie wyjeli) i podałem nr tylnych amorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sachs od dłuższego czasu ma tylko jeden rodzaj amortyzatorów na tył, niezależnie od rodzaju zawieszenia i dlatego masz "zwykłe". Podobno sprawdzają się monroe, tu jest podział na rodzaje zawieszenia. Widziałem, że rozkręcają mcpersona na opaski zaciskowe, więc chyba da się :8) bezpieczeństwo ponad wszystko :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.