Skocz do zawartości

e91 m47n2 - niedogrzany silnik


sirAW1975

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów i w Nowym Roku życzę wszelkiej pomyślności.

Proszę o poradę: w trybie serwisowym (dla niewtajemniczonych: na kokpicie auta, przy zegarach), gdy sprawdzałem temperaturę silnika bez ogrzewania i nawiewu, w czasie jazdy max to był 47 stopni, na postoju udało się osiągnąć 58 stopni. Diagnoza: walnięty termostat - wymiana na nowy na następny dzień.

Obecne pomiary: w czasie jazdy max to 62-65 stopni po zatrzymaniu, na postoju udał się osiągnąć 79 stopni i to przy wyłączonym nawiewie!!! (gdy działało ogrzewanie temp. była 66 stopni).

Czy coś nie tak jest dalej? Coś jeszcze ma wpływ na temperaturę silnika? Czy tryb serwisowy może szwankować?

Wiem - muszę jeszcze zobaczyć co pokazę INPA ale nie posiadam i muszę umówić się z kumplem.

Może coś poradzicie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Termostat EGRa jest sprawny.

 

Temat znany na forum. Niewiem jak sprawdzales termostat.

Ja zalozylem 2 lata temu odrazu 2 oryginaly i jest spokoj a tez mi taka temp trzymal jak wyzej pisales.

 

Sprawdza sie dmuchajac w niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK! OK!

Szanowni forumowicze - sorki za może małe naświetlenie tematu ale:

2 termostaty wymienione, w trybie serwisowym, na kokpicie pokazuje 76 stopni (przy wyłączonym nawiewie) a na INPIE 121.03!!!

I co tu teraz źle wskazuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK! OK!

Szanowni forumowicze - sorki za może małe naświetlenie tematu ale:

2 termostaty wymienione, w trybie serwisowym, na kokpicie pokazuje 76 stopni (przy wyłączonym nawiewie) a na INPIE 121.03!!!

I co tu teraz źle wskazuje?

 

Jakiej firmy załozone ?? Zamienniki głownego potrafiły po wyjęciu z pudełka podczas dmuchania puszczać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - po sprawie...

Choć nie zadowala mnie sposób rozwiązania problemu, który polegał na tym, że po prostu jeszcze raz kupiłem dwa termostaty (behr), takie same jak te teraz montowane, w tym samym sklepie motoryzacyjnym (nie w necie!).

Wada techniczna produktu??? Przypadek???

A może jednak "chińszczyzna" z logiem marki tylko...

Szkoda, że trzeba podwójnie bulić...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma to jakości

zamiennik jedynie EGR , głowny to nie wiadomo co który wytrzymuje mało na szczęście uszkadza sie ten sposób że znów nie trzyma temp , groźne to jest jak ktoś ma DPF , albo jeździ bardzo agresywnie . Ja nauczony innym autem kupuje termostaty tylko ori .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.