Skocz do zawartości

F82 M4 Venom Wypad w Zachodniopomorskie są chętni na Spota


czerwony330d

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 698
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ostatnio nic nie pisałem bo covid19 daje się wszystkim we znaki, auto czeka wymiana hamulców i po tym zaczynam modzić z mocą, dzwoniłem do Wojtka (Aligator) z zapytaniem ile będzie kosztować podniesienie mocy i oznajmił że 4 tysie trzeba zapłacić także chyba zdecyduje się na BM3, dziękuje wszystkim za sugestię w sprawie modów już wstępnie nakreśliłem sobie co zmienić po pierwsze wymiana zaworu regulującego temperaturę oleju silnikowego z Mosselman turbo systems, wkładki powietrza K&N chłodnica powietrza doładowania z firmy CSF, termostat wody o niższej temperaturze otwarcia, natrysk wody Snow Performance i wyrzucenie katów.

 

Najlepszym wyjściem jest Bootmod3.

Masa funkcji dodatkowych i flash na seryjny sterownik bez dodatkowych urządzeń.

Ja właśnie jutro to kupuję przekopałem internet i bardzo pozytywne opinie. JB4 ma kilka problemów drobnych bo drobnych ale są i ma mniej możliwości. Dodatkowo rozmawiałem z jedną osobą z Polski która ma Bootmod i jednym Polakiem z USA który ma sporo filmów na YT odnośnie swojej M3 i też jeździ na Bootmod. Wszyscy mega zadowoleni.

https://www.protuningfreaks.com/collections/bootmod3-menu/products/bootmod3-s55-bmw-m3-m4-m2competition

maly kupiłeś BM3 to napisz proszę czy jesteś zadowolony i czy spełnia to twoje oczekiwania? Dziękuje.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z BM3 jestem bardzo zadowolony polecam.

Po co Ci inny zawór sterujący temperaturą i inny termostat?

W BM3 z tego co pamiętam można uruchomić max cooling mode ale po co?

Olej ma mieć optymalną temperaturę na sport+ samochód sam ją obniża. Nie miałem nigdy problemów z przegrzewaniem i raczej bym tu nie kombinował jak nie jeździsz dużo na torze. Wkladki filtrów polecem BMC.

Jak byś potrzebował powinienem mieć takie na stanie K&N jest dostępne na zamówienie 1 dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z BM3 jestem bardzo zadowolony polecam.

Po co Ci inny zawór sterujący temperaturą i inny termostat?

W BM3 z tego co pamiętam można uruchomić max cooling mode ale po co?

Olej ma mieć optymalną temperaturę na sport+ samochód sam ją obniża. Nie miałem nigdy problemów z przegrzewaniem i raczej bym tu nie kombinował jak nie jeździsz dużo na torze. Wkladki filtrów polecem BMC.

Jak byś potrzebował powinienem mieć takie na stanie K&N jest dostępne na zamówienie 1 dzień.

 

Napisz tylko jeszcze czy łatwe jest opanowanie tego BM3? sprawdzałeś już różne ustawienia mocy? Ten zawór obniża temperaturę oleju silnikowego o prawie 20 stopni celsjusza co wpływa moim zdaniem bezpośrednio na zużycie silnika, zresztą tutaj masz link do strony:

https://www.mosselmanturbo.com/en/msl-thermostat-s55

Obniżenie temperatury silnika przez wymianę termostatu też powinno wpłynąć pozytywnie na trwałość silnika.

Jakiej firmy masz u Siebie wstawiony DP?

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Krzysiek z M4 z którym czesto smigam (z reszta to znajomy //Maly ) ma rowniez Botmoda i jest zadowolony. Latwa obsluga przydatne funkcje np. zmniejszenie boostu na pierwszych dwoch biegach zeby plynniej sie ruszalo zamiast rwało trakcje. Ma u siebie kilka wersji map na których robi 100-200 od serii 8,8 do 6,8 na najmocniejszej mapie


Downpipe do m4 brał z RM Motors za 1700zł

https://rm-motors.com/produkt/downpipe-bmw-f82-f83-m4-s55/


Opanowanie botmoda jest proste, podobnie jak mhd kwestia przyzwyczajenia


Co do trybów cooling mam to samo w MHD i jest spora roznica, sa 3 tryby:

1) stock wtedy temperature oleju mam przy normalnej jezdzie okolo 105-110 stopni ...115 to max przy ostrzejszej jezdzie

2) performance- jezdze na niej teraz i olej ma okolo 90stopni, czasem dojdzie do 100

3) track- raz to tylko testowalem ale to typowo na tor bo przy normalnej jezdzie olej oscyluje w granicach 70-80 stopni

w 340i mam ic wodny konstrukcji jak w m4 i mimo podniesionej mocy auto nigdy sie nie grzeje i nie wymieniałem IC czy chlodnic na wieksze ani termostatów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Niestety po badaniach okazało się że jestem zarażony covid-19 także na razie nic nie działam przy aucie dopóki nie wyzdrowieje.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety po badaniach okazało się że jestem zarażony covid-19 także na razie nic nie działam przy aucie dopóki nie wyzdrowieje.

Dobry temat na osobny wątek.

Osobiście nie znam nikogo kto to przechodził, moi znajomi również. Napisz coś więcej jak to u Ciebie wygląda? Duszności, kaszel, jadłowstręt, wysoka temperatura, utrata węchu, masz coś z tych rzeczy? Jak tam domownicy? Również zarażeni?


Dużo zdrowia Ci życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrówka :)

bezobjawowo, czy czujesz jakieś symptomy?

Dziękuje.

Najlepsze jest to że nie mam i nie miałem żadnych symptomów choroby.

 

No wlasnie. Jakies objawy czy znalezli poprostu przeciwciala?

Objawów żadnych nie mam po prostu poddali Nas badaniom, pracuje na kopalni i zrobili akcję i dopiero po tygodniu od badania zadzwonił Sanepid że mój wynik jest pozytywny (dodatni) i teraz jestem już 10 dni wyizolowany na kwarantannie i czekam na ponowne badanie.

 

Covid nie wystraszył się Venoma?

Mariusz niestety Covid nie boi się nikogo :P

 

Witam

Niestety po badaniach okazało się że jestem zarażony covid-19 także na razie nic nie działam przy aucie dopóki nie wyzdrowieje.

Dobry temat na osobny wątek.

Osobiście nie znam nikogo kto to przechodził, moi znajomi również. Napisz coś więcej jak to u Ciebie wygląda? Duszności, kaszel, jadłowstręt, wysoka temperatura, utrata węchu, masz coś z tych rzeczy? Jak tam domownicy? Również zarażeni?


Dużo zdrowia Ci życzę!

To fakt dobry temat na osobny wątek, tak jak pisałem wyżej nie mam żadnych objawów Covid-19. Domownicy też nie mają żadnych objawów a jednak ktoś po moim badaniu stwierdził że jestem zarażony, nie mam wyniku tego wymazu więc muszę wierzyć na słowo że tak jest i muszę poddać się kwarantannie we wtorek w przyszłym tygodniu minie trzy tygodnie od mojego badania i nadal czekam w domu na wymazo-wóz który pobrać ode mnie ponowny wymaz do Sanepidu się nie dodzwonisz i za kilka dni minie dwa tygodnie jak siedzę w domu i nie mogę się ruszyć dla mnie cała ta nagonka na największe ilość osób zarażonych ze Śląska to ściema mam kontakt z wieloma kolegami z pracy i żaden z Nich nie ma objawów choroby to wszystko bardzo dziwne.

Najgorsze jest to że mam aplikację o kwarantannie a i tak dziennie ktoś z Policji przyjeżdża i sprawdzają mnie jak jakiegoś intruza, jestem zażenowany całą tą sytuacją a BMW czeka w garażu i też przechodzi kwarantannę.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propaganda się szerzy, dopadła i nasze forum :lol:. Bo to jest ściema. Teraz każdy kto pracuje na kopalni ma covid. Pracuje w branży samochodowej dopiero co otworzyliśmy fabrykę po 3 miesiącach siedzenia w domu. Tylko czekać jak znajdą jedna osobę z gorączka to będzie tak jak na kopalni, a też znajdujemy się na Śląsku. Życzę szybkiego powrotu do wolności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt dobry temat na osobny wątek, tak jak pisałem wyżej nie mam żadnych objawów Covid-19. Domownicy też nie mają żadnych objawów a jednak ktoś po moim badaniu stwierdził że jestem zarażony, nie mam wyniku tego wymazu więc muszę wierzyć na słowo że tak jest i muszę poddać się kwarantannie we wtorek w przyszłym tygodniu minie trzy tygodnie od mojego badania i nadal czekam w domu na wymazo-wóz który pobrać ode mnie ponowny wymaz.

 

czerwony330d, mam dobrego znajomego w Twoich okolicach, ponoć ten "wzrost" u Was związany jest z planowaną na Maj wycieczką górników do Warszawy.

Jest coś w tym prawdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz , najważniejsze ze ani Ty ani rodzina nie ma powaznych problemów zdrowotnych.

A kwarantanne mam nadzieje wykorzystałeś na demontaż hamulcy i czeka już na mnie Twój zestaw bo tak juz czekam ze 2-3msc :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybory? :wink:

Mariusz dużo zdrówka!!! :cool2:

Być może :?:

Dziękuję Kamil :cool2:

 

Propaganda się szerzy, dopadła i nasze forum :lol:. Bo to jest ściema. Teraz każdy kto pracuje na kopalni ma covid. Pracuje w branży samochodowej dopiero co otworzyliśmy fabrykę po 3 miesiącach siedzenia w domu. Tylko czekać jak znajdą jedna osobę z gorączka to będzie tak jak na kopalni, a też znajdujemy się na Śląsku. Życzę szybkiego powrotu do wolności.

Też tak uważam że to wszystko to ściema, dziękuje oby jak najszybciej powrócić do wolności :wink:

 

Trzeba przez to przejść niestety, ja wróciłem z za granicy dzień po tym jak to weszło w życie (2 tyg kwarantanna) i też policja codziennie itd... Żadnego testu

Taka była procedura jak wróciłeś z zagranicy to dwa tygodnie kwarantanny bez testu, gdybyś miał kontakt z zrażonym lub był zarażony to wtedy musisz przejść test na obecność covid-19

Denerwuje mnie tylko to że już mija dwa tygodnie a ja nadal nie mam informacji kiedy przejdę ten test a do sanepidu dzwonię już kilka dni inikt nie odbiera albo zajęte albo skrzynka zapełniona :mad2:

 

To fakt dobry temat na osobny wątek, tak jak pisałem wyżej nie mam żadnych objawów Covid-19. Domownicy też nie mają żadnych objawów a jednak ktoś po moim badaniu stwierdził że jestem zarażony, nie mam wyniku tego wymazu więc muszę wierzyć na słowo że tak jest i muszę poddać się kwarantannie we wtorek w przyszłym tygodniu minie trzy tygodnie od mojego badania i nadal czekam w domu na wymazo-wóz który pobrać ode mnie ponowny wymaz.

 

czerwony330d, mam dobrego znajomego w Twoich okolicach, ponoć ten "wzrost" u Was związany jest z planowaną na Maj wycieczką górników do Warszawy.

Jest coś w tym prawdy?

I to najprawdopodobniej o to chodziło :wink:

 

Mariusz , najważniejsze ze ani Ty ani rodzina nie ma powaznych problemów zdrowotnych.

A kwarantanne mam nadzieje wykorzystałeś na demontaż hamulcy i czeka już na mnie Twój zestaw bo tak juz czekam ze 2-3msc :) ?

To najważniejsze że wszyscy zdrowi a demontaż hamulcy niebawem i będzie aktualizacja galerii :cool2:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nadal jestem na kwarantannie ale w końcu dzięki motywacji Jacka (Vapor) w końcu zabrałem się na zmianę hamulców na ceramikę którą zakupiłem dość dawno, moje hamulce poszły do Jacka a ja na spokojnie zabrałem się za wymianę, do tego dokupiłem przewody w oplocie.


EFRlQTa_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium


Tak wygląda tylny zacisk z tarczą po montażu:

VxMoyds_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium

Jutro dalszy ciąg prac.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj czuje bedzie piszczeć Mariusz....ale hamulce wyglądają kosmicznie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że Mariusz wie co robi i skoro odsprzedał mi swoje hamulce z M4 to nie wsadzałby droższych piszczących żeby sie wkurr..,iać na codzien tylko będzie ogień :pray:

Patrząc jak hamują hamulce ori m4 które mi sprzedał to ciężko sobie wyobrazić jak to robią ceramiczne które są jeszcze większe o 20mm przód i 30tył.

Widziałem na żywo i konkretnie wypełniają 20calowe koła, jest sztosik tylko niech ta epidemia sie skonczy zebys mógł przetestować je na drodze :D


Swoją drogą dziękuję Mariusz za Twoje heble po przebiegu 20tys km które są generalnie jak nowe praktycznie ,mam je już na aucie i jestem zachwycony :obloki: bo różnica w hamowaniu jest masakryczna no i absolutnie nic nie bije kierownica nawet z dużych prędkości gdzie na moich ori hamulcach miałem potężne bicie :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Na ceramice nic nie piszczy, ani nie są to hamulce tylko na tor. :duh:

Bardzo dobry ruch, będzie Pan zadowolony :cool2:

Jeszcze nigdy hamowanie z 300 do 0 nie było tak przyjemne ;) Na stalowych można o czymś takim zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał takiej ceramiki to zapraszam mam to do ogarniecia po przebiegu 4kkm w rozsądnych pieniadzach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.