Skocz do zawartości

Szybko wycierajaca sie kierownica F31


DawSz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos tez ma ten sam probem z szybko wycierajaca sie kierownica ? Posiadam przebieg 106tys a kiera wyglada jakby miala nalatane z 250tys dodam tylko ze samochod mam od nowosci.Czy macie jakies sposoby lub srodki do pielegnacji aby sie to wolniej wycieralo czy po prostu juz taka przypadlosc. :cry: Wczesniej mialem E91 z dwa razu wiekszym przebiegiem a stan kiery perfekcyjny byl.

http://ifotos.pl/zobacz/201DA207-_qwwqwsr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam taka sama kiere czyli sportowa, 138 tys. km przejechane i na całym obwodzie wyglada jak u ciebie na dole. Może za bardzo kremmujesz dłonie albo kwestia pocenia dłoni ? Miałem kilka Bmw i w żadnej kiera się nie wycierała nawet w e90, która miało ponad 220 tys przebiegu jak ją sprzedawałem.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że taka przypadłość. :cry:

U mnie sytuacja wygląda podobnie.

Mam co prawda ponad dwa razy większy przelot (234kkm).

Mimo wszystko uważam, że to słabe że kiera tak szybko się zużywa.

Wspomaganie na tyle ułatwia kręcenie, że nie powinno być aż takich przetarć nawet jak kręcisz mydełko jedną ręką.


Szczerze mówiąc stosowałem jakieś preparaty ale niewiele pomogły.

Niestety wycieranie kierownicy jest tak rozłożone w czasie, że ciężko zauważyć na przestrzeni kilku tygodni czy nawet miesięcy czy ten preparat działa czy nie. Zastosowałem kilka razy i odpuściłem bo nie widziałem różnicy. Być może jestem zbyt niecierpliwy. :wink:

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba od razu wymieniać. Można obszyć. Spójrz na obszycie u Randalla https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=167&t=287064&start=675#p2520255

Oczywiście nie musi to być alcantara.

Jeśli chodzi o wymianę kierownicy to sam myślałem nad mpakietową, ale wiązałoby się to z wymianą poduszki powietrznej, czyli albo kupa kasy w aso, albo zaufanie, że to co się kupi na allegro to nie jakiś szmelc z rezystorem. I mimo, że kiera mpakietowa dużo ładniejsza to odpuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w starym seacie mojej zony malowałem kierownicę i wytarcie na fotelu takim srodkiem https://sklep.colourlock.pl/produkty-profesjonalne/farby-do-skory.html

Sprzedawał to ktos na tym forum. Wyszło super.

Są filmiki na youtube.

W nowszym samochodzie jak F31 pewnie wolał bym do nich podjechać.

Z tego co sie orientuje to firmy specjalizujace sie w detalingu umieja nanosic taka farbe natryskowo - ponoc wychodzi jak oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tymi środkami w swojej E91, kiedy już skóra na kierownicy była po lewej stronie wygładzona.

Po zmatowieniu papierem 500, potraktowaniu zgodnie z instrukcją rozpuszczalnikiem (poprawiającym wchłanianie farby) z zestawu kilkukrotnie nanosiłem gąbką kolor z podsuszaniem pomiędzy warstwami. Po kilku godzinach dodatkowo utrwalacz.

Efekt był widoczny, kierownica była matowa, niemniej faktura skóry nadal różniła się z uwagi na wcześniejsze "spolerowanie" lewą ręką.

Mat i kolor utrzymał się przez ponad rok w dobrym stanie, potem poprawiłem po lewej stronie.

Oczywiście nanoszenie gąbką nie da takiego efektu jak natrysk pistoletem. Trzeba też wziąć pod uwagę różnicę w fakturze skóry.

Gdybym miał teraz wybierać: malowanie/obszycie, wybrałbym zdecydowanie obszycie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Korzystał ktoś z usług obszywania kierownicy w Warszawie lub okolicach? Będę wdzięczny za namiary.

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

No i ja mam taki sam problem, niby F30 nie takie stare a kierownica wytarta jak by miała milion kilometrów :)

Przeglądając forum natknęło mnie aby obszyć kierownicę alcantarą, ze względu na względnie niedużą odległość (znalazłem na OLX ogłoszenie) do firmy: Apollo Plus Serwis Kierownic Obszywanie Kierownic Naturalną Skórą, Alkantarą, Modyfikacja Kierownic - taką mają nazwę na google; mam pytanie czy ktoś zna tę firmę coś u nich robił, bo oprócz ogłoszenia na OLX i Allegro nic o nich nie znalazłem. Dzwoniłem do nich i przez telefon to: "Profesjonalna firma z wieloletnim doświadczeniem i kierownic zrobili tysiące", ale w necie nigdzie nic o nich nie ma (dziwne skoro są tyle lat i tyle zrobili kierownic) i mam obawę co to kto to ??? Ewentualnie jaką firmę polecacie do obszycia kierownicy alcantarą w rejonach woj. Łódzkiego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś dziwny kogel mogel z tą firmą... Apollo Plus Serwis Kierownic Obszywanie Kierownic Tomaszów Mazowiecki http://www.serwiskierownic.pl jakby się ukrywali, nigdzie w internecie nic o nich nie ma (przynajmniej wujek google nic o nich nie wie) a niby od tylu lat na rynku i tyle kierownic zrobili. Dodatkowo ktoś sie tu chyba pod kogoś podszywa http://www.serwiskierownic.pl VS http://www.serwis-kierownic.pl jakieś dziwnie podobne opisy na tych stronach a adresy niby inne... :shock: będę wdzięczny jak ktoś coś o nich napisze, najlepiej jak robił kierownice. Bo jak to jakiś no name, to sobie odpuszczę i wolę obszyć kierownicę w jakiejś porządnej firmie. Jaką firmę polecicie do obszycia kierownicy alcantarą w województwie Łódzkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie pisze !?!? To sam wczoraj wieczorem pogrzebałem na temat tej firmy z Tomaszowa Mazowieckiego obszywającej kierownice Apollo Plus Serwis Kierownic Obszywanie Kierownic http://www.serwiskierownic.pl, no i to ich wieloletnie doświadczenie, dobra opinia na rynku, tysiące obszytych kierownic...


Jak to mówią jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów. Każdy niech sam oceni wiarygodność tej firmy:


fd5a77223ad2a4f8.jpg


Ja sobie odpuszczam tą firmę Apollo serwis kierownic i w weekend wybiorę się do jednej z naszych Łódzkich firm:

Bur-Tap Tapicerstwo samochodowe lub TAPCAR MARLIŃSKI Arkadiusz Marliński

Ewentualnie którą z tych firm byście polecili ???

Może tym razem ktoś coś odpisze - Na temat tapicera w Łodzi, gdzie zrobić; obszyć kierownicę alcantarą - PROSZĘ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Niestety miałem do czynienia z tą firmą Apollo Plus Serwis Kierownic. Pisze dlatego niestety bo oprócz niskiej ceny nic dobrego nie mogę o nich napisać. Samo obszycie było jako tako chociaż w porównaniu do fabrycznego widać było niedociągnięcia tu szycie krzywo, tam jakaś zmarszczka, ale i tak w porównaniu do mojej starej zniszczonej kierownicy wyglądało to lepiej. Co z tego jak kierownica po kilku miesiącach sflaczała tak jak by się skóra odkleiła i zrobiła luźna i dodatkowo zaczęła sie odbarwiać. Stracona kasa i tyle, ale niestety tak to jest jak człowiek myśli, że znalazł okazje bo tanio i teraz niestety trzeba było obszyć w innej firmie. Nie piszę i nie reklamuję w jakiej bo zobaczymy ile wytrzyma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio chciałem obszyć kierowcę w F30 alcantarą. W Trójmieście chcieli za to ok 600 zł. Jednak co istotne- otrzymałem informację od tapicera, że jeżeli chce ten materiał to będę musiał prowadzić samochód w rękawiczkach, z tego względu, że tłuste i spocone rękę szybko zniszczą tę alcantarę i w miejscach bardziej "użytkowych" zacznie się ona zbijać w normalną skórę. To był powód dla którego sobie odpuściłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obszywanie tylko i wyłącznie skórą....alcantara jest watpliwej estetyki i dodatkowo bardzo szybko się zużywa, chyba że chce ktoś jeździć w rękawiczkach, zima to jeszcze logiczne rozwiązanie ale przy 30 stopniowym upale głupota

Miałem kierownice performance w alkantarze, powiem krótko....porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zleciłem ostatnio znanej firmie lakierowanie kierownicy bo po ich środku się zniszczyła.

Teraz ponownie ta sama sytuacja tylko 10 razy gorzej :) Wytarłem ich szmatkami nawilżonymi i z kiery

schodzi lakier. Na białej szmacie widać czarny lakier. PORAŻKA.


Nie lakierujcie tylko obszywajcie na nowo.


ALBO SAMI LAKIERUJCIE.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy środki masz na myśli? Colourlock ? Ostatnio robiłem konserwację w nowym aucie plus w swoim F30 po 2 latach i 45k km przelotu - chusteczki czyszczące plus impregnat, efekt w miare ok.

 

Yes o tym mowie. Do foteli kanapy podlokietnika recznego nawet ok.

Ale do kierownicy słabo..

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Też używam preparaty tej firmy Colourlock i są jak najbardziej OK. Mam przecierkę wielkości monety na czarnym skórzanym fotelu i zamówiłem własnie ich preparat do zaprawek. Zobaczymy jak wyjdzie.

 

Jak ktoś sie nie zna to nie powinien sam robić. Tak paprałem, że teraz 1/3 fotela (siedziska) wygląda na sfatygowaną.

Na filmikach to wszystko łatwe i przyjemne i efekt fenomenalny. W realu dla amatora... może za 10-tym razem jak się wprawę nabierze... płakać mi się chce jak teraz patrzę na swój fotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywalem farby tej firmy, kolor oyster w e91 lci. Malowalem caly podlokietnik w boczku drzwiowym a takze miejscowo fotel kierowcy. Uzywalem gabeczki z zestawu. Podlokietnik wyszedl jak nowy, rewelacja.natomiast na fotelu widac bylo bardzo delikatna roznice w kolorze w miejscu tonowanym, pomimo idealnego przygotowania powierzchni. Ogolnie bylem bardzo zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś boczki, podłokietnik, siedzisko, to można sobie podmalować, ale nigdy kierownica.

Na kierownicy nasze łapy spocone cały czas trą i taka farba po kilku tygodniach złazi...

Kierownica to tylko do obszycia w dobrej firmie, będzie jak nowa i posłuży parę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Apollo Plus Serwis Kierownic Obszywanie Kierownic Skórą, Alkantarą, Modyfikacja Kierownic


"PRZESTRZEGAM! NIE POLECAM!! Wysłałem w pełni sprawną kierownicę do obszycia i wykonania modyfikacji. Po odebraniu kierownicy i montażu w samochodzie okazało się, że nie pasują przyciski oraz poduszka. Ponadto na środkowym ramieniu skóra się fałduje i odstaje od kierownicy. Po zgłoszeniu problemu wykonawcy usługi zlecono mi odesłać kierownicę. Gdy kierownica doszła odrazu otrzymałem telefon że kierownica jest powypadkowa i krzywa czego wcześniej nie stwierdzono i wykonano wszystkie modyfikacje. Dostałem również informacje, że zostanie wszystko naprawione. Po dwóch tygodniach odesłali mi kierownicę w dodatku bezczelnie za pobraniem z reklamacji. Przy kierownicy nie zostało naprawione nic. Poniosłem dodatkowo koszty przesyłek co jest niezgodne z prawami konsumenta! KIEROWNICA JEST ZNISZCZONA! Sprawa skierowana do sądu, gdyż firma APOLLO PLUS nie poczuwa się do odpowiedzialności za zniszczoną kierownicę. Myśli, że uniknie odpowiedzialności nie odbierając listów za potwierdzeniem odbioru. NIE POLECAM !!! A jeśli ktoś się decyduje oddać im kierownicę radzę porządnie ją sobie najpierw obejrzeć i zrobić zdjęcia, żeby nie wmawiali wam, że była powypadkowa. Szczerze odradzam!!"



Trzeba uważać na tą firmę, bo nie dość, że zniszczyli, popsuli kierownicę, to nie potrafią się zachować honorowo i przyjąć reklamacji. A niby dają dwa lata gwarancji. Niestety to fikcja, jak klient chce reklamować to zawsze wina klienta. Tak więc sami oceńcie czy warto ryzykować i zamawiać tu kierownice ???


Cały wątek ze zdjęciami, odpowiedzią firmy Apollo Plus Angelika Wiśniewska:https://www.google.com/maps/contrib/112589503725887441023/photos/@51.5280904,20.0020017,3a,75y,90t/data=!3m7!1e2!3m5!1sAF1QipPs8pQCns-pGs6SP6mnM8gOxUrV2ogjSWoOxSsf!2e10!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipPs8pQCns-pGs6SP6mnM8gOxUrV2ogjSWoOxSsf%3Dw365-h414-k-no!7i1805!8i2048!4m3!8m2!3m1!1e1?hl=pl-PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.