Skocz do zawartości

Prolem z MULF BMW E60


mariusz190283

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Zwracam się do Was z prośbą rozwiązanie mojego problemu a mianowicie od dłuższego czasu podczas słuchania z płyt CD na tzw ful po ok 1 minucie przerywał głos ale ogólnie wszystko działało. Dzisiaj gdy uruchomiłem samochód iDrive zaczął przymulać trzeba było czekać kilka sekund aby przełączyć pokrętłem ponadto przerywała muzyka cały czas. Czytałem na forach i z tego co się dowiedziałem problem może leżeć po stronie tzw MULF. Odpiąłem duża wtyczkę od niego i wszystko wróciło do normy jeżeli chodzi o działanie iDrive, działa płynnie głos nie przerywa tyle że nie wykrywa zmieniarki ogólnie CD nie jest podświetlone. Do tego modułu są podłączone dwie kostki biała i czarna z dołu a z góry chyba antena. Co można zrobić aby czytało CD czy może być z wypiętą kostką, czy jest możliwość naprawy że tak powiem w warunkach garażowych? Z góry dzięki za porady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Musisz założyć pętlę na wtykę światłowodu wypiętego z mulfa.


Mulf napraw lub szukaj innego.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko mój mulf już całkowicie zepsuty bo są zimne dni i od samego włączenia auta iDrive się zawiesza i przycina muzyka. Odlaczylem go całkowicie połączyłam te światłowody i jak narazie wszystko ok. Myślałem że przyczyną słuchania muzyki z płyty CD na maxa przerwywalo był ten mulf ale po odłączeniu to nadal jest problem ze sluchaniem głośnej muzyki. Ktoś coś wie jak rozkmninac problem. I czy może być odlaczony mulf?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

https://allegro.pl/oferta/petla-swiatlowod-mercedes-bmw-audi-vw-zenska-7677532141


Ale jeśli nadal przerywa to pada ci radio.

Końcówka mocy zapewne.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niestety tak co do końcówki. Szukałem na forach i nic nie znalazłem na temat radia, myślałem że to przyczyna mulfa. A dzięki za link do złączki światłowodu. Narazie zlaczylem te dwa kable i zaizolowalem taśma tak żeby stykaly się końcówkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.