Skocz do zawartości

Automat vs. Manual

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
W e31 tryb M to zblokowanie trzeciego biegu. Zadnego ruszania z jedynki czy dwojki - tylko i wylacznie trzeci bieg w tym trybie :!:

 

co skrzynia to inny zwyczaj :)

nie wiedziałem o tym w E31

pozdrawiam

Marek

E32 750 V12 r. 91

Opel Senator B 3.0 24V

Omega 3000

Jeep Cherokee 4.0

Jeep ZJ 5.2

http://img129.imageshack.us/img129/2398/bmwe327501uv3.th.jpg

Opublikowano
No z tego co czytam w skanach z E32 ktore zamiescil marekp750, tez to tak dziala. Czyli tylko 3 bieg .... Taka optymalna moc poprostu. Mozna ruszyc i jednoczesnie jechac szybko bez zmiany biegow.
www.rc-trial.pl ----> ZAPRASZAM
Opublikowano
No z tego co czytam w skanach z E32 ktore zamiescil marekp750, tez to tak dziala. Czyli tylko 3 bieg .... Taka optymalna moc poprostu. Mozna ruszyc i jednoczesnie jechac szybko bez zmiany biegow.

 

tak, w manualu tak jest napisane (3 bieg niezależnie od położenia 1,2,3,d)

ale dotyczy trybu awaryjnego skrzyni (TRANS PROGRAM).

 

ja u siebie mogę jechać na jedynce w trybie M do

prawie 90km/h i mieć prawie max obroty

do momentu kiedy nie wrzucę 2,

 

tak samo 2, jadę na 2 biegu od momentu kiedy chcę i do prawie

do 145 km/h i tak dalej na poszczególnych biegach.

Dodam jeszcze, że jak zmniejsze prędkość to nie zrzuci na bieg niżej.

 

To nie jest tylko 3 bieg.

 

3 bieg przy hamowaniu silnikiem z górki... nie ma hamowania

silnik zaczyna odczuwalnie hamować dopiero przy 100 km/h.

 

Jak jadę z dużej góry to się zdaża, że na jedynce popylm

i tak autko trzyma około 40km/h (często trzeba nawet dohamować).

Jednak długa jedynka i poślizg konwertera nie pozwala tak skutecznie

hamować...

 

ps. wszystkie opisy jakie dokonałem w postach są wynikiem mojego

doświadzcenia z autkiem (poza ciąganiem przyczepki, nie mam haka)

ale za to z holowaniem innego auta (dostawczaka) ważącego 2,5 tony pod górkę.

Edytowane przez marekp750

pozdrawiam

Marek

E32 750 V12 r. 91

Opel Senator B 3.0 24V

Omega 3000

Jeep Cherokee 4.0

Jeep ZJ 5.2

http://img129.imageshack.us/img129/2398/bmwe327501uv3.th.jpg

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
Pozycja "M" wybierana jest rowniez w zimie razem z pozycja 3,-ulatwia ruszanie na sliskiej nawierzchni

 

http://img467.imageshack.us/my.php?image=bmw033df2.jpg

 

A tutaj przepis na automat :) http://www.automat.pl/vademecum/index.html

 

Ja mam 4,3,2 - tryb * + 4 - ruszanie z 4ki - rewelacja ;D

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Opublikowano
A tutaj przepis na automat :) http://www.automat.pl/vademecum/index.html

 

Tylko dlaczego w ich katalogu widnieje info ze wszystkie 525i 91-95 mialy typ skrzyni 4L30E :?: Zawsze myslalem ze ja w E34 525i z 94 roku mam ZF5HP18 :worried:

 

No wiec jak to jest?

Bylo: E32 735iA, E36 325TDS, E34 525iA

Jest: E39 523iA, E46 330d

Opublikowano
Ja mam 4,3,2 - tryb * + 4 - ruszanie z 4ki - rewelacja ;D

...+4? ...to jakaś nowość chyba to ruszanie z czwórki ;) ...bo u mnie z tą samą skrzynią nie ma tej opcji ;)

Opublikowano
U mnie jest. Skrzynia 5HP18. Biegi 2-3-4-D-N-R-P. Mozna ruszac z kazdego biegu poza N i P rzecz jasna :8)

Bylo: E32 735iA, E36 325TDS, E34 525iA

Jest: E39 523iA, E46 330d

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.