Skocz do zawartości

Ciężko chodzi kierownica e91 Lci


nyjarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Prosze o wasze opinie i rady co to może być.

Pacjent e91 2010 r 330d...Wspomaganie jest elektryczne,ale ciężko sie kręci kierownicą na postoju,jedną ręką nie ma szans..Dodam,że po trasie prowadzi sie idealnie,zero luzów,nic nie ściąga nawet przy bardzo dużych predkosciach.Z papierów ASO w niemczech wyczytałem,ze poprzedni właściciel zgłaszał ze kiera krzywo stoi,ale mu naprawili bo jest idealnie prosto.Wspomaganie elektryczne ale dokładnie jakie to nie wiem bo nic na ten temat w papierach nie ma.Zanim oddam mechanikom chciałbym zapytać jak jest u was.Bede wdzięczny za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Prosze o wasze opinie i rady co to może być.

Pacjent e91 2010 r 330d...Wspomaganie jest elektryczne,ale ciężko sie kręci kierownicą na postoju,jedną ręką nie ma szans..Dodam,że po trasie prowadzi sie idealnie,zero luzów,nic nie ściąga nawet przy bardzo dużych predkosciach.Z papierów ASO w niemczech wyczytałem,ze poprzedni właściciel zgłaszał ze kiera krzywo stoi,ale mu naprawili bo jest idealnie prosto.Wspomaganie elektryczne ale dokładnie jakie to nie wiem bo nic na ten temat w papierach nie ma.Zanim oddam mechanikom chciałbym zapytać jak jest u was.Bede wdzięczny za wszelkie informacje.

 

Nie wiem z czym porównujesz ale w tym aucie kierownica chodzi ciężej niż innych..., i to jest normalna rzecz. Trudno to ocenić w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AL co to jest?Nie wiem jaka maglownica jest.Komunikatów żadnych na desce nie ma.Pod komputer oczywiscie podepne i sprawdze czy sa jakies bledy.

Porównuje do kolegi 530d 2009,tam chodzi zdecydowanie leciutko kiera.

Właśnie o to mi chodzi,jeśli tak ma być i też tak macie to nie ma co grzebać,jednak myślałem ze el wspomaganie działa lepiej.Kierownica odbija sama ładnie ale żona nie chce jeździć bo ciezko sie kreci.Wdług mnie też troche za ciezko na parkingu gdzies pod sklepem to jak fiatem 125p.Jednak na trasie to znowu jest bajka...

Jesli to cos pomoże to moge podać VIN...

Dziękuje za wasze odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma AL. Zwykła maglownica. Odpowietrz układ, sprawdź poziom płynu, jak nie pomoże - wymień pompę.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale jest S1CBA CO2 Package, który zawierał w LCI wspomaganie elektryczne. Trzeba zerknąć pod auto jaką masz maglownicę, czy z silnikiem elektrycznym jak tu: http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=UY91-EUR-10-2010-E91N-BMW-330d&diagId=32_1660 czy nie.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się podłącze do tematu.

Posiadam teraz E92 328xi LCI i kierownica chodzi dużo ciężej niż w poprzednim E90 pre-LCI.

Czy powodem może być xDrive?

Jeżeli nie to gdzie szukać przyczyny? Dodam, że wszystko chodzi bez zarzutu. Czasem tylko jak jest zimno jest taki ledwo słyszalny pisk przy maksymalnym skręcie w lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Panowie, jesli szukacie pomocy to bardziej precyzyjnie prosimy. Sa 4ry rodzaje wspomagania w e90.

1. Hydraulika

2. Hydraulika + servotronic

3. Elektryczne

4. Elektryczne + kod servotronic

Otworzyc maske i jesli jest zbiornik na plyn hydrauliczny to jest jedno z dwoch pierwszych, jesli nie, jedno z dwóch drugich.

Wtedy piszcie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

U mnie sprawa wygląda tak,że wspomaganie jest elektryczne ale bez servotronic i w tym tkwi problem.Można dołożyć ten kod servotronic koszt około 2000 zet.Ja odpuściłem,na ciasnym parkingu jest to troche dyskomfort ale na autostradzie jedzie rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Hej,

Odkopie ponownie temat bo mam zamiar w końcu to ogarnąć.

Auto E92 328i xDrive z USA.

Mam wspomaganie hydraulicznie. Nie orientuje się natomiast czy + servotronic.

Na zdjęciach poniżej można zobaczyć jakie elementy wchodzą u mnie w skład wspomagania.

W8BQfMK.png

1WaRcWn.png


Wiem, że na pewno pompa wspomagania jest na wykończeniu bo słychać taki lekki pisk jak skręcę kierownicą maksymalnie w jakąś stronę, ale nie wiem czy jest ona przyczyną tego, że kierownica ciężko chodzi.

Na co w pierwszej kolejności zwrócilibyście uwagę w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.