Skocz do zawartości

TEMPOMAT - jak zamontować?


adi0583

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym sie dolączyc do posta.

 

Moge kupic kompletny tempomat (uchwyt, silniczek etc.) z BMW E36 320i. Teraz moje pytanie jak to zamontować i czy ktoś juz to kiedyś robił. aha tempomat pochodzi z bmki z automatyczną skrzynią biegów czy robi to różnicę?

 

Pozdrawiam

[bMW... i wszystko jasne]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie. Własnie kupiłem sobie tempomat do e36. Gdzie pod maską mam zamocowac ten niby silniczek z linka do przepustnicy? A wogóle to sie montuje pod maską? Linke do przepustnicy wiem jak podpiąc ale nie wiem gdze to przykrecic.

 

Mocuje sie tempomat w tym samuym miejscu co filtr powietrza. reszty na razie nie wiem.

[bMW... i wszystko jasne]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sam tego nie zamontujesz.Poza ślimakiem i linką do przepustnicy jest tam dodatkowa puszka z przekaźnikami/bezpiecznikami no i dźwignia do załączania pod wycieraczką!.Jeśli masz wszystkie graty szukaj kolegi co ma w swoim aucie tempomat i łącz kopiując jego auto .Ale moim zdaniem jesteś skazany na porażke.
BMW 525i od 340 dni---------wcześniej e23, 732i--------- tylko automat!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cały ten silniczke z linką co z reszta juz załozyłem. Mam całą wiązke z wtyczkami, manetke i taki niby komputer. Podluzna metalowa puszka do której idzie wiązka. Mam pytanie czy potrzeny jest czujnik pod pedałem sprzegła? jezeli tak to proszę o sprawdzenie kogos jaki jest kolor kabelka przy tym czujniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heny - znakomite porady i uwagi w temacie jaki założył autor

 

GRATULUJE :mad2:

 

Adi - na szybkiego moge ci podesłać instr. montażu Tempomatu w E34 z silnikiem M50

 

być może ci to troszkę rozjaśni sprawę

 

PZDR

e61 530dA >> spacer.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczęście w moim aucie nie ma pedału sprzegla! :cool2:

 

Kolega Heny dostal za ten nic nie wnoszacy post ostrzezenie - niech bedzie to znak dla innych, ze nie zamierzam tolerowac podobnego smiecenia.

były: E30 318is coupe, E30 325i saloon, E36 320i coupe, E34 520i sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cały ten silniczke z linką co z reszta juz załozyłem. Mam całą wiązke z wtyczkami, manetke i taki niby komputer. Podluzna metalowa puszka do której idzie wiązka. Mam pytanie czy potrzeny jest czujnik pod pedałem sprzegła? jezeli tak to proszę o sprawdzenie kogos jaki jest kolor kabelka przy tym czujniku.

 

Kilka dni temu jeden z forumowiczów podawał link do instrukcji serwisowej Bentley-a, poszukaj, są tam schematy elektryczne różnych wersji, napewno jest też wersja z tempomatem.

Wydaje mi się że orócz czujnika na pedale sprzęgła będziesz potrzebował także czujnika na pedale hamulca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heny - znakomite porady i uwagi w temacie jaki założył autor

 

GRATULUJE :mad2:

 

Adi - na szybkiego moge ci podesłać instr. montażu Tempomatu w E34 z silnikiem M50

 

być może ci to troszkę rozjaśni sprawę

 

PZDR

 

Nokerman moge prosic instrukcje na mail ??

 

Moze ktos sie orientuje czy kompletny tempomat z E34 bedzie pasowac do E36 ?? silniki M50B25

Edytowane przez jack325e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jzu te schematy z ksiązki bentleya. Do tych co mają i kapuje troche te schematy. Mam problem z rozgryzieniem jednego szczegułu na schemacie ELE-112 crusie control. Jest tam narysowany taki kwadracik Cloutch Switch. Wiem ze znaczy to przełącznik sprzegła. Mam juz taki przełacznik tylko na diagramie jest on podpiety pod ten sam kabel co zasila tylne swiatła. Czy jak tak podłacze to bedą mi się zapalały swiatełka stopu po nacisnieciu sprzegła czy moze swiatła stopu są sterowane przekaznikiem i nie ma to znaczenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały poradnik do ściągnięcia stąd:

 

http://www.agamar-ploty.pl/tempomat-e36.zip

 

Kolega Nokerman podeslal jeszcze dwa poradniki do e30 i e34 do sciagniecia stad:

 

http://www.agamar-ploty.pl/tempomat-e30.zip

http://www.agamar-ploty.pl/tempomat-e34.zip

[bMW... i wszystko jasne]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.