Skocz do zawartości

Wymiana kół a czujniki


słonik40

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Drodzy koledzy szybkie pytanie. Ponieważ terminy w ASo odległe a na dworze gorąco chciałbym zmienić koła na letnie u lokalnego wulkanizatora i pytanie czy po zmianie czujniki automatycznie się zaktualizują czy musze coś przeprogramowac? Dodatkowo pytanie przy xdrive czy koła zakładać tak samo jak były czy np zamienić tył z przodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniasz koła i potem wybierasz menu "letnie" i po przejechaniu jakiegoś dystansu będziesz mieć odczyt ciśnienia. Ja mam drugi komplet kół więc mam dwa zestawy czujników i nie ma problemu.


U mnie letnie są mieszane 245 i 275 wiec nie ma opcji zmiany przód-tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz oryginalne czujniki to nie będzie problemu ,po wymianie musisz wejść w menu auta ,wskazać odpowiednie ogumienie i zrobić rest ustawień, w trakcie jazdy auto przyjmie nowe ustawienia i pokaże aktualne oraz zalecane ciśnienie.

Jeżeli nie masz ogumienia mieszanego i wszystkie opony oraz felgi są tej samej wielkości to z tego co mi wiadomo to można śmiało zamienić tył z przodem z tym,że lepsze (te które mają więcej bieżnika) bez względu na to jaki mamy napęd powinny być zawsze z tyłu.

Ważna rzecz przy x-drive to różnica w wysokości bieżnika między osiami niektórzy twierdzą,że nie może być większa niż 2mm a inni twierdzą,że 1mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzieki za info. Mam 2komplety kół oryginalne wraz z czujnikami. Letnie to m pakietowe 19 wiec pewnie szerokości inne. Swoją droga władować te koła do sedana to dramat :D :D tylko 2 w bagażniku, chyba ze ktoś ma jakaś technikę i więcej da radę to podziwiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Witam, żeby nie tworzyć nowego wątku

BMW G30 z salonu wyjechało na kołach 18" przód 245 tył 275.

Zmieniłem koła na 20" przód 245 tył 275, w menu jest opcja wyboru rozmiaru kół ale tylko tylnych, tak ma być?

 

Tak ma być!

Podajesz mu wtedy czy masz tyły szersze czy takie jak z przodu.

Przody auto ustawia sobie samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.