Skocz do zawartości

F30 NBT EVO ID4 na ID5


tomek478

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

chciałbym wymienić jednostkę i ekran z obecnej NBT EVO ID4 na ID5 aby obsługiwało CarPlay.

W jaki sposób odróżnić która jednostka jest ID5 a nie ID4 skoro obie to NBT EVO HU?


Po kodzie seryjnym? Na allegro jest sporo zestawów NBT EVO HU i chciałbym kupić dobrą ;)

Samochód BMW F30 328i 2013r.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czy napewno masz EVO ?

Z tego co się orientuje to NBT EVO były montowane od 2015 do połowy 2016 ID 4 , pużniej ID4 do ID6 .

Jednostki EVO po 07.16 podobno można zaktualizować do ID 5 lub ID6

Na Niemieckich i Angielskich forach jest więcej info w temacie .

https://www.motor-talk.de/forum/idrive-update-auf-die-neue-2016-menuefuehrung-t5948484.html

https://cartechnology.co.uk/showthread.php?tid=44808

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli masz evo id4 wystarczy zmienić jednostkę na id5/6,a ekran zostaje.Trzeba go tylko odpowiednio zakodować pod nową jednostkę(apix itp.)Szukaj jednostki z G11/12,masz wtedy z gniazdem gps.Do tego pakiet kodów fsc pod twój vin,kodowanie i masz carplay.

Mogę to ogarnąć zdalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednostki EVO po 07.16 podobno można zaktualizować do ID 5 lub ID6

 

Moje F30 jest z czerwca, jak potwierdzić, że nie załapało się na EVO z możliwością zakodawania CarPlay?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę spamować nowymi wątkami, więc podepnę się tu.

Moje F31 jest z 06/12 i niedawno ze zdumieniem odkryłem, że powinienem mieć CIC, a mam NBT :mrgreen:

Chyba że przez jakiś czas CIC i NBT szły równolegle, ale wątpię. Wszystkie źródła podają, że NBT weszło do F30 w 11/12, chyba że ktoś Was spotkał się już z NBT w starszym roczniku lub może podać inną niż 11/12 datę debiutu NBT w F30.


Wygląda jednak na to, że to retrofit, swoją drogą dziwny - komuś chciało się w to bawić dla ciut większego HDD :shock: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Chyba że przez jakiś czas CIC i NBT szły równolegle, ale wątpię.

 

Przez jakiś czas po wejściu nowego systemu lub modelu montują stary jeśli klient nie zamówi nowego .

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz evo id4 wystarczy zmienić jednostkę na id5/6,a ekran zostaje.Trzeba go tylko odpowiednio zakodować pod nową jednostkę(apix itp.)Szukaj jednostki z G11/12,masz wtedy z gniazdem gps.Do tego pakiet kodów fsc pod twój vin,kodowanie i masz carplay.

Mogę to ogarnąć zdalnie.

 


A jak z kablami? Zostają te same i tylko podmieniam Jednostkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wygląda jednak na to, że to retrofit, swoją drogą dziwny - komuś chciało się w to bawić dla ciut większego HDD :shock: :mrgreen:

 

Jak dziwny. Sam bym to zrobil jakbym miał cic. Przecież to niebo a ziemia...

 

Wiadomo, że NBT wnosi więcej niż 120 GB dysku, np. szybszy procesor i lepszą grafikę, dlatego napisałem o ciut większym HDD plus „ :mrgreen: ”

Dziwi mnie to o tyle, że retrofit – jeśli był – miał miejsce już jakiś czas temu i zapewne kosztował pieruńską kasę.

EDIT: tu na ostatniej stronie PDF-a https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=2ahUKEwiOxN_UwobiAhXvoosKHYD6CdMQFjAAegQIAxAC&url=https%3A%2F%2Ff30.bimmerpost.com%2Fforums%2Fattachment.php%3Fattachmentid%3D746636%26d%3D1346949840&usg=AOvVaw3LzDY1bz3TzJsjsgSia0fI znalazłem coś. Wychodzi na to, że F31 – debiutujące po F30 – już w połowie 2012 r. miało NBT. Jest jednak podany SOP 07/12, więc jeśli to byłby miesiąc produkcji, to nadal się nie zgadza, bo u mnie jest 06/12. Ale już jestem blisko :mrgreen: Czyli chyba jednak nie retrofit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wygląda jednak na to, że to retrofit, swoją drogą dziwny - komuś chciało się w to bawić dla ciut większego HDD :shock: :mrgreen:

 

Jak dziwny. Sam bym to zrobil jakbym miał cic. Przecież to niebo a ziemia...

 

Wiadomo, że NBT wnosi więcej niż 120 GB dysku, np. szybszy procesor i lepszą grafikę, dlatego napisałem o ciut większym HDD plus „ :mrgreen: ”

Dziwi mnie to o tyle, że retrofit – jeśli był – miał miejsce już jakiś czas temu i zapewne kosztował pieruńską kasę.

EDIT: tu na ostatniej stronie PDF-a https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=2ahUKEwiOxN_UwobiAhXvoosKHYD6CdMQFjAAegQIAxAC&url=https%3A%2F%2Ff30.bimmerpost.com%2Fforums%2Fattachment.php%3Fattachmentid%3D746636%26d%3D1346949840&usg=AOvVaw3LzDY1bz3TzJsjsgSia0fI znalazłem coś. Wychodzi na to, że F31 – debiutujące po F30 – już w połowie 2012 r. miało NBT. Jest jednak podany SOP 07/12, więc jeśli to byłby miesiąc produkcji, to nadal się nie zgadza, bo u mnie jest 06/12. Ale już jestem blisko :mrgreen: Czyli chyba jednak nie retrofit.

 

Ja miałem F25 z kwietnia 2013 i już miało NBT pomimo ze niby powinno być od czerwca dopiero także nie zdziwiłbym się jeżeli u ciebie też tak było fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli masz evo id4 wystarczy zmienić jednostkę na id5/6,a ekran zostaje.Trzeba go tylko odpowiednio zakodować pod nową jednostkę(apix itp.)Szukaj jednostki z G11/12,masz wtedy z gniazdem gps.Do tego pakiet kodów fsc pod twój vin,kodowanie i masz carplay.

Mogę to ogarnąć zdalnie.

 


A jak z kablami? Zostają te same i tylko podmieniam Jednostkę?

Jeśli masz evo to tak,ale z tego co widze masz pewnie zwykłe nbt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy , jestem świeży w tych tematach i mam może laickie pytanie. Posiadam f31 z 11.2012 z dużym ekranem , navi 609 ale nie widzę portu usb w schowku pasażera. I pytanie brzmi - czy posiadam dysk twardy z możliwością zgrania np.muzyki.


W sumie to jeszcze jedno, w menu widzę także usługi connected drive , ale na szybie przedniej jest jakaś kamera, lecz niema tego napisu connected. No i nie wiem czy to jesr czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli masz navi profesional to masz gniazdo USB - jeśli go nie ma w schowku na rękawiczki to jest w podłokietniku .

X7

https://www.newtis.info/tisv2/a/de/f31-320d-tou/1VnXDEVVUW

X3

https://www.newtis.info/tisv2/a/de/f31-320d-tou/GNhTMHuB


Usługi Connectdreiv wymagają aktywnej subskrybcji na serwerze bmw .

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z jakie rynku jest auto ?

Jeśli było sprowadzane to musisz zadzwonić na infolinie w kraju i przepisać auto na Polskę .

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To sprawa się komplikuje

Usługi Connectdreiv załatwia się w państwie w którym poprzedni wlasciciel je aktywował .

Wyjściem jest przepisanie auta na inny kraj który Ci bardziej odpowiada .

W Niemczech żeby przepisać auta np z Anglii trzeba udowodnić dokumentami jego posiadanie .

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Jest możliwe , albo ASO , lub E-SYSem z odpowiednią SPdate , po aktualizacji może być problem z stabilnością CarlPlay jeśli masz 2Gb RAM w jednostce , ale Ty masz 2016 HW 3.1 więc 4Gb RAM .
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.